Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:05:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
 Dendrobium victoria-reginae 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
Paphio píše:
Je to tak. Ale v pradávné knize od Varáčka to myslím bylo u D. nobile. No, abych nedopadl jako Zeman s tím džentlmenem, četl jsem to asi před 30 lety a myslím tam.

Ano Varáček to tam uvádí a nejen u D. nobile ale tehdy je používali k řezu, takže jich měli hodně a ořezaná rostlina se pár let vzpamatovávala.


Naposledy upravil Míra dne sob 17. lis 2018 10:33:30, celkově upraveno 1



sob 17. lis 2018 10:28:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
zaruba píše:
Míra píše:
To snad nemyslíte vážně pane Zárubo. Obávám se , že nezahustí ale bude bojovat o život a na pár let ji vyřadím z takovýchto nádherných a bohatých květenství nebo zařve. Dělám Dendrobia od roku 1980 a takové věci jako odstřihnutí bezlistých pahlíz, které dodávají těm novým sílu a živiny je největší kravina. Proto jsou mnozí rádi i za 5 kvítků ale to pak nejsou Dendrobia ale chudáci.

Myslel jsem to jako vtip když jste napsal že se špatně fotí! Dvěma hihňavými smajlíky to mělo být ujasněno. Nějak mě ani nenapadlo že by jste mohl myslet vážně že bych někomu doporučil rozstříhat letitou kytku kvůli fotce a myslel to vážně. Ta reakce mě docela překvapila.
Já dělám Dendrobia pouze asi 5 roků ale takovou kravinu jako ustřihání všech kvetoucích výhonů kvůli fotce bych (vážně myšleno) nikomu také nedoporučoval. Myslel jsem že je to jasné.
Občas takhle třeba z vizirem vtipkuji. Chtěl jsem Vás spíše rozesmát než naštvat ale nepovedlo se.

Pane Zárubo, nenaštval jen překvapil. Ti smajlíci nějak vtip nepřipomínají. Budete se divit, co je ale takových, kteří ne zrovna v květu ale po odkvětu pahlízy odstřihnou, protože dole již obrážejí nové a diví se, že jim pak buď blbě rostou nebo zajdou. Pak přijdou a prosí o pomoc. Tím myslím, že dorazí přímo za mnou ne sem.


sob 17. lis 2018 10:32:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
Příloha:
P1310952.JPG
P1310952.JPG [ 87.97 KiB | Zobrazeno 2509 krát ]
Příloha:
P1310954.JPG
P1310954.JPG [ 67.89 KiB | Zobrazeno 2509 krát ]
Míra píše: Pane Zárubo, nenaštval jen překvapil. Ti smajlíci nějak vtip nepřipomínají. Budete se divit, co je ale takových, kteří ne zrovna v květu ale po odkvětu pahlízy odstřihnou, protože dole již obrážejí nové a diví se, že jim pak buď blbě rostou nebo zajdou. Pak přijdou a prosí o pomoc. Tím myslím, že dorazí přímo za mnou ne sem.

Je fakt, že jednou se mě známá ptala jestli u Falaeňáku koupeném v OBI může ostříhat kořeny které rostou z květináče protože se jí nelíbí. Řekl jsem jí, že je to stejné jako by jí někdo uřízl ze stejného důvodu nohy. Lidé takové úrovně pěstování ale mezi diskutujícími na tomto fóru myslím nejsou.
Já se nyní snažím pěstovat druhy Dendrobek s delšími výhony v šikmých květináčích převisle dolů. Připadá mi to přirozenější a možná i estetičtější než výhony rostoucí nahoru a svázané aby se nezlámaly. Navíc šikmý hliněný květináč má tu výhodu že se v něm na dně drží po zálivce nějakou dobu louže vody a rostlina se lépe napije. Také kytka s jednostranně visícími výhony nezabere tolik místa. Též vodopád květů se mi líbí. Letos mám takhle D. unicum, pendulum ap.


sob 17. lis 2018 11:38:20
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
To je zajímavé jak málo stačí, aby zde vznikla nějaká šermovačka. Tož už toho nechte.
Je však pravdou, že neznalí se chytí a pak je problém.
Tak jsem vzal do práce krásně nakvetlou Brassavolu Pernosu, kolegyni se líbila, tak jsem ji říkal ať si ten květ tedy ufikne. Než jsem se nadál, tak ufikla i s pahlízou. Tak dostala přenášku, co je co, ale bylo pozdě. Nejhorší bylo, že kytka to nerozchodila a cca do roka bylo po ní.
Takže opatrně.


sob 17. lis 2018 13:31:51
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
samamalo píše:
To je zajímavé jak málo stačí, aby zde vznikla nějaká šermovačka. Tož už toho nechte.
Je však pravdou, že neznalí se chytí a pak je problém.
Tak jsem vzal do práce krásně nakvetlou Brassavolu Pernosu, kolegyni se líbila, tak jsem ji říkal ať si ten květ tedy ufikne. Než jsem se nadál, tak ufikla i s pahlízou. Tak dostala přenášku, co je co, ale bylo pozdě. Nejhorší bylo, že kytka to nerozchodila a cca do roka bylo po ní.
Takže opatrně.

Dobrý den. Nemyslím, že zde vznikla nějaká šermovačka. Je to jen běžná konverzace a tk to i beru a myslím, že i pan Záruba. Co se týká převisů přes okraje květináčů byť nakloněných tak mám zkušenost, že se většinou pahlízy přes okraj stejně zlomí. V přírodě není žádný okraj, takže toto nebezpečí nevzniká. U Dendrobek do pahlíz o délce do 50ti cm to tak nehrozí ale při délkách metr a více a obzvláště pokud je to obaleno těžkým velkým množstvím květů se to prostě stává, takže je lépe vyvazovat a navíc vyvázané rostliny nezabírají tolik prostoru, než kytky ponechané ať si dělají co chtějí. Toliko moje zkušenost.


sob 17. lis 2018 15:15:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
Příloha:
P1310972.JPG
P1310972.JPG [ 53.89 KiB | Zobrazeno 2496 krát ]
Míra píše:
samamalo píše:
To je zajímavé jak málo stačí, aby zde vznikla nějaká šermovačka. Tož už toho nechte.
Je však pravdou, že neznalí se chytí a pak je problém.
Tak jsem vzal do práce krásně nakvetlou Brassavolu Pernosu, kolegyni se líbila, tak jsem ji říkal ať si ten květ tedy ufikne. Než jsem se nadál, tak ufikla i s pahlízou. Tak dostala přenášku, co je co, ale bylo pozdě. Nejhorší bylo, že kytka to nerozchodila a cca do roka bylo po ní.
Takže opatrně.

Dobrý den. Nemyslím, že zde vznikla nějaká šermovačka. Je to jen běžná konverzace a tk to i beru a myslím, že i pan Záruba. Co se týká převisů přes okraje květináčů byť nakloněných tak mám zkušenost, že se většinou pahlízy přes okraj stejně zlomí. V přírodě není žádný okraj, takže toto nebezpečí nevzniká. U Dendrobek do pahlíz o délce do 50ti cm to tak nehrozí ale při délkách metr a více a obzvláště pokud je to obaleno těžkým velkým množstvím květů se to prostě stává, takže je lépe vyvazovat a navíc vyvázané rostliny nezabírají tolik prostoru, než kytky ponechané ať si dělají co chtějí. Toliko moje zkušenost.

Také nemyslím že by to byla "šermovačka". Trocha nedorozumění a vysvětlení -tedy běžná konverzace.

Míra: Já mám naštěstí ty s max. délkou stonků do 50cm. Tím že květináč je skloněn o 45° tak ten ohyb není tak veliký. Budu doufat, že když se nepolámaly s listy tak udrží i květy. U mě v těch květináčích rostou ty robusnější druhy lépe než na kůrách protože takhle mají v období vegetace k dispozici více vody a nemusím tak často zalévat. O rostlinu na snímku ale obavu mám. Je to D. unicum 50cm dlouhé a je mi jasné že zcela nepřirozeně zasazené. Když ale za stonek tahám tak mi přijde docela pevný. Naštěstí nemám v ZZ vítr jako venku. Asi ho nechám co vydrží. Při nejhorším mi zbudou ještě dvě rostliny.


sob 17. lis 2018 18:25:15
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
Jak budu mít čas, nafotím obříky. Loni jsem přesazoval Dendrobia typu nobile s pahlízami 100 cm. jsou i ostatní. Některé prostě vyvázat nejdou protože mají velmi na průměru slabé pahlízy no a pak holt se děj vůle boží.


sob 17. lis 2018 21:12:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
Já jsem byl vysazený na to Mexiko. Poslední dobou mě ale Dendrobia docela dostávají. Zejména ta opadavá se stonky do 50ti cm. Mám ale i D. anosmum které může dorůst i více jak metr. Jeho květy mne ale dostaly na snímcích. Všiml jsem si ho když kvetlo vizirovi. Letos ho mám od pokojovek a doufám, že na jaře nějaký ten kvítek vystrčí. Stonky má zatím 30cm a je vyvázané.
Na ta Vaše metrová budu zvědavý.


sob 17. lis 2018 21:44:00
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
Tak tady jsou. První dvě mají slabé ale dlouhé pahlízy a to třetí silné stojaté nyní už 1 metr ale stále nejsou dorostlé. První je D.devonianum druhé D. aduncum a třetí mám získáno jako D. moschatum ale u něj všude píší pahlízy do jednoho metru ale ty už jsou nyní a stále rostou. Zatím nekvetlo, takže nevím přesně zda je to opravdu ,moschatum ale budu rád když se zastaví tak na 1,5 metru.


Přílohy:
D. devonianum.jpg
D. devonianum.jpg [ 158.07 KiB | Zobrazeno 2470 krát ]
D. aduncum.jpg
D. aduncum.jpg [ 174.53 KiB | Zobrazeno 2470 krát ]
snad D. moschatum.jpg
snad D. moschatum.jpg [ 188.85 KiB | Zobrazeno 2470 krát ]
ned 18. lis 2018 10:21:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium victoria-reginae
Koukal jsem na ně na Google a to D. devonianum mne květy docela dostalo. Asi si ho objednám. Délka mne ale děsí! Viset by někde mohlo. Ona ta délka bude asi hodně závislá na intenzitě osvětlení. I při silném světle malé asi nebude. Mohu se zeptat jestli Vám kvete?
Máte docela obříky a to poslední mne překvapuje že se takhle udrží vzpřímeně. Některé druhy asi mají klacky docela pevné- dřevnaté. Tohle roste i v přírodě občas vzpřímeně takže je na to stavěné. Asi ho máte ještě vložené v nějakém stabilním květináči aby se nezvrhlo.
ZZ máte docela plnou, jen co je pravda!


ned 18. lis 2018 15:24:31
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 131 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: