Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 16:19:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Dendrobium pierardii a D.anosmum 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
vizir píše:
zaruba:Tomu Vašemu kaktusáři lze jen závidět. Ale už se mnou navštívila kde jakou botanickou zahradu a absolvovala i týdenní tůry po Madeiře. Jsme spolu už 24 let, tak snad jí to vydrží.

Tak držím palce. Ta moje vydržela pouze 20 roků.
Jo, květy krásné, už se těším na to své až pokvete. To jen abych to vrátil tematicky :D


ned 19. srp 2018 10:02:54
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
Příloha:
P1310279a.jpg
P1310279a.jpg [ 124.2 KiB | Zobrazeno 5312 krát ]
Příloha:
P1310281.JPG
P1310281.JPG [ 109.32 KiB | Zobrazeno 5312 krát ]
vizir píše:
:lol: :lol: :lol: , vůbec se Vám nedivím. V nabídce má krom klasiky ještě Dendrobium anosmum var. semi alba coerulea. Taky špica.
Já bych se bydlení s orchidejemi už vzdát nedokázal. Doma budou ty teplomilné. Temperované a chladnější zase v zimní zahradě. Techniky je dnes habaděj, že bych to nedal strach nemám. Uvidíme, co má drahá polovička, ale stejně si bude muset zvyknout, to se nedá nic dělat. A když si představím ty možnosti, hlava mi jde kolem. O to více mne mrzí ty roky co jsem promarnil, ty už vrátit, bohužel, nedokážu.

Také bydlím s orchidejemi a je to opravdu super!!


ned 19. srp 2018 20:15:15
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
zaruba: Super to tedy je, tak nějak bych si to představoval 8-) .


pon 20. srp 2018 9:18:12
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
Příloha:
P1310318a.jpg
P1310318a.jpg [ 99.6 KiB | Zobrazeno 5278 krát ]
vizir: Tak dnes mi dorazilo od p. Kacerovského D. anosmum. Jsem rád že už ho mám ve sbírce. Přišla krásná kytka za dobrou cenu takže potěšení dvojnásobné. Řekl bych že je v květuschopné velikosti takže na jaře bych se snad mohl dočkat prvních květů. Kytka byla krásně prokořeněná v květináči 8cm v rašeliníku. Rozhodl jsem se, že rostlina půjde na kůru aby stonky visely jedním směrem, což mi přijde estetičtější. Kořenový bal jsem musel dosti poškodit, abych vytahal rašeliník a také rozmotal kořeny na přidělání na kůru. Hned dostalo také hrstku mechu pro lepší zadržení vody. Na Google jsem koukal že je to docela obrovský druh.
Taková menší Coelogyne dayana :lol: :lol: . Na kůře ale snad bude trochu menší a když ty klacky budou viset jedním směrem tak snad tolik místa nezabere. Koukal jsem i na ty jeho variety, ale nejvíce mne oslovilo právě toto, více si jich stejně dovolit nemohu. Doufám, že bude prosperovat a že ho drastické přesazení neodradí od jarního kvetení.


stř 22. srp 2018 14:53:59
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
zaruba: Máte luxusní kytku, FS je na 100 %. Gratuluji. Příští rok určitě pokvete, už se těším, jak porovnáme květy ;) .


stř 22. srp 2018 17:58:30
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
vizir: Trochu mne na něm překvapilo že má štíhlý, poměrně málo sukulentní stonek ale dosti sukulentní, masité listy. Ty listy jsou prakticky stejné jako u D. parishii. Doufám, že mi bude ochotně opadávat i kvést jako D. parishii. Opadavé druhy jsou skvělé v tom, že když kvetou tak vlastně vypadají jako puget květů :) . Obě budou teple v ZZ celou zimu. D. senile tam bude také. Letos ho neletním a vypadá to, že do konce září dodělá pahlízy, takže oproti loňsku bude končit vegetaci v ten pravý čas. Tak doufám že se konečně zlomí ta neochota k násadě květů. Kytka je to již opravdu robusní.
Po pravdě řečeno se mi ta Dendrobka docela rozrůstají. Na jaře jsem koupil menší D. pendulum. Neodolal jsem habitu stonků a ani květy nevypadají zrovna zle :)


stř 22. srp 2018 20:58:50
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
Příloha:
P1330230.JPG
P1330230.JPG [ 98.47 KiB | Zobrazeno 4700 krát ]
vizir píše:
zaruba: Máte luxusní kytku, FS je na 100 %. Gratuluji. Příští rok určitě pokvete, už se těším, jak porovnáme květy ;) .

Tak mě už se připravuje na květ. Sice pouze několik kvítků ale jsem na ně zvědavý. Purpurové asi budou, protože ta kytka má do purpurova zbarvené i nové výhony podobně jako L. speciosa a jiné purpurově kvetoucí druhy. Vizir ale nějak přestal na forum chodit tak nevím jestli budu mít porovnávat s kým.


čtv 02. kvě 2019 20:16:05
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
zeruba: Nepřestal, jen je hodně málo času, pustil jsem se do stavby domu a nevím, kde mi hlava stojí. Na forum se občas podívám, to určitě. Gratuluji všem ke krásnému jarnímu kvetení. D. anosmum mi žene nový výhon, ale květy ještě nevidím. Před rokem ale kvetlo také déle, tak snad se ještě dočkám a dám to sem ;) .


pát 03. kvě 2019 8:16:35
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
vizir píše:
zeruba: Nepřestal, jen je hodně málo času, pustil jsem se do stavby domu a nevím, kde mi hlava stojí. Na forum se občas podívám, to určitě. Gratuluji všem ke krásnému jarnímu kvetení. D. anosmum mi žene nový výhon, ale květy ještě nevidím. Před rokem ale kvetlo také déle, tak snad se ještě dočkám a dám to sem ;) .

Tak to je dobře že tu jste. Stavět dům v dnešní hektické době si ani nedovedu představit. Musíte si pospíšit, protože za chvíli již nebudou vůbec řemeslníci. Pořád slyším debaty jak maturity mají být lehké aby je udělali všichni a na druhou stranu pláč že nejsou lidé na práci. Připadá mi že zemi vedou i....i a to již docela dlouhou dobu. Omlouvám se, do tématu to asi nepatří :cry:


pát 03. kvě 2019 9:11:14
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium pierardii a D.anosmum
zaruba píše:
vizir píše:
zeruba: Nepřestal, jen je hodně málo času, pustil jsem se do stavby domu a nevím, kde mi hlava stojí. Na forum se občas podívám, to určitě. Gratuluji všem ke krásnému jarnímu kvetení. D. anosmum mi žene nový výhon, ale květy ještě nevidím. Před rokem ale kvetlo také déle, tak snad se ještě dočkám a dám to sem ;) .

Tak to je dobře že tu jste. Stavět dům v dnešní hektické době si ani nedovedu představit. Musíte si pospíšit, protože za chvíli již nebudou vůbec řemeslníci. Pořád slyším debaty jak maturity mají být lehké aby je udělali všichni a na druhou stranu pláč že nejsou lidé na práci. Připadá mi že zemi vedou i....i a to již docela dlouhou dobu. Omlouvám se, do tématu to asi nepatří :cry:

No je to celkem sranda. Člověk musí být neustále ve střehu, aby někomu nenaletěl. Je to přesně, jak píšete, kvalitní řemeslníci nejsou a práce je moc. Protože je to dnes za celkem slušné peníze, tak to zkouší kde kdo. Už jen to vyjednávání s nimi je někdy velmi vyčerpávající, člověk přijde domů a na nic dalšího nemá sílu, zejména tu psychickou. Skutečně to sem nepatří, ale ulevilo se mi :) .


pát 03. kvě 2019 15:07:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: