Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 20:41:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Další
 DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
AHOJ.. CHCI SE ZEPTAT, HLAVNE LIDI CO PESTUJI DENDROBIUM THYRSIFLORUM A FARMERII. PREDPOKLADAM ZE JE MATE TED VENKU. ZAJIMALO BY ME NA JAKE STRANE A HLAVNE JESTLI NA SLUNICKU NEBO VE STINU? JA JE MAM NA JIZNI STRANE ALE NA TERASE A POD STRECHOU. SLUNICKO NA NE NESVITI ALE MAJI HODNE SVETLA. NEJSEM SI JISTY JESTLI JE MUZE NA NE SVITIT SLUNICKO NEBO NE. DIKY ZA RADY. M.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil miro dne stř 07. říj 2009 23:01:30, celkově upraveno 1



stř 08. črc 2009 1:06:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: D.THYRSIFLORUM, D.FARMERII
Jsem přesvědčený, že to nejsou výslunné druhy. Svítit ano, ale jen několik hodin....rozhodně to nejsou kytky na úpal. Já bych je dal pod řídký strom, nebo tak, aby je strom stínil třeba odpoledne......přehřívání ze slunce by jim nemuselo dělat dobře.


stř 08. črc 2009 7:28:41
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: D.THYRSIFLORUM, D.FARMERII
Já jsem zatím to svoje farmerka ven nedala, bylo tu enormně hnusně a furt lilo, takže nic.


stř 08. črc 2009 20:23:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: D.THYRSIFLORUM, D.FARMERII
mám je venku ale na východní straně (z jihu a západu ve vysoká zeď domu) sluničko na ně svítí tak do 7 hod ráno, pak až do večera je tam stín.


stř 08. črc 2009 22:02:10
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: D.THYRSIFLORUM, D.FARMERII
diky vsem. to jsem zvedavy kdo se pochlubi jako prvni ze mu kvete thyrsiflorum nebo farmerii :-) ja se na to moc tesim az to pokvete, jestli to teda nekdy pokvete :P

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


stř 08. črc 2009 23:03:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek dendrobium thyrsiflorum , farmerii
ahoj....jeste bych se chtel zeptat na dendrobium thyrsiflorum a dendrobium farmeri. jak je pripravit na zimu a nasledne na kveteni? mam je porad venku na zastresene terase a zalevam a hnojim , porad jim rostou nove vyhony.zajimalo by me co snema delate v tuhle dobu vy? diky moc za rady.
miro

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pát 14. srp 2009 10:39:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: dendrobium thyrsiflorum , farmerii
v tuhle dobu zatím nic. Den thyrsiflorum je stále venku, zalévám a hnojím. Doufám, že nejmíň měsíc bude takové počasí, aby venku ještě vydržely.


sob 15. srp 2009 21:40:54
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: dendrobium thyrsiflorum , farmerii
dekuju...tak ja zasa za mesic ozivim tema :-)

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


úte 18. srp 2009 1:05:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
zdravim,cas uz postoupil a ja bych se chtel zeptat na temperovane dendrobia, myslim farmeri, thyrsiflorum, densiflorum. mam je na jiznim okne v baraku, teplota se tam pohybuje kolem 20 stupnu ve dne a v noci o par stupnu mene. sviti na ne i slunicko ale ne moc, stini tam orech.meli by kvest na jare ale nejsem si jisty jestli jsem jim vybral to spravne misto , pod oknem je i radiator. a co zalevani pres zimu? ma se uplne zastavit nebo zalevat ale jen malo? predpokladam ze hnojeni se ma asi zastavit pres zimu uplne, ze? moc vam dekuji za rady.
docela me zmatlo par stranek. na orchid species pisou ze d.farmeri roste ve worm az hot podminkach a na jine stranke zasa pisou ze roste v cold podminkach. no je v tom zmatek. clovek nevi cemu verit.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


stř 07. říj 2009 23:05:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
Podařilo se ti sehnat to densiflorum?
Tak předpokládá se že v Asii se vyskytují ve vícero státech od severní hranice po jih, takže tam bude asi značná variabilita. Jinak Osobně jsem přesvědčen že jsou to rostliny do temperovaných podmínek, ovšem snesou i dost chladno. Nejsou to asi D. nobile, ale to D. farmeri co mám stěhuju ze skleníku když už tam skoro mrzne a fakt nevypadá že by ho to mělo poškodit ty nízké teploty, možná čerstvě rašící výhony by se v kombinaci vlhko, chlad poškodit mohly. Jsem přesvědčen, že v zimě, pokud nerostou se můžou normálně přisušit, zalévat jen tak aby se uplně nescvrkly a teploty mohou klesnout i na 5°C, věřím že pak rostou a kvetou lépe, samozřejmě krátkodobě v suchu přežijou i nulu. Normálně ale těch 10 - 15 v zimě bude OK! Zimovat můžeš v pokojových podmínkách, ale indukce bude horší. Tolik trocha teorie.....


čtv 08. říj 2009 7:46:15
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: