Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 22:01:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 50  Další
 Dendrobium senile 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
samamalo: A venku při letnění Vám na něm kořeny narůstaly nebo se nové objevily až po přenesení do skleníku?


ned 11. lis 2018 21:30:04
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Až když jsem ho přenesl do skleníku, jak se poprvé ochladilo. A ve skleníku jsem to flinkal, tam moc vody nedostalo, až když jsem zjistil, že rostou kořeny.


ned 11. lis 2018 22:22:55
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Víceméně to potvrzuje mé pozorování z loňska že kořeny při letnění vůbec nerostou. Není to ale ani tak vysokou teplotou ale nízkou vzdušnou vlhkostí. Letos jsem ho měl i přes léto v ZZ, kde teploty jsou ještě o fous vyšší než venku a kořeny mu rostly po celé léto. V domovině má v době monzunu hodně vysokou vzdušnou vlhkost i hodně vody. Venku bych ho musel u nás sprchovat tak 5x denně aby kořeny přirůstaly.
Podobné je to i u některých jiných druhů ale pouze na kůrách bez podkladu. Co je v květináčích tak si vlhkost udrží a roste bezproblémově.


ned 11. lis 2018 22:51:03
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
zaruba: Já myslím, že i když v detailech jsou často ty největší rozdíly, tak všeho moc škodí :D .Já neměřím intenzitu osvětlení, ani kytku neotáčím, v tom zřejmě problém nebude. Visí za mřížku pod zářivkami od října do konce března, popř začátek dubna, podle počasí a kytka normálně funguje.
To samé je i s růstem kořenů. Kytka je na parapetu, vzdušná vlhkost, když jsou hice, nic moc-někdy i 20%. Dotáhne výhony, tak ze 3/4 a začne valit kořeny. V době největších veder zalévám 2x denně, ráno a večer. Toť vše ;) .


pon 12. lis 2018 13:45:17
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
vizir píše:
zaruba: Já myslím, že i když v detailech jsou často ty největší rozdíly, tak všeho moc škodí :D .Já neměřím intenzitu osvětlení, ani kytku neotáčím, v tom zřejmě problém nebude. Visí za mřížku pod zářivkami od října do konce března, popř začátek dubna, podle počasí a kytka normálně funguje.
To samé je i s růstem kořenů. Kytka je na parapetu, vzdušná vlhkost, když jsou hice, nic moc-někdy i 20%. Dotáhne výhony, tak ze 3/4 a začne valit kořeny. V době největších veder zalévám 2x denně, ráno a večer. Toť vše ;) .

Jo,jo.
-Otáčení rostliny asi zbytečné. Na druhou stranu je to úplně bez práce protože každý den mám kytku v ruce.
-Když už jsem si koupil luxmetr tak měřím abych ho využil :) . Mám ale rád když ty veličiny kultury lze nějak přesněji identifikovat.
Pouhé napsání "přisvěcuji" toho moc neřekne. To samozřejmě není myšleno na Vás. Složení světla a intenzita již napoví více.
-Že při letnění tohoto druhu kořeny přes léto nerostou jsem se přesvědčil loni já a letos i samamalo. U Vás to prostě funguje jinak. Buď jiný klon rostliny nebo něco co jsme nepostřehli. V ZZ se kytka vyvíjí přes léto lépe.
To co řeším jsou samozřejmě okrajové záležitosti kterými se bavím :) . Je mi jasné že jsou daleko důležitější věci mající vliv na kvetení než otáčení rostliny které asi ani nikdo nezkoušel.
Sám jsem zvěsavý jak ty moje tři kousky letos dopadnou. Je fakt, že jsem se na ně maximálně soustředil. Tak to dělám vždy když se něco nedaří :)


pon 12. lis 2018 17:16:28
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
zaruba: Ale jasně, naprosto Vám rozumím. Když někdy něco nejde, je člověk schopen udělat cokoliv, aby to změnil. A bez zkoušení se nic nového ani objevit nedá. Za to Vaše úsilí si úspěch jistě zasloužíte, tak držím palce, ať to vyjde.


pon 12. lis 2018 17:32:18
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Když se dám do blbnutí tak to stojí zato. Nedávno jsem přesadil jednu rostlinu. Jelikož jsem měl pouze větší květináč než by potřebovala tak jsem ji zasadil tak, že byla cca 7cm pod horním okrajem. Stále se mi to ale takhle nelíbilo. Již zasazenou rostlinu jsem nechtěl rušit dalším přesazováním a tak jsem si nakonec koupil pilku z technického diamantu a celý okraj asi 80cm dlouhý jsem v keramice odřezávall. Povedlo se mi to perfektně a asi po hodině práce jsem byl spokojený :D


pon 12. lis 2018 18:37:36
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
zaruba píše:
Když se dám do blbnutí tak to stojí zato. Nedávno jsem přesadil jednu rostlinu. Jelikož jsem měl pouze větší květináč než by potřebovala tak jsem ji zasadil tak, že byla cca 7cm pod horním okrajem. Stále se mi to ale takhle nelíbilo. Již zasazenou rostlinu jsem nechtěl rušit dalším přesazováním a tak jsem si nakonec koupil pilku z technického diamantu a celý okraj asi 80cm dlouhý jsem v keramice odřezávall. Povedlo se mi to perfektně a asi po hodině práce jsem byl spokojený :D

Jj to znám, to je přesně ono :lol: :lol: :lol: .


pon 12. lis 2018 18:50:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Také si myslím, že na růst kořenů má velký vliv vzdušná vlhkost.
Venku většinou skoro nerostou. Ve skleníku mi donedávna některé druhy také dost stagnovali. S novými postřikovacími tryskami je znát velký pokrok. A to i u rostlin, které nejsou přímo postřikovány. Ale relativní vlhkost ve skleníku je samozřejmě vyšší.


pon 12. lis 2018 20:55:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Dendrobium senile
asi ano, kytkám jsem letos koupil 40l solární sprchu, tak dostávaly krásně teplou vodu, asi to nestačilo.

Kolega měl senile ve vitríně rosil pravidelně rostlo krásně a pak zapomněl na klid a i když běžel ventilátor nepomohlo to, prostě to chce přisušit.
A ještě jeden návod https://travaldo.blogspot.com/2018/02/d ... lture.html


úte 13. lis 2018 7:47:38
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 50  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: