Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 27. zář 2024 21:24:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 53  Další
 Vanda 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Vanda
ma-ja píše:
radzak píše:
Přiklonil bych se k názoru Evy3, že rostlina přirozeně stárne. Ta řasa na kořenech nevadí. Narostla nejspíš díky vyšší vlhkosti. Myslím, že přes léto sama zmizí, zvlášť jestli ji dáváte přes léto ven. Listy možná opadaly z téhož důvodu a nedostatku světla přes zimu. Letos jsme si toho slunka zatím opravdu moc neužili :(

Tak děkuji, zkusím ji nechat a až se oteplí tak půjde ven. Světla opravdu letos moc není a v zimní zahradě je díky dešťům vlhka opravdu dost, jak větrám, natáhne se dovnitř ještě víc než normálně. Tak počkám a uvidím ;)

Hlavně v tomhle počasí nezalévat 8-)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 01. čer 2013 22:28:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Vanda
radzak píše:
ma-ja píše:
radzak píše:
Přiklonil bych se k názoru Evy3, že rostlina přirozeně stárne. Ta řasa na kořenech nevadí. Narostla nejspíš díky vyšší vlhkosti. Myslím, že přes léto sama zmizí, zvlášť jestli ji dáváte přes léto ven. Listy možná opadaly z téhož důvodu a nedostatku světla přes zimu. Letos jsme si toho slunka zatím opravdu moc neužili :(

Tak děkuji, zkusím ji nechat a až se oteplí tak půjde ven. Světla opravdu letos moc není a v zimní zahradě je díky dešťům vlhka opravdu dost, jak větrám, natáhne se dovnitř ještě víc než normálně. Tak počkám a uvidím ;)

Hlavně v tomhle počasí nezalévat 8-)

Tak děkuji, nebudu zatím ani namáčet ani rosit kořeny :P


ned 02. čer 2013 12:00:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Vanda
ma-ja píše:
Zdeni, ten článek mi nejde stahnout do překládače a bohužel anglicky neumím

Já ho přeložím. Ale nebude to hned, je to docela dlouhý, tak až si na to udělám čas. Pak ti sem hodím překlad


ned 02. čer 2013 18:45:28
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Vanda
Zdenka píše:
ma-ja píše:
Zdeni, ten článek mi nejde stahnout do překládače a bohužel anglicky neumím

Já ho přeložím. Ale nebude to hned, je to docela dlouhý, tak až si na to udělám čas. Pak ti sem hodím překlad

To budu moc ráda :P


ned 02. čer 2013 18:49:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Vanda
Tak tady to máš - nakonec jsem to stihla ještě dneska. Je potřeba si asi vyhledat vhodné přípravky jako alternativu k těm, které jsou uváděny v článku - snad tady najdeš vhodné fungicidy. Doba by byla vhodná právě teď. Jak jsem nakoupila, tak prodávám, Jestli to vyzkoušíš, je na tobě.
Příloha:
Topping.odt [26.43 KiB]
218 krát


ned 02. čer 2013 21:18:22
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Vanda
Zdenka píše:
Tak tady to máš - nakonec jsem to stihla ještě dneska. Je potřeba si asi vyhledat vhodné přípravky jako alternativu k těm, které jsou uváděny v článku - snad tady najdeš vhodné fungicidy. Doba by byla vhodná právě teď. Jak jsem nakoupila, tak prodávám, Jestli to vyzkoušíš, je na tobě.
Příloha:
Topping.odt

Zdeni, moc Ti děkuji, to jsi hodná, taková rychlost. Je to hrozně zajímavé, uložím si to. Přemýšlím, jestli se k tomu odhodlám, jestli ale to žloutnutí bude pokračovat, tak určitě.


ned 02. čer 2013 21:51:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Vanda
Možná zkus aspoň nějaký ten fungicid. Jestli je to ta houba, o níž je tam řeč, tak aby se to alespoň zastavilo.


ned 02. čer 2013 21:53:10
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Vanda
Ještě si pročti tohle http://translate.google.cz/translate?hl ... 6bih%3D448
a tohle
http://translate.google.cz/translate?hl ... 6bih%3D448


ned 02. čer 2013 21:57:24
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: Vanda
ma-ja píše:
Potřebuji poradit, co s touto vandou. Mám ji už mnoho let, ani nevím kolik, pořád v pohodě, kvetla 2x do roka. Naposled odkvetla asi před 2 měsíci a začaly žloutnout a postupně opadávat listy od spodu. Do se sice děje i u jiných, ale vždy jen jeden nebo dva. Tady jich zežloutlo dost. Jak je stará, má již zdřevnatělé kořeny, posrostlé mechem. Co s ní? Mám nějak (nevím jak) odstranit ten mech z kořenů, nebo ji dát kusy kůry mezi kořeny, nebo něco jiného? Námáčím i rosím kořeny všechny roky stejně.

Ma-jo, tohle Vandy dělávají zcela normálně. Každá, která je již hodně stará, začne shazovat listy. Zbývá ji zmladit. Já to dělám tak, že ji uříznu ve Vašem případě kousek pod novými kořeny ( na obrázku nad tím kořenem co je uvázán něčím zeleným) zasypu drceným dřev. uhlím a zasázím do nového velice hrubého substrátu z kůry a to až po první listy. Věřte, že tato obnovovací kůra se osvědčí. Řekl bych, že k tomu dochází právě zdřevnatením spodku rostliny a tím špatnému převodu živin do horní části. Přeji hodně úspěchů.


pon 03. čer 2013 14:11:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Vanda

Zdeni, já si myslím, že to nebude žádná houba nebo něco podobného, že je asi opravdu stářím rostliny a těmi zdřevnatělými kořeny. Děkuji, uložím si to.


pon 03. čer 2013 15:18:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 53  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: