Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 13:12:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 Dendrobium lasianthera 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Míro, moc Vám děkuji.

Skleník sice nemám, ale v budoucnu je v plánu zimní zahrada. Nyní mám k dispozici celé neobydlené horní patro rodinného domu, takže místo by bylo. Problém je, že tam v zimě bývá tak okolo 15 stupňů a v noci možná i méně. Ale ani bych se nebránila mít ho v obýváku u francouzského okna. Vždycky jsem chtěla nějakou tu vzrostlejší potvůrku. Byla bych moc troufalá, poprosit Vás o foto ? Ve Vašem skleníku jsou vůbec skvosty. Jestli se nepletu tak máte taky to nádherné speciosum. To je taky bomba. Každopádně děkuji za radu. Vlaďka


úte 25. zář 2012 19:41:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Ta nízká teplota je pro mnohé temperované orchideje ideální!

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 25. zář 2012 19:51:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Paphio píše:
Ta nízká teplota je pro mnohé temperované orchideje ideální!


Jo jo, s tím počítám. A navíc mám i možnost letnění. Ale všude jsem přečetla, že tohle dendrobko je teplomilné. Ale vy jste zrovna důkazem toho, že dokonce i v bytě se dá dokázat "pro jiné nemožné". Tak si říkám , proč nezkusit tu ADÉLU doma. Místo obřího fíkusu budu mít obří dendro. Obývák mám hodně prosvětlený a balkonové dveře jsou na jihozápad.Nevím, jestli to zbytečně nekřečuju. Ale víte jak to je, když se Vám něco ukrutně líbí a moc to chcete. Člověk se chová jak blázen a vystěhoval by kvůli tomu půl domu apod..... Já nic stěhovat nemusím, místo mám. Jen se nechci smířit s tím, že podmínky možná nebudou úplně ideální. Moc děkuji za rady.


stř 26. zář 2012 11:27:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Vlaďka píše:
Jo jo, s tím počítám. A navíc mám i možnost letnění. Ale všude jsem přečetla, že tohle dendrobko je teplomilné. Ale vy jste zrovna důkazem toho, že dokonce i v bytě se dá dokázat "pro jiné nemožné". Tak si říkám , proč nezkusit tu ADÉLU doma. Místo obřího fíkusu budu mít obří dendro. Obývák mám hodně prosvětlený a balkonové dveře jsou na jihozápad.Nevím, jestli to zbytečně nekřečuju. Ale víte jak to je, když se Vám něco ukrutně líbí a moc to chcete. Člověk se chová jak blázen a vystěhoval by kvůli tomu půl domu apod..... Já nic stěhovat nemusím, místo mám. Jen se nechci smířit s tím, že podmínky možná nebudou úplně ideální. Moc děkuji za rady.


No jo, ale já prosvítím 12 000 ročně. Zvláště u Rhyncholaelií a teplomilných Denrobií je to podmínka pro vypěstování výstavních rostlin.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 26. zář 2012 13:21:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Laďko tak tady je.


Přílohy:
orchideje 1303.jpg
orchideje 1303.jpg [ 163.16 KiB | Zobrazeno 3564 krát ]
stř 26. zář 2012 14:12:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Míra píše:
No jo, ale já prosvítím 12 000 ročně. Zvláště u Rhyncholaelií a teplomilných Denrobií je to podmínka pro vypěstování výstavních rostlin.


Ani jsem si nemyslela, že by to snad bylo snadné nebo finančně nenáročné. :lol:


stř 26. zář 2012 15:26:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Míra píše:
Laďko tak tady je.



Míro, díky moc za foto. A kdyby náhodou kvetlo tak se určitě pochlubte.


stř 26. zář 2012 15:27:50
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Vlaďka píše:
Míra píše:
Laďko tak tady je.



Míro, díky moc za foto. A kdyby náhodou kvetlo tak se určitě pochlubte.

Kvetlo a fotka tady asi někde bude.


stř 26. zář 2012 18:25:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Ahoj, tiež som objednala asi pred 2 mesiacmi z Pokojoviek 2 ks, neviem z ktorého zdroja boli. Jedno mi ostalo, druhé šlo do sveta, sú vysoké hodne, asi 80 cm, ale zas nejdú moc do šírky, čo je výhoda, na mojom rastie pekne nový výhon, staré výhony sú v podstate holé a už neproduktívne, neviem či to časom odumrie alebo čo...To druhé malo tiež výhon ale na tom už asi nepokvitne, poškodil sa vršok :(. A práve ide o to, ako ho donútiť vytvoriť další výhon. Neviem či to chce len čas, teplo a svetlo, alebo sa tomu dá dopomôcť aj namáčaním odspodu alebo rosením okolia báz. Každá finta je dobrá :). Moje mám na balkone od rána na plnom slnku, pred obedom tak ako ostatným trochu pritienim, ale je tam stejne ovela viac svetla ako vnútri, namáčam ho odspodu asi tak raz za 7 dní (v lete bude treba 2 x) a okrem toho mu rosím denne okolie báz a povrch substrátu, ale nie priamo na rastlinu. Je v zmesi kôry a sfagna s prímesou polystyrénu a uhlia, taká zmes čo trošku lepšie drží vlhkosť ale zároven dobre presychá. naspodu je drenáž. Zatial ho nehnojím, je presadené zo sfagna asi vyše mesiaca, myslím, že po presadení potrebuje čas než si zvykne a potom sa aj to druhé snád pohne k lepšiemu. Tak ako ho prinútiť aby vyrazil nový výhon ?


Přílohy:
2013_04_12_4219.jpg
2013_04_12_4219.jpg [ 95.42 KiB | Zobrazeno 3277 krát ]
sob 18. kvě 2013 13:53:29
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Dendrobium lasianthera
Bohužel to není varianta "red" která je tak úžasná ale také je úžasně drahá.


Přílohy:
D. lasianthera.jpg
D. lasianthera.jpg [ 90.19 KiB | Zobrazeno 3204 krát ]
sob 08. čer 2013 6:18:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron