Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 7:35:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Péče o poškozená Dendrobia 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
Tak nějak by to mohlo být. V chladu ho mám také. Růst už od něho neočekávám, tak abych se vyvaroval uhnití, tak omezuji zálivku z 2x denně na 1x za týden až dva týdny. Kořeny mi také udělali pouze nové pahlízy. Ale staré se pěkně naply. Doufám, že v lednu začnou nakvétat....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 02. zář 2010 22:07:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
Karlos...omlouvám se , úplně jsem zapomněl na to navrhované rozdělení. No uvidíme časem, co z něj zbyde, třeba ještě nějaké pahlízy opadnou...tak podle toho , jak se bude vyvíjet situace...nejsem v zásadě proti, polovina toho trsu by mi bohatě stačila.
Je to dva dny, co se mi dostaly do rukou další druhy - D.loddigesii,D.violaceum,D.longicornu,D.linguiforme...takže mám stále, co řešit....naštěstí tyto jsou v nádherné kondici a dobře namontované od spolehlivého zdroje. Jinak s tou kůrou nemám tolik zkušeností...tillandsie ji milují a na borovici mám jen D. nobile. Něco mám na korku, který se mi nevešel do paludárka.
Přeju všem hezký večer a díky za praktické rady a zkušenosti.


čtv 02. zář 2010 22:18:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
Já vyvazuju na bezinku a nebo na révu. Zatím to vypadá dobře a rostliny jsou spokojené.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 02. zář 2010 22:20:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
A...takže další alternativy....a hlavně na rozdíl od korku podstatně levnější.
Tillandsie mám na bezu již třetím rokem, a musím říct, že jim svědčí. Zakořenili na něm dokonce i druhy které jsem měl posazené jen tak na broméliích kvuli nemožnosti je namontovat bez kořenů..... a až teprve s pravidelným postřikováním mi na bezu bohatě zakořenily .
Kdyby se někdo více zajímal o to paludárko....zde jsou můj pokus o jakousi výpravnou zpověď....novinky vždy v sekci Deník paludária (strana1-14),je to ještě rozpracované,ale třeba se někdo rád podívá.
Odkaz- http://www.tropickepaludarko.wz.cz/deni ... age10.html


čtv 02. zář 2010 22:32:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
Romčo, to paludárko je moc pěkné. U dendrobií je to trochu složitější s těmi opadavými. Občas vypadají naprosto chcíple, že by je člověk hned vyhodil. ale když pak na těch suchých ošklivých pahlízách nasadí na květ, tak je to něco.
Já bych opravdu řekla, že na to jdeš dobře a že tě příští rok možná překvapí i květy. Z těch nových bych loddigesii a longicornu ještě nechala venku. Loddigesii mi letos vykvetlo prvně a určitě mu pomohlo dost chladné zimování a celou zimu jsem jen občas rosila, tak dvakrát do měsíce.


pát 03. zář 2010 8:55:10
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
Evo, jesti Ti mohu tykat (mně je 38), tak děkuju za pochvalu paludárka...je to naše "televize", hezký dekorativní kousek i chvíle poučení. Konečně mi nedávno vykvetla mnou dlouho očekávaná Encyclia pterocarpa, sice květenství není nijak bohaté, jen dva květy, ale na to, že neprošla nějakou chladnou periodou a trochou sušení, to jde: ;)
Jinak zpět k dendrobiím. Samozřejmě, už jsem viděl spoustu fotografií rostlin s naprosto holými stonky bez listů, ale ještě jsem asi neviděl orchidej bez kořenů která by kvetla....nebo se ti to někdy povedlo?....myslím, že to by zároveň bylo asi poslední její kvetení, nemám pravdu?
Uvidím, jak si s těmi novými druhy poradím....teorie by byla, ale chybí praxe, a ta je asi nadevše.
Bohužel není v paneláku snadné dobře zimovat chladnomilné orchideje.


pát 03. zář 2010 18:50:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
Ještě foto té zmiňované Encyclie pterocarpa.


Přílohy:
P8282139.jpg
P8282139.jpg [ 71.58 KiB | Zobrazeno 4025 krát ]
pát 03. zář 2010 18:53:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
Přestože jsou to jen dva květy tak ti určitě udělala radost, blahopřeju. Jinak ty tvoje fotky jsou moc krásné.


pát 03. zář 2010 19:55:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
Děkuju. Fotím rád a často. Na fotkách, zvláště makrech miluju to, že na monitoru z fotky dýchne úplně jiný svět....pro naše oči kolikrát skrytý.
Mám archiv dobrých 20Gb fotek, z návštěv Botanických zahrad atd. ...vydalo by to na dvě knihy :mrgreen:


pát 03. zář 2010 20:03:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Péče o poškozená Dendrobia
Orchideje přijímají vodu částečně kořeny, částečně listy. Poměr bude individuální. Kořeny jsou nejvíc aktivní první rok, spíš jen čast roku. Pak se aktivita snižuje.Záleží na stavu. Aktivita kořenů starých pahlíz je minimální. Řada druhů kvete v období klidu, ze zásob, vodu v té době přijímá minimálně. Ať už kořeny nebo listy. Tedy kořeny starých pahlíz moc platné nejsou, záleží na druhu.


pát 03. zář 2010 21:22:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: