Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 12:53:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Vanda teres 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: vanda teres
No výborně. Toto je dle mého názoru nejlepší způsob ochrany před různými botrytidami pro vitríny i jinde. Není problém, když mlhovač ráno, při nižší teplotě rostliny ovlhčí, pokud následně , např před polednem zapnutá světla rostliny osuší. Jen je třeba vhodné světla, zejména příkon. Veškerý příkon se mění v teplo, čili po zapnutí stoupá teplota a klesá relativní vlhkost. Proto je důležitý správný příkon, aby rozdíl mezi teplotami byl přijatelný.


čtv 31. pro 2009 20:55:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: vanda teres
Mílo, zkusila jsem tam dát do vody membránu ze zvlhčovače a je to príma, pustím i větráček a ten tu mlhu dostaně i do vyšších míst, super, ještě to zkusím nastavit jestli se to sepne, jsem na tyto věci antitalent.....


čtv 31. pro 2009 21:01:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 05. říj 2009 19:02:21
Příspěvky: 39
Bydliště: Přepeře
Příspěvek V. teres
přeji krásný nový rok prokvetlý orchidejema :P
pomalu a jistě začínám řešit problém kam s vandou teres v létě. Mám tyto možnosti 1- nechat ji na okně doma
2- dát ji tátovi do skleníku má 2 jeden na okurky druhý na rajčata
3- pověsit ji na zahrádku před dům jižní strana, nejvíce slunce na jabloňku a riskovat že ji někdo štípne- tedy kdo tomu rozumí

tak bych prosila o vaše názory ať jsou jakékoliv


pát 01. led 2010 14:42:18
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: vanda teres
Už jsem to sem někde psal. Doplňuji za 4.
4, Darovat V. teres první botanické zahradě.


pát 01. led 2010 17:02:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: vanda teres
Ano, mlhovač je velmi dobrý pomocník, mnohem lepší než postřikování rostlin. Pokud se zvolí vhodný výkon mlhovače a vhodné rozhánění ventilátory, vhodné časování, tak je to bezva. Ale zvlášť ve vitrínách pořád zůstává problém s trvale vysokou vlhkostí. Řadě druhů může příliš dlouhodobé ovhčení vadit. Pak se ukazují v lepším případě řada teček a podobně.Je sice pravda, že jsem to v jediné vitríně, co ještě mám nezkoušel. Na to jsem nenašel odvahu. Stačí když mi ve skleníku nedávno vyhořel přívod ke světlům. Rychle jsem omezoval mlhovač a opravoval světla. Po dvou dnech byla řada rostlin napadena.
Věra píše:
Mílo, zkusila jsem tam dát do vody membránu ze zvlhčovače a je to príma, pustím i větráček a ten tu mlhu dostaně i do vyšších míst, super, ještě to zkusím nastavit jestli se to sepne, jsem na tyto věci antitalent.....


sob 02. led 2010 17:24:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: vanda teres
Mílo ,ty mi dáváš kapky...


ned 03. led 2010 18:07:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: vanda teres
To je mi líto Věro, jen upozorňuji. Pro mne jsou opravdu sodíkové výbojky 250W ať trubicové, jak uvádíš(používám tu ůčinnější řadu) nebo eliptické (tam kde hrozí popálení trubicovými) vzhledem k rozměrům mých skleníků jednoznačně nejvhodnější světla. Je třeba opravdu zvažovat rozmístění rostlin. Bodová světla (výbojky)jsou velmi učinná, je vhodné více bodových světel pro zajištění alespoň přiměřeně vyrovnaného osvětlení plochy. Každá výbojka má kolem sebe pásmo spalující, vhodné pro rostliny a s narůstající vzdáleností nedostatečné intenzity. Pro malé plochy je efektivní osvětlení výbojkami nemožné. Tady na fóru jsou ve známosti a dosti předceňované výkonné kompaktní zářivky. Dle mého názoru je pro ně vůbec nejvhodnější uplatnění ve vitrínách ,jako ta Tvoje. Jejich vlastnosti jsou pro vitríny velmi vhodné. Žádnou sice doma nemám, ve vitríně mám jen slabé 23w, je ale zřejmé, že budou v těsné blízkosti také spalovat, ale domnívám se, že asi od 20cm to bude bezpečné. což jistě nebude problém. Vhodnější je typ 827. Dá se považovat za jakousi náhražku sodíkových výbojek. Sodíkové výbojky mají ještě mnohem více teplého spektra, ale chybí jim téměř studené. Proto je vhodné je kombinovat s studenějším širokospektrálním světlem. U zářivek 827 to tak nutné není, jsou širokospektrální a modré mají také poměrně dost. Kombinace více rozdílných světel je vždy vhodná, v tomto případě není až tak nutná.


pon 04. led 2010 11:37:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: vanda teres
Já mám objednané ty lineární zářivky od www.klecka.cz jak s červeným spectrem ,tak s modrobílým, jen mě překvapila cena- 89Kč.Jsou objednané,tak uvidím....ale nezlobím se ba naopak,syn ten tomu nerozumí vůbec a manžel kroutí hlavou...jsem na to zkrátka sama, nebo když mi poradíte jsem za to vděčná....pá Věra


pon 04. led 2010 11:49:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 19. pro 2008 16:11:02
Příspěvky: 42
Příspěvek Vanda teres
Máte nekdo a jak Vám jde?
Tak jsem se na ni zatím neodvážila.
Jako pokusného králika jsem pořídila hybrid miss joaquim.
Aklimatizoval se a vyhazuje kořeny. Listy jsou vetší než původní.
Uvidíme, pokud se bude dařit zkusím tu teres.
Příloha:
miss.jpg
miss.jpg [ 44.82 KiB | Zobrazeno 4841 krát ]


stř 10. lis 2010 18:48:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Vanda teres
V. teres je tu dost popsaná v jiném vláknu.


stř 10. lis 2010 20:04:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: