Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 23:49:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 co je to za druh? 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: co je to za druh?
Karlosi,
podle mě bývá celkem běžně k dostání ve zmiňovaných marketech. Jedno velmi podobné sice mám a rád bych se ho i zbavil, protože to zdaleka není můj šálek čaje. Není ale v takovém stavu, abych ho s čistým svědomím poslal dál do světa.
Hezký den
Pavel


stř 12. lis 2008 15:52:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: co je to za druh?
Pavle: v těch obchodech je kupa jakoby podobných, ale tvarem květu je to humus, barevné kombinace taky humus. Ta sonja byla moje první ochdidej kterou jsem ve svých 15ti umučil přemírou péče. Od té doby ale nevidim nikde tuhle soniu ani nic co by jí odpovídalo. V supermarjetech jsou jen jakoby trošku podobné, ale mají malinké květy a krátké stonečky...tohle je mnohem robustnější kytka, s dlouhými pevnými hrozny, pahlízy jsou štíhlejší taky dlouhé......Já hybridy vůbec nemusim, ale tohle je pro mě takový symbol řezaných orchidek, jako kluk jsem ji obdivoval v krámech, vnímal její jemnou vůni....
prostě ji chci:-)


stř 12. lis 2008 16:16:30
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: co je to za druh?
Karlosi, tu Sonju a hlavně Ekapol "Panda" jsme kdysi před mnoha lety koupili v Thajsku. Ale musím říct, že to zde moc dobře nerostlo ani nekvetlo
Pro problémy s pěstováním se toho každy zbavoval. Takže může někde kolovat ale asi to pozdechalo. Tyto kytky chtějí teplo a v zimě přisvětlovat
třeba zářivkou ale na svislo. Ve skleníku u mne to nemá naději. Nemohu tomu dopřát v zimě (v noci)tolik tepla a dost světla. Je to kytka na jižní okno a
přisvětlovat v zimě (prodlužovat den) Teď trápím jednu kytku ale jak se jí bude dařit zatím nevím . D. Burana Stripe


Přílohy:
IMG_1967 D. Burana Stripe.jpg
IMG_1967 D. Burana Stripe.jpg [ 96.29 KiB | Zobrazeno 5474 krát ]
stř 12. lis 2008 17:03:05
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: co je to za druh?
Mno totok? To je ta potvora tak náročná? To jsem nečekal.....
dyť tady lidi píší jak jim ty hybridy dobře rostou...myslel jsem že to bude na jedno brdo....u mě by tedy mohla jet pouze bez přisvětlování. Každopádně Virensi, díky moc za cenné info. Já ji totiž utrápil přelitím. Dneska už bych jí namíchal optimum substrátek co rychle vysychá a dal bych ji do hliněného květníku. Mě se prostě líbí ta barevná kombinace i tvar květu...
Kupodivu ta kytka pochází z těchto rodičů:
D. ´Tomie Drake´
http://i.pbase.com/u7/orchid_maestro/la ... miewww.jpg
D. ´Caesar´
http://www.mandai.com.sg/pics/orchids_caesar_lg.jpg

Asi se na to vyprdnu, je to jen takový momentální záchvat a vzpomínky na dětství...kdy jsem téhle chuděře míchal rašelinu s nastříhanou dutohlávkou sobí co by rašeliníkem, a pak koukal na totálně uhnité kořeny.....:-)


stř 12. lis 2008 17:35:44
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: co je to za druh?
Karlosi , nechtěl jsem tě strašit není to tak zlé ale do bytu je to vhodnější . Mám v teplém skl. v noci i 12.-15 st. A to se jim D. phal a Phal.
vůbec nelíbí. Ostatním rostlinám je to celkem jedno.


stř 12. lis 2008 18:20:50
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: co je to za druh?
No sehnat to asi bude problem že? Jasně že toho maj miliony někde na řez...ale v čr se to asi moc nevyskytuje. Včera jsem byl v bauhausu, jestli to tam není ale byly tam takové nic moc hybridy...nevim, .
Jak vlastně vypadá botanické D. bigibbum? Čisté.


čtv 13. lis 2008 8:50:06
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: co je to za druh?
Karlos,
www.orchidspecies.com - tam se můžeš podívat


čtv 13. lis 2008 18:34:24
Profil ICQ

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: co je to za druh?
Karlosi, já bych řekl, že ty kytky v marketech jsou malé proto, že to producenti stříknou nějakým fytohormonem, aby vyprovokovali kvetení a kytka byla kompaktní - netýká se to jen orchidejí, dělá se to se spoustou jiných pokojovek. Mám s tím vlastní zkušenost. Mě zase lákají kytky co nejmenší a tak jsem před čtyřmi lety neodolal a v jednom kšeftu koupil trojici hybridů D. phalaenopsis s krátkými, deseticentimetrovými pahlízami, na každé bylo květenství drobných kvítků; jedna kytka bílá, druhá fialová, třetí bílá s fialovým pyskem. Mám je dodnes všechny, ta bílá má u mě narostlé pahlízy dlouhé skoro 40 cm, další dvě nerostou, nebo ne normálně - nové pahlízy narůstají v nodech těch starých, které se postupně svrašťují a přicházejí o kořeny. Ta bílá už má celkem normální rytmus (roste v létě, v zimě kvete), zbylé dvě nepřetržitě celou dobu kvetou a řekl bych, že o ně přijdu - ukvetou se k smrti.
Takže bych řekl, že habitus kytek v marketech a květinářstvích je ovlivněn morforegulátory a doma se při pečlivé kultuře mohou změnit k nepoznání...
Pokud někde vyhrabu fotky, přilepím je sem.
T.


čtv 13. lis 2008 22:00:58
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: co je to za druh?
Tommy: díky. Myslel jsem že mikro Dendrobia v kokosovém ořechu jsou odrůdová záležitost. Že se stříkaj i orchideje retardanty by mě nenapadlo, ale v zahradnické praxi se stříká kde co to máš pravdu. Osobně to nemám rád ale zahradníci udělají všecko aby to prodali....To jak se kytky u tebe změnily je asi pádný důkaz.
Možná jak píšeš: ukvetly k smrti, třeba jsou ty velkokvěté odrůdy na řez vážně kategorie, které by se měl český malopěstitel vyhnout....Ta odrůda Sonia to je ale opravdu můj favorit, i když na hybridy vůbec nejsem....

http://www.thaiorchids.com/gallery/orch ... iafarm.jpg


pát 14. lis 2008 1:24:17
Profil ICQ

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: co je to za druh?
Slíbené fotky těch "minidendrobií".
1) bílé původně
2) bílé dneska
3) dvoubarevné původně
4) dvoubarevné dneska v porovnání s tím bílým; velikost dvoubarevného se od zakoupení nezměnila, takže je možné porovnat skok toho druhého


Přílohy:
bile puvodne.jpg
bile puvodne.jpg [ 105.1 KiB | Zobrazeno 5531 krát ]
bile nyni1.jpg
bile nyni1.jpg [ 119.87 KiB | Zobrazeno 5546 krát ]
barevne puvodne.jpg
barevne puvodne.jpg [ 91.53 KiB | Zobrazeno 5495 krát ]
barevne a bile.jpg
barevne a bile.jpg [ 105.29 KiB | Zobrazeno 5518 krát ]
úte 18. lis 2008 0:33:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron