Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:26:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Dendrobium loddigessi 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Dendrobium loddigessi
Zdenka píše:
A kam jsi Věrko chodila? :-D :-D

Zdenko chladila, už neumím ani psát..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


čtv 19. kvě 2016 5:40:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 30. črc 2015 9:43:03
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Dendrobium loddigessi
Lodigesii se mi taky chystá -ale bohužel má jenom jedno poupátko :( Měla jsem ho na zimu ve skleníku v chladu a zalévala jen opravdu minimálně - ale vůbec neopadalo a vyhodilo pupeny. tak jsem ho přendala to teplejší místnosti a trochu víc zalila a bylo - ze všech pupenů mimo jediného mi vyhodilo keiky :cry: . tak nevím -mělo zůstat v chladu nebo jsem měla vydržet se zálivkou?


čtv 19. kvě 2016 11:07:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Dendrobium loddigessi
HankaH píše:
Lodigesii se mi taky chystá -ale bohužel má jenom jedno poupátko :( Měla jsem ho na zimu ve skleníku v chladu a zalévala jen opravdu minimálně - ale vůbec neopadalo a vyhodilo pupeny. tak jsem ho přendala to teplejší místnosti a trochu víc zalila a bylo - ze všech pupenů mimo jediného mi vyhodilo keiky :cry: . tak nevím -mělo zůstat v chladu nebo jsem měla vydržet se zálivkou?

Ja jsem ho chladila i sušila, neopadalo mi a teď začíná narůstat...Věra


čtv 19. kvě 2016 13:06:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Dendrobium loddigessi
Třeba se bude moje zkušenost někomu hodit- loddigessi jsem měl v teplém skleníku s phaly, thermostat na 20. Nesušil jsem. Asi v únoru jsem ho přenesl do hodně studené nevytápěné chodby poblíž západního okna, tak dvakrát do týdne dostalo vodu, manželka nadávala, že voda kape na zem. Do skleníku se vrátilo v půlce dubna, zaléval jsem ho s ostatními kytkami. Bylo mu to málo (většinou vystříkám 2l z rozprašovače a jednou až dvakrát do týdne zaleju víc), několik poupat se suchem zdeformovalo a pak dostávalo vodu navíc. Spadlo jen několik lístů.


pát 20. kvě 2016 21:30:02
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Dendrobium loddigessi
D. loddigesii, není typický opadavý zástupce. Listy má kožovité a na pahlízách drží několik sezón. Podle údajů z lokalit klesá teplota v extrémních případech hodně nízko, skoro až k nule, nebo mírně pod nulu.
Indukce je závislá na kombinaci teplota, světlo, voda. Pokud nemá pěstitel prostory s dostatkem světla, musí být přísný v sušení a chlazení, pokud je světla hodně, není až tak nutné dokonale snižovat teplotu, nicméně noční teplota by skutečně měla klesat pod deset stupňů, a suché období by mělo trvat, jako u většiny dendrobií z monzunových oblastí, asi tři měsíce. V zimě stačí občas pomlžit, třeba jednou týdně. Poupata málokdy opadají ze sucha! Naopak když se zalévá příliš a popata jsou ještě malá, mohou snadno spadnout. Vyvíjející se květy nemají rády náhlou změnu, jako přenesení z chladna do tepla, nebo jednorázové zvýšení zálivky.
D. loddigesii je podle mých zkušeností zkrátka ještě o něco chladnomilnější než D. nobile! Málokdy se odvděčí opravdu plným kvetením. Sám jem letos byl rád za jeden kvítek, nicméně nemám dostatečně chladné prostory. Narozíl od D. nobile nakvétá později a to spíše až po zvýšení teplot, v dubnu. Podle komerčních pěstitelů, pěstujících D. nobile hybridy, se dá kvetení značně ovlivnit fosforečným hnojivem. Je otázka, jak a z čeho to namíchat. Yara vyrábí kristalon žlutý, obsahující asi 40% P, ten však není dostupný pro malospotřebitele. Třeba by stačil superfosfát ve vhodné koncentraci.
Koncem léta je prý třeba přejít na kristalon podzim, nebo jahoda, aby rostliny již jen vyzrávaly a netvořily nové pahlízky.
Fotografie bohatě nakvetlých trsů na netu svědčí o tom, že to je jeden z nejhezčích drobných druhů, který navíc úžasně odnožuje.


sob 21. kvě 2016 13:20:27
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium loddigessi
HankaH píše:
Lodigesii se mi taky chystá -ale bohužel má jenom jedno poupátko :( Měla jsem ho na zimu ve skleníku v chladu a zalévala jen opravdu minimálně - ale vůbec neopadalo a vyhodilo pupeny. tak jsem ho přendala to teplejší místnosti a trochu víc zalila a bylo - ze všech pupenů mimo jediného mi vyhodilo keiky :cry: . tak nevím -mělo zůstat v chladu nebo jsem měla vydržet se zálivkou?


Hanko, ano, příště ho nech v chladu, dokud nevykvete a zálivku také stejně, jako jsi dávala, když bylo ve skleníku - minimální :D


pon 19. zář 2016 18:43:01
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron