Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 15:03:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 50  Další
 Dendrobium senile 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
P1260300.JPG
P1260300.JPG [ 90.71 KiB | Zobrazeno 3405 krát ]
Příloha:
P1260297.JPG
P1260297.JPG [ 79.11 KiB | Zobrazeno 3405 krát ]
Tak Dendrobium senile roste dobře jak venku tak i v ZZ. Docela hezky narostlo, ale co včíl s ním aby kvetlo? Zkusím sušit intenzivně od půli září.


úte 29. srp 2017 5:58:07
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
P1260505.jpg
P1260505.jpg [ 109.66 KiB | Zobrazeno 3362 krát ]
Pahlízy jsou pěkně naducané a nyní začne intenzivní sušení tohoto druhu. V zimě ho dám nad radiátor UV. To by bylo, aby do jara neopadalo. I když nepokvete tak ho chci mít na jaře holé :lol:
Tuším, že už čtyři roky čekám na květy a snažím se s ním nějak experimentovat a stále nic. Roste ale jako ten největší plevel :lol:


stř 20. zář 2017 17:40:16
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Dendrobium senile
To asi bude lepší depilace :lol: :lol: :lol:


stř 20. zář 2017 19:28:02
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Holé = bezlisté :) . Chloupky rostlině nechám ale při nejhorším budu depilovat listy :lol: Letos jsem rostlinu letnil a zatím stejně neupadl jediný lístek. Hnojená je kristalonem plod a květ. Nyní má energie na rozdávání, ale doufám, že do jara ho donutím opadat. Snažil jsem se o to loni, ale podařilo se to pouze částečně. Vydrží půl roku bez zálivky i rosení v pohodě. Snad ale ne na suchém vzduchu nad radiátorem. Jinak už nevím co s ním. Také by mohlo letět na kompost :lol:


čtv 21. zář 2017 5:09:54
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Dendrobium senile
D cristalinum už pozvolna opadává. Napadá mě jediná poslední záchrana, že tyto rostliny se nemají zimovat příliš chladně, jinak neproběhnou procesy vedoucí k opadu, nejspíš už jsem to tu psal, taková úvaha. Rostlina se jen zakonzervuje, ale neopadává. Letos zkusím D. parishii nechat v teple obýváku a do jara jej občas hnojit oním KH2PO4. Věřím že tyto rostliny mají podobný rytmus a potřebují určitou sumu teplot, jinak se nechovají předpisově.


ned 24. zář 2017 11:34:03
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Karlos píše:
D cristalinum už pozvolna opadává. Napadá mě jediná poslední záchrana, že tyto rostliny se nemají zimovat příliš chladně, jinak neproběhnou procesy vedoucí k opadu, nejspíš už jsem to tu psal, taková úvaha. Rostlina se jen zakonzervuje, ale neopadává. Letos zkusím D. parishii nechat v teple obýváku a do jara jej občas hnojit oním KH2PO4. Věřím že tyto rostliny mají podobný rytmus a potřebují určitou sumu teplot, jinak se nechovají předpisově.

Já ho nyní pomalu uvádím do klidu. Loni mi v kakt. skleníku docela opadávalo a kdybych ho tam nechal možná až do dubna tak opadalo úplně. Já ho ale v únoru přenesl do ZZ, protože jsem si myslel, že vlivem celkově vyšších teplot hlavně v noci se opad urychlí. Pravý opak byl ale pravdou, protože asi zvýšená vzdušná vlhkost způsobila to, že se opad zastavil. D. parishii jsem měl v ZZ celoročně a kvetlo i opadalo komplet. Mám u něj ale poznámku že druh pochází z 800m.n.m. D. senile z 1700m. Převedeno na Mexiko tak by to mělo odpovídat spíše temperovaným až chladným podmínkám. D. harveyanum už je v Kakt. skleníku. Letos chci dát D. senile zejména tam, kde bude opadávat :) . Buď to bude kaktusový skleník nebo třeba obývák nad UV.


ned 24. zář 2017 12:15:58
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
P1260652.JPG
P1260652.JPG [ 89.88 KiB | Zobrazeno 3263 krát ]
Počínaje dneškem začínám sušit D. senile. Tak jsem zvědavý jak to letos dopadne. Některé nové pahlízy jsou hezky buclaté. Mělo letos více slunce než loni.


úte 03. říj 2017 18:17:31
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
P1270182.JPG
P1270182.JPG [ 93.45 KiB | Zobrazeno 3184 krát ]
Rostlina již trochu povadla a začaly žloutnout listy na loňských pahlízách. Zatím ale nic moc. Listopad je ale ještě před námi :lol:


úte 24. říj 2017 15:58:50
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Na nějakém fóru jsem zachytil info(už nevím kde), kde pěstitel psal že mu kytka opadává a podle data příspěvku to bylo někdy v prosinci. Říkám si, že pro rostlinu by bylo rozumné, kdyby se listí zbavila již na začátku suché periody. Přeci jen by zabránila zbytečnému odparu. Stále mám takový blbý pocit, že kristalony nám ty rostliny moc nahnojí a ty pak nechtěj shazovat. Jen doměnka. Další poměrně významný faktor je jakási suma teplot, nebo jak to nazvat. Všiml jsem si, že kdo pěstuje určité druhy dendrobií v chladnějších podmínkách než je pro ně přirozené a třeba je letní(např. D. fimbriatum) nemůže se dočkat vyzrání pahlíz koncem srpna jak je to běžné, ale nutí rostlinu růst i v zimě. Takové kytky pak ale nechtějí kvést, nebo kvetou málo a trpí neustálým zpožděním ve vegetaci. Zrovna D. fimbriatum kvete na starých a bezlistých p., ale tak jako tak je tím rostlina rozhozená.
Věřím že druhy jako D. anosmum a možná i senile, kvetoucí na nejmladších přírůstcích chtějí hodně teplo, aby se jejich růstový cyklus brzy uzavřel a kytka mohla začít s postupným opadem, ještě před obdobím sucha. Jsou-li letněny, mohou být opožděné a listí se nezbaví ani do jara.
Opad listí skutečně zásadně ovlivňuje násadu květů. Třeba v případě D. loddigesii kvetou nejvíce maximálně opadané rostliny, téměř bezlisté.
Taková úvaha no....


sob 28. říj 2017 14:42:20
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
No mě připadá to pěstování různých druhů s rozdílnými vegetačními cykly v jedné ZZ docela problematické :cry: Napadá mě hned několik pokusů jak s tím senile experimentovat. Dokonce tolik, že by to vydalo na několik roků. Ono má asi hodně krátký vegetační cyklus. Do dubna jsem ho sušil, přesto ho mám ve stavu kdy dodělalo pahlízy a utvořilo ještě půl výhonu nového- nežádoucího.
Vedle toho Stanhopeje sušené na jaře, v létě kvetoucí, teprve nyní otevírají listy- takže nestíhají. Asi tyto stavy nejsou ideální, ale nějak jsem vypozoroval, že pokud je člověk zasuší tak výhony zarazí v růstu a zůstanou malé, ale rostliny pak kvetou z těch předchozích pahlíz. Každý druh se ale chová jinak. Třeba Dendrobium harveyanum mi kvetlo na jaře málo. Nyní v chladnu začíná nasazovat na loňských pahlízách které na jaře nevykvetly. Na nových pahlízách ale asi pokvete až na jaře. Možná si ty čudlíky udrží až do jara a pak vykvete vše současně.
D. senile loni opadávalo docela úspěšně v kaktus. skleníku kde je chladněji, ale jinak bylo ok. Po přenesení do ZZ kde bylo tepleji ale vlhčí vzduch se opadávání zastavilo místo aby se urychlilo. Letos půjde do kakt. skleníku kde je suchý vzduch a ještě do míst, kam proudí trochu teplejší ale velmi suchý vzduch od UV. Pokud bude opadávat-což předpokládám- tak tam zůstane dokud klacky nebudou holé. Jedině že by se s ním něco dělo a vypadalo divně tak ho přemístím. Pokud by ani tohle nevedlo ke květům tak ho příští rok nechám v teple bez zálivky i kdyby mělo uschnout. Může to být i hnojením a dalšími věcmi, takže pokud nenajdu to pravé tak mohu experimentovat i 10 roků. Já myslím ale že letos to vyjde i s těmi Laelia speciosa. A když ne tak budu zkoušet dále :) Nějak si ale myslím, že oba druhy potřebují dlouhé suché období, které jim většinou nikdo v orchidejovém skleníku nedá a proto je všichni mají za obtížně kvetoucí. S pěstováním ale nemám sebemenší problém. Nakonec i docela intenzivní sušení ve správnou dobu mi nastartovalo S. tigriny do květu.


sob 28. říj 2017 15:41:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 50  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron