Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 13:31:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Napadena Ascocenda 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Napadena Ascocenda
Ahoj,
mam prosbu.Modra Asca mi tvori kulicku na kvet z cehoz mam velkou radost,ale ma necim napadene listy-zatim jen 2,ale jeden hodne.Foto je jen z mobilu.Nechci ji stehovat aby kulicka neuschla.Natrela jsem ji prozatim Agrionem.Diky za rady


Přílohy:
14102010.jpg
14102010.jpg [ 10.41 KiB | Zobrazeno 6128 krát ]
čtv 14. říj 2010 19:38:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Napadena Ascocenda
Na živočišného škůdce to moc nevypadá a agrion je insekticid. Chce to ostřejší foto!


čtv 14. říj 2010 20:22:44
Profil ICQ

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Napadena Ascocenda
Nemůže to být nevyrovnaná teplota a vlhkost. Udělalo se mi taky na jedné, když jsem ji denně rosila a teplota nepřesahovala 20 st. C. Když jsem přestala, tak se to na nových listech netvořilo. Přijde mi to jako nějaká houbová choroba z nadměrné vlhkosti.


pát 15. říj 2010 8:02:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Napadena Ascocenda
také bych tipovala na nepoměr teplo - světlo - voda (málo světla, možná i málo tepla - k tomuto poměru velký přísun vody)


pát 15. říj 2010 9:33:40
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Napadena Ascocenda
Dekuji za odpovedi,bohuzel Karlosi manzel zlikvidoval notas a ted netuju na pocitaci,kde neni ani Word.Ja ji rosim jen koreny,ale je mozne ze na ni splichne voda z rositka,kdyz vedle taky rosim Dendrobko.Jinak k popisu te choroby-ma takove vinove prohlubne a pak hnede tecky a taky takove pruhledne tecky,ktere jsou videt i proti svetlu.Tak ja teda v okoli nebudu rosit a uvidime jedtli se to ztrati.


pát 15. říj 2010 14:43:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Napadena Ascocenda
To už se neztratí, ale jak píše Kyra - na nových listech by se to už nemělo dělat.


sob 16. říj 2010 11:38:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Napadena Ascocenda
Ahoj,
tak u te Ascy uz se skvrny nesiri a vetsi vyhon uz vycuhuje skrz listy 10cm a ma poupatka.Snad to do konce roku stihne.Jsem zvedava na pocet kvetu a barvu.


Přílohy:
Ascocenda princezna vyhon 10cm.jpg
Ascocenda princezna vyhon 10cm.jpg [ 167.42 KiB | Zobrazeno 5739 krát ]
úte 16. lis 2010 11:07:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Napadena Ascocenda
Danicka píše:
Ahoj,
tak u te Ascy uz se skvrny nesiri a vetsi vyhon uz vycuhuje skrz listy 10cm a ma poupatka.Snad to do konce roku stihne.Jsem zvedava na pocet kvetu a barvu.


Musím říct, že tohle se mi na Vandě udělalo taky, myslím, že to bylo sluníčkem, ale vzhledem ke strašení virózami jsem okamžitě list uřízl (v případě virózy zbytečné, to vím). Už je to déle než rok a skvrny se jinde neukázaly a navíc ta Vanda pokvete a ještě víc mě těší, že bude mít dva stvoly ;) Jsem zvědav co odpoví naši zkušení, protože sám si netroufnu tvrdit čím to je :)
Obrázek

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 16. lis 2010 11:14:29
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Napadena Ascocenda
Danička, Orchidejky, jsem zvědavá jak Vám vykvetou, už je na kvetení málo světla. Je možný, že budou mít podstatně menší a nevybarvené květy. Já většinou tyhle pozdní květní stvoly odstřihávám, protože nepřisvětluji a květy se nevyvinou tak krásné jako při letním kvetení.
Pokud k tomu dojde není to žádná choroba jen nepoměr světla, tepla a květní stvoly v létě jsou naprosto normální. Moje každoroční zkušenost.


úte 16. lis 2010 22:36:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Napadena Ascocenda
Kyra píše:
Danička, Orchidejky, jsem zvědavá jak Vám vykvetou, už je na kvetení málo světla. Je možný, že budou mít podstatně menší a nevybarvené květy. Já většinou tyhle pozdní květní stvoly odstřihávám, protože nepřisvětluji a květy se nevyvinou tak krásné jako při letním kvetení.
Pokud k tomu dojde není to žádná choroba jen nepoměr světla, tepla a květní stvoly v létě jsou naprosto normální. Moje každoroční zkušenost.


Tenhle hybrid je fakt podařenej, rozdíl mezi zimními a letními květy není vůbec patrný jak u velikosti tak vybarvení, jen doba květu není dest týdnů ale osm ;) Jinak co se týče skvrn bedlivě ji hlídám ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 16. lis 2010 23:08:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: