Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 3:43:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 50  Další
 Dendrobium senile 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Tak co Vizir, Vy už máte kytku jistě opadanou. Proti mě se všechno spiklo :) . Celý týden co jsem nebyl doma tak nesvítila úsporka protože upadl kontakt v přenosce kde jsem ji měl našroubovanou. Aby toho nebylo málo tak po mém odjezdu volala nájemnice že netopí plynový kotel. Podařilo se mi ho opravit až po příietu. Teplota se pohybovala pouze mezi 14-18°C. Takže kytku jsem našel ve stejném stavu jako když jsem odjížděl :cry: . Doufám že to ale dohoní i když v lednu určitě nepokvete, to je jisté. Prostě zákony schválnosti fungují.


ned 04. lis 2018 21:43:46
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
zaruba píše:
Tak co Vizir, Vy už máte kytku jistě opadanou. Proti mě se všechno spiklo :) . Celý týden co jsem nebyl doma tak nesvítila úsporka protože upadl kontakt v přenosce kde jsem ji měl našroubovanou. Aby toho nebylo málo tak po mém odjezdu volala nájemnice že netopí plynový kotel. Podařilo se mi ho opravit až po příietu. Teplota se pohybovala pouze mezi 14-18°C. Takže kytku jsem našel ve stejném stavu jako když jsem odjížděl :cry: . Doufám že to ale dohoní i když v lednu určitě nepokvete, to je jisté. Prostě zákony schválnosti fungují.

Omlouvám se za poněkud opožděnou reakci, ale neměl jsem přístup k počítači. Tak to zkrátka je, když se to s..e, tak se to s..e. Nemyslím ale, že to bude mít nějaké tragické následky. Ta teplota je, krátkodobě, taky v pohodě. Moje kytka opadala velice rychle na dvou pahlízách, vždy těch prvně narostlých na každém rhizomu. Myslím, že už na nich jsou vidět květní základy ;) ;) ;) . Ty další dvě listy ještě mají, ale vypadá to, že také pozvolna začínají žloutnout. Uvidíme, jak to půjde dál.


Přílohy:
100_0299.JPG
100_0299.JPG [ 152.66 KiB | Zobrazeno 2349 krát ]
100_0302.JPG
100_0302.JPG [ 141.62 KiB | Zobrazeno 2349 krát ]
pát 09. lis 2018 16:48:22
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
P1310883a.jpg
P1310883a.jpg [ 117.52 KiB | Zobrazeno 2341 krát ]
Vizir: To jsou určitě květní základy, takže gratulace. Nyní to jenom nepokazit. I ty opadané pahlízy máte krásně napité. Nyní bych ho dále sušil než budou větší poupata. Několikráte jsem se přesvědčil že když se v ranné fázi kytka zalije tak poupata zaschnou a z kvetení nic není- to Vy ale jistě víte také.
Já mám loňské pahlízy opadané a letošní také prožloutávají. Nejvíce na těch exponovaných místech k žárovce kde je také nejtepleji. U úsporky je přes den 25°C tak snad to kytka dožene. Také listy se svěsily a jsou takové povadlé.
Jestli mi vykvete tak bych to u sebe tipoval tak únor-březen, což by mi ale nijak nevadilo :).
Ostatní opadavá Dendrobka mám již téměř opadané. Např. anosmum, unicum, lamyaiae a letos dokonce již silně žloutnou parishii.


pát 09. lis 2018 18:53:06
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Zaruba: Díky. S tou vodou máte pravdu. Před rokem jsem zalil předčasně a o dvě poupata, zřejmě tím, přišel. Letos budu určitě opatrnější.


sob 10. lis 2018 10:29:16
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
P1310886a.jpg
P1310886a.jpg [ 124.65 KiB | Zobrazeno 2322 krát ]
Mně nyní dodělalo pahlízu to poslední od Pokojovek. Budu ho sušit také, kdyby něco náhodou vytlačilo. Připadá mi habitem stejné jako to Vaše. Je ale čerstvě přilepené a nemá kořeny. Na Google ale vidím kvést občas i takové chcípáky :)
Skoro to vypadá jako kdyby toto vlákno bylo naše soukromé a nikdo v ČR Dendrobium senile neměl :) :) . Doufám že to něco vyprovokuje, snad ne hádku :) .


sob 10. lis 2018 11:43:03
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Zaruba: Pěstitelů tohoto druhu bude jistě mnohem více. Doufám, že vše pozorně sledují a do jara se dočkáme dalších příspěvků a snad i květů. Že je vlákno sledováno lze soudit i podle zobrazení obrazových příloh, tak budeme doufat ;), že se někdo přidá. Chce to i překonat ostych, mě to trvalo mnoho let :( .


sob 10. lis 2018 12:04:33
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
P1310907.JPG
P1310907.JPG [ 80.36 KiB | Zobrazeno 2305 krát ]
Příloha:
P1310905.JPG
P1310905.JPG [ 92.31 KiB | Zobrazeno 2305 krát ]
S jinými opadavými druhy z Laosu, tedy s oblasti kde roste D. senile problémy nemám. Pro srovnání jak nyní vypadá u mne D. anosmum, pendulum, unicum. I parishii a lamyaiae jsou také z více jak 50ti % opadaná.


sob 10. lis 2018 18:12:52
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Ja síce vlákno sledujem, pretože som zvedavý, ako sa vám darí ;) Sám ale D. senile nepestujem, takže nemôžem poradiť ...
Z dendrobii mám len 3 kusy (jeden markeťák D. Phalaenopsis, jeden primar. hybrid D. Nora Tokunaga a jednu botaniku D. speciosum) - všetko teplé druhy, takže neriešim problémy s opadom listov, odpočinkom a pod.
Je ale zaujímavé sledovať vaše snahy a "pokusy", aby ste sa dočkali kvetov. Držím palce ;)


ned 11. lis 2018 9:50:18
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
cheron píše:
Ja síce vlákno sledujem, pretože som zvedavý, ako sa vám darí ;) Sám ale D. senile nepestujem, takže nemôžem poradiť ...
Z dendrobii mám len 3 kusy (jeden markeťák D. Phalaenopsis, jeden primar. hybrid D. Nora Tokunaga a jednu botaniku D. speciosum) - všetko teplé druhy, takže neriešim problémy s opadom listov, odpočinkom a pod.
Je ale zaujímavé sledovať vaše snahy a "pokusy", aby ste sa dočkali kvetov. Držím palce ;)

Díky za podporu.
Já myslel třeba Míru Mandlíka o kterém vím že ho má, nebo měl. Vím že nechce o pěstování psát protože s tím měl dříve špatnou zkušenost. Pro fórum je to ale škoda, protože vím, že je to dobrý pěstitel. Myslím, že člověk nemůže kvůli špatné zkušenosti zanevřít na všechny a tak se ho snažím v dobrém vyprovokovat. Doufám že mi to nebude mít za zlé. Já třeba byl rád že něco napsal a mnohdy jsem byl v pěstování i stelného názoru.
Také samamalo se již dlouho neozval a má ho také :)

Vizir: Dnes jsem měřil intensitu světla z úsporky. Nejbližší listy dostávají 35000lx - asi 6cm od okraje úsporky. Boky rostliny asi 10000lx od odrazných desek. Problém u toho umělého světla je v tom, že to peče pořád na stejná místa nerovnoměrně. Mohl bych rostlinu klidně otáčet oproti úsporce o nějakých 90° čímž by světlo bylo rovnoměrněji rozdělené. Střídat to třeba po dnu. Kytkám ale asi otáčení vadí. Nevím jestli by někdo na tomto fóru věděl jestli by bylo prospěšnější částečné otáčení rostliny vůči zdroji světla a nebo je lepší nechat ji bez pohybu. V přírodě je ale rostlina nasvětlená určitě rovnoměrněji otáčením země :) .


ned 11. lis 2018 19:04:04
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Dendrobium senile
:D není co hlásit, zdá se, že vy dva si vystačíte a v podstatě to mají všichni ostatní stejné. Pokrok je, že to nechcípá a roste to. Dnes jsem dokonce vynesl foťak ven, abych to zdokumentoval. Nějak jsem se k tomu nedostal. Poslední teplá neděle způsobila, že jsem dal přednost stěhování kaktusů, tilandsii a Stanophea na zimní byt.

Nicméně, když bylo horko, tak jsem měl D. senile venku, takový světlý polostín. Nějak mi rostlo na dvě strany, tak jsem tu menši přidělal na plát borovicové kůry, větší zůstala na tom slinutém korku. Sušením se jaksi nezabývám, kytky začaly po přestěhování do skleníku vypouštět nové kořeny, tak nevím. Dávám jim vodu.


ned 11. lis 2018 20:40:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 50  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron