Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:34:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Dendrobium pierardii a D.anosmum 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
zaruba píše:
Krásné květy, trochu mi připomínají D. parishii. Vizir, co to že jste si pořídil takového obra do oken? Mohl jsem Vám darovat Coelogyne dayanu když Vám připadá že máte za okny hodně volného prostoru :lol: :lol: . Jo, chápu že těch visících klacků bude pouze několik. Tak ať máte brzy metrové!

Parishii to nebude. Habitem je mnohem menší a i květy se uvádějí do 5cm. U mě má květ 8 cm a nová pahlíza přes 40 cm. Uvidím, co naroste příští rok. Co do velikosti jsem to neřešil, ta kytka mě dostala. Navíc snad konečně, po zaopatření dětí, přijde řada i na rodiče a konečně se dopracuji k pěstebnímu prostoru který bude, alespoň částečně, podle mých představ. A na stará kolena nebude nuda ;) .


Naposledy upravil vizir dne úte 14. srp 2018 11:04:38, celkově upraveno 1



úte 14. srp 2018 10:53:29
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
Mila.J píše:
Ty pierardii mohou být dlouhé, ale nemusí. Spíš připomínají habitem delší loddigesii. Tedy ani ne obři. Podobnost květu s parishi mne napadla také. Což by nemělo. pierardii a parishi moc podobné nejsou. Parishii to ale jistě nebude.

Variet bude, zcela jistě, mnohem více. Trochu jsem pátral a mohlo by to být třeba toto: https://orchidshi.com/shop/dendrobium-anosmum-honohono/ anebo tady: https://www.ebay.com/itm/WOW-Dendrobium ... true&rt=nc


úte 14. srp 2018 10:58:14
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
vizir: Je to jak mor! Prohlédl jsem odkazy a již ho mám objednané od Kacerovského. Je fakt nádherné! Pak má člověk udržet "koníčka na uzdě" :D
Věřte tomu, že jednou ještě budete rád vzpomínat na dobu kdy jste měl orchideje pouze na parapetu a kdy jste se s nimi mohl mazlit :D


úte 14. srp 2018 18:17:30
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
zaruba píše:
vizir: Je to jak mor! Prohlédl jsem odkazy a již ho mám objednané od Kacerovského. Je fakt nádherné! Pak má člověk udržet "koníčka na uzdě" :D
Věřte tomu, že jednou ještě budete rád vzpomínat na dobu kdy jste měl orchideje pouze na parapetu a kdy jste se s nimi mohl mazlit :D

:lol: :lol: :lol: , vůbec se Vám nedivím. V nabídce má krom klasiky ještě Dendrobium anosmum var. semi alba coerulea. Taky špica.
Já bych se bydlení s orchidejemi už vzdát nedokázal. Doma budou ty teplomilné. Temperované a chladnější zase v zimní zahradě. Techniky je dnes habaděj, že bych to nedal strach nemám. Uvidíme, co má drahá polovička, ale stejně si bude muset zvyknout, to se nedá nic dělat. A když si představím ty možnosti, hlava mi jde kolem. O to více mne mrzí ty roky co jsem promarnil, ty už vrátit, bohužel, nedokážu.


stř 15. srp 2018 13:20:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
V minulosti jsem vídal anosmum a pierardii nerozlišitelné rostliny ani květy. Pokud je tohle opravdu anosmum a má rostlina opravdu pierardii (mám stejnou jako výše magnus ),
tak by mohlo být konečně vše v pořádku.


stř 15. srp 2018 21:05:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
vizir píše:
zaruba píše:
vizir: Je to jak mor! Prohlédl jsem odkazy a již ho mám objednané od Kacerovského. Je fakt nádherné! Pak má člověk udržet "koníčka na uzdě" :D
Věřte tomu, že jednou ještě budete rád vzpomínat na dobu kdy jste měl orchideje pouze na parapetu a kdy jste se s nimi mohl mazlit :D

:lol: :lol: :lol: , vůbec se Vám nedivím. V nabídce má krom klasiky ještě Dendrobium anosmum var. semi alba coerulea. Taky špica.
Já bych se bydlení s orchidejemi už vzdát nedokázal. Doma budou ty teplomilné. Temperované a chladnější zase v zimní zahradě. Techniky je dnes habaděj, že bych to nedal strach nemám. Uvidíme, co má drahá polovička, ale stejně si bude muset zvyknout, to se nedá nic dělat. A když si představím ty možnosti, hlava mi jde kolem. O to více mne mrzí ty roky co jsem promarnil, ty už vrátit, bohužel, nedokážu.

No nevím, jestli si moc nefandíte. Kdysi jsem si telefonoval s jedním velmi známým orchidejářem. Cosi náročného mi doporučoval co se týče osvětlení. Namítl jsem: Já mám dominantní manželku. Odpověděl: Tu máme všichni...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 16. srp 2018 8:38:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
Paphio píše:
vizir píše:
zaruba píše:
vizir: Je to jak mor! Prohlédl jsem odkazy a již ho mám objednané od Kacerovského. Je fakt nádherné! Pak má člověk udržet "koníčka na uzdě" :D
Věřte tomu, že jednou ještě budete rád vzpomínat na dobu kdy jste měl orchideje pouze na parapetu a kdy jste se s nimi mohl mazlit :D

:lol: :lol: :lol: , vůbec se Vám nedivím. V nabídce má krom klasiky ještě Dendrobium anosmum var. semi alba coerulea. Taky špica.
Já bych se bydlení s orchidejemi už vzdát nedokázal. Doma budou ty teplomilné. Temperované a chladnější zase v zimní zahradě. Techniky je dnes habaděj, že bych to nedal strach nemám. Uvidíme, co má drahá polovička, ale stejně si bude muset zvyknout, to se nedá nic dělat. A když si představím ty možnosti, hlava mi jde kolem. O to více mne mrzí ty roky co jsem promarnil, ty už vrátit, bohužel, nedokážu.

No nevím, jestli si moc nefandíte. Kdysi jsem si telefonoval s jedním velmi známým orchidejářem. Cosi náročného mi doporučoval co se týče osvětlení. Namítl jsem: Já mám dominantní manželku. Odpověděl: Tu máme všichni...

Víte, když zvládne více než 120 orchidejí od koupelny až po ložnici ( mezi nimi např. Schomburgkia superbiens na bezovém klacku ), šanci bych jí dal :lol: .
Ale vážně. Myslím, že v tomto směru jsem měl, sice až na druhý pokus, velikou kliku, tak snad to tak půjde i dál ;) .


pát 17. srp 2018 15:23:32
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
Mila.J píše:
V minulosti jsem vídal anosmum a pierardii nerozlišitelné rostliny ani květy. Pokud je tohle opravdu anosmum a má rostlina opravdu pierardii (mám stejnou jako výše magnus ),
tak by mohlo být konečně vše v pořádku.

Trochu jsem pátral na internetu a zdá se, že by to tak mohlo být. I přesto je ta moje kytka nejspíš nějaká varieta, ale anosmum to nejspíš je. Přikládám detail květů, snad v lepší kvalitě, než minule.


Přílohy:
100_0083.JPG
100_0083.JPG [ 178.45 KiB | Zobrazeno 5060 krát ]
100_0080.JPG
100_0080.JPG [ 178.93 KiB | Zobrazeno 5060 krát ]
100_0081.JPG
100_0081.JPG [ 171.1 KiB | Zobrazeno 5060 krát ]
pát 17. srp 2018 17:39:43
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
vizir píše: Víte, když zvládne více než 120 orchidejí od koupelny až po ložnici ( mezi nimi např. Schomburgkia superbiens na bezovém klacku ), šanci bych jí dal :lol: . Ale vážně. Myslím, že v tomto směru jsem měl, sice až na druhý pokus, velikou kliku, tak snad to tak půjde i dál ;) .[/quote]
Ono ani nejde o to co zvládne. Mě manželka kdysi obdivovala za to že nechodím do hospody, nekouřím a místo toho se věnuji ušlechtilým zálibám. Po dospění syna ale bylo výhodné odejít s půlkou majetku, nemuset se starat o chlapa a dělat si co se jí zlíbí. Nyní mám přítelkyni která mé koníčky toleruje ale asi pouze pro to, že je částečně ekonomicky závislá :cry: .
Znám ale kaktusáře, který má ženu co s ním cestuje po kytkách, chodí na akce a je spokojená. Tak snad budete mít to štěstí!


sob 18. srp 2018 18:53:58
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
zaruba:Tomu Vašemu kaktusáři lze jen závidět. Ale už se mnou navštívila kde jakou botanickou zahradu a absolvovala i týdenní tůry po Madeiře. Jsme spolu už 24 let, tak snad jí to vydrží.


ned 19. srp 2018 8:41:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: