Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 15:01:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Dendrobium draconis 
Autor Zpráva

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Dendrobium draconis
snažím se najít o něm informace, bohužel v češtině nenalézám. Prosím, pěstujete někdo?


stř 16. zář 2009 23:03:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium draconis
Nadík, mám ho od jara, pěstuji se střídavými úspěchy (teď jsem dole :mrgreen: ) Je velmi citlivé při růstu nových pahlíz na zalévání, nesmí se do nových pahlíz dostat voda, doporučují rostlinu namáčet alespoň v období, než nová pahlíza vyzraje. V zimě chce suchý odpočinek a kvete na jaře. Květy voní po mandarince. Já ho právě špatně zalila a tak mi nová pahlíza zahnila a ostatní shodily listy. Teď už se snad začíná rovnat.

Na fotce z jara kvete - takhle jsem ho koupila v Drážďanech.


Přílohy:
FIL3982.JPG
FIL3982.JPG [ 85.26 KiB | Zobrazeno 5083 krát ]
stř 16. zář 2009 23:17:04
Profil ICQ

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Dendrobium draconis
Evi, máš jej v substrátu? To moje je v košíčku bez substrátu. Doufám, že se s tím poperu a neodejde mi. Květ je nádherný, vím že ho máš ty, to jsem tady někde našla. Takže chovat se k němu jako temperovanému se suchou periodou v zimě? Máš jej od jara v bytě, skleníku nebo venku? Mám to malinkou rostlinku jen se dvěma olistěnýma pahlízama, jedna je odkvetlá a druhá ne, ale jak je to přisušené, tak nevím (nemám ještě zkušenost) zda je nová a bude příští rok kvést (jestli pánbů dá samozřejmě). Zbytek pahlízek je starých, a vidím špičku jednoho nového kořínku. Četla jsem Karlose , jak ty svoje dendrobka ve skleníku suší, takže se zdá, že jsou to rostlinky co vydrží hodně. Tož doufám, že vydrží i mou péči :-) Sem se rozepsala, ale když já z nich mám takovou radost, to už je něco jiného než phaly ze supermarketu :-)


čtv 17. zář 2009 9:41:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium draconis
mám ho v hodně hubém substráru, resp. směs cocochipsů a kůry. Já také dost přesušuji a pak když vidím, že něco roste nebo pokvete, tak žačnu zalívat, přestože si říkám, když nasadila na květ, ty podmínky, které měla dosud jsou dobré, ale občas se neudržím a pak to dopadne tak, jak to dopadlo. Většina dendrobií nemá ráda rosení, hlavně večer to nesnášejí. Tak pozor na to. Uvidíš, že když se ti zadaří, už nic jiného nebudeš chtít než botaniku. najdeš spoustu info na internetu a pomocí Goggle se to dá velmi jednoduše přeložit do (sice blbé) ale češtiny. Dobré je si pak některá slovíčka dohledat v anglickém slovníku, aby ti to dávalo smysl. :P


čtv 17. zář 2009 10:26:10
Profil ICQ

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Dendrobium draconis
Evi, děkuji za rady...dnes mi přišlo Onc. (Tolumia) Maliwan a LC Fireball Flame...krásně titěrné rostlinky, jsou úžasné i když nekvetou. Jen se bojím, abych zajistila dobré podmínky těm na klacíku a bez substrátu, holt zkusit se to musí ..asi založím vlákno o péči o rostliny na kůře, a budu se polopaticky ptát tak jak Věrka s vitínou :mrgreen:


čtv 17. zář 2009 11:05:04
Profil

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Dendrobium draconis
Evi jak vypadá tvoje draconis teď? Mně pořád neraší ani špička nového kořínku, bojím bojím, pahlízy vypadají dobře, tož nevím, jestli je ještě čas


čtv 25. bře 2010 20:25:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium draconis
jsem na tom stejně. Vůbec nic ......... :(


čtv 25. bře 2010 23:44:06
Profil ICQ

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Dendrobium draconis
Evi jak na tom jsi po měsíci? u mně pořád nic :-(


úte 27. dub 2010 20:03:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium draconis
ani u mě se nic neděje. Že bychom se už staraly o "suchou větev" ? Ale kořeny se mi zdají OK. Já ještě vydržím. Třeba nám někdo poradí ...


úte 27. dub 2010 21:46:12
Profil ICQ

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Dendrobium draconis
taky rosím a čekám co bude, je fakt, že loni narostlá pahlíza je asi uschlá, ale ty starší jsou OK.... u botanického nobilka jsem taky myslela hned od podzimu že nepřežije a ejhle, raší pět nových pahlíz a dokonce i z takové prťavé co odpadla


stř 28. dub 2010 8:55:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: