Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:16:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Dendrobium nobile - botanické 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - botanické
DavidDizzer píše:
cheron píše:
No ... buď máte kovida, alebo inú rastl. :D
Popravde - neviem, ako intenzívne dané dendro. vonia, ale keď už Vám kvitne, prečo nepriložíte fotku Vašej rastliny, ale nejakú stiahnutú z netu :?:


Ne, covida jsem už měl (i přes veškerá opatření)... a necítí to nikdo z rodiny ani přátel, to by mělo covida najednou spoustu lidí. Fotku jsem nepřiložil proto, neboť se mi to špatně fotilo a jednak i proto, protože těch dendrobií není tolik, aby se zaměnilo. Z fotky a celkově s takovými květy, pokud vím, je znám pouze toto dendrobium, které bych měl mít také já. Ale fotku klidně vyfotím a doplním sem.

Dost hodně se mýlíte. Dendrobíí je strašná spousta a když jde o nobile, tak jen u nobile jsou tři druhy a to D. nobile var. nobile, D, nobile var. luxurians a D. nobile var. elegans možná jsou i další ale to nevím. Vše ostatní jsou kříženci a tam se uvádí jen D. typ nobile nikoliv nobile jako takové a je jich několik desítek možná stovek. Přírodní D. nobile obzvláště ve varietách luxurians a elegans jsou dost obříci a mohou dorůst až do 2 metrů.


stř 03. úno 2021 11:32:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - botanické
Zdenka píše:
Tohle je podle mého názoru komerční hybrid, nejspíš jméno mít nebude.


Tak to je škoda, těšil jsem se na vonící květy. Které hybridy nebo alespoň jakékoliv (i botanické i hybridní) druhy dendrobií mají vonící květy?
Děkuji


čtv 04. úno 2021 1:04:37
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - botanické
Určitě. Někdy nevoní po celý den, ale jen v určitou denní dobu. Tyhle dendrobka voní obvykle velmi jemně.


čtv 04. úno 2021 16:41:14
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - botanické
DavidDizzer píše:
Zdenka píše:
Tohle je podle mého názoru komerční hybrid, nejspíš jméno mít nebude.


Tak to je škoda, těšil jsem se na vonící květy. Které hybridy nebo alespoň jakékoliv (i botanické i hybridní) druhy dendrobií mají vonící květy?
Děkuji

Ano voní a to nejvíce když svítí slunce. Mrkněte na moje stránky https://orchidea-mandlik.webnode.cz/, kde najdete jak přírodní Dendrobia včetně variety luxuriáns a pár hybridů, které jsou mnohdy barevnější a říkalo se jim jamamota.


čtv 04. úno 2021 20:58:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: