Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 12:35:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Další
 DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
Ty radiarory je problém,ale mě by šlo pěkně ve skleníku u pelargonií , tam mám v zimě od 5-10 st to když pořádně mrzne jinak cca 10 -12 st.

Právě tam bych něco chtěla zkusit, místo mám


čtv 08. říj 2009 9:26:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
Fajn, tak to ho nechám v klidu v chodbě s cymbidkem. Taky jsem zvědavá, jestli se mi ho podaří rozkvést ;)


čtv 08. říj 2009 17:59:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
miro, omlouvám se, ale stále jsem někde pryč. Teď jsem přijela z práce a je půl jedenáctý večer. určitě ti ještě napíši, ale to, co ti radí Karlos je naprosto jasné. Jen s tím radiátorem. Dávám na ně podmisky pod truhlíky naplněné vodou. Stojí pár korun a dají se sehnat v různých délkách. Zmírníš tím trochu teplotu a trochu zvýšíš vlhkost. Přes zimu zalévám jen tak trochu, spíš občas porosím substrát (ale jen substrát !!).


čtv 08. říj 2009 22:41:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
AHOJ KAJO, DIKY MOC ZA SKVELOU RADU. NO JINAK TO D. DENSIFLORUM JSEM SEHNAL V DRAZDANECH, MEL JSEM HO OBJEDNANE A PRIVEZLI MI KRASNOU DOSPELOU ROSTLINU. JE KRASNA ZDRAVA A SILNA, DOKONCE UZ I KVETLA.
NO OHLEDNE TOHO ZIMOVANI, JA JSEM BYL PRAVE TROCHA ZMATENY PROTOZE NEKD ENA NETU JSEM NASEL ZE FARMERI JE VYSLOVENE WARM TO HOT, CO SE MI ALE NEZDALO, PROTOZE JINDE SE PISE ZE JE TEMPEROVANE. PROSTE CO ZDROJ TO JINA RADA. JINAK V TE MISTNOSTI KDE JE ZATIM MAM, TOPENI TAM UZ MAM VYPNUTE A TEPLOTA SE TAM TED POHYBUJE TAK KOLEM 18, JE TO ALE ASI NA NE MOC. NO I KDYZ TED UZ ZACNE TROCHA PRITUHOVAT TAK TAM I TA TEPLOTA ASI TROCHA KLESNE.
JESTE ME NAPADLO, CO NATO REKNETE. MAM JE MOZNOST JESTE PRESTEHOVAT NA PUDU, JE TO PUDA OD STAREHO BARAKU, SMEREM NA JIH JE VELKE OKNO,ALE STARE, VSUDE TAM TAHNE, TAKZE ALE SVETLA JE TAM HODNE A ZKUSIL JSEM TAM DAT TEPLOMER. TEPLOTA SE TAM TED POHYBUJE TAK KOLEM 13 -15. NEVIM ALE JAK TAM BUDE ZIMA KDYZ ZACNE MRZNOUT, ASI TA TEPLOTA HODNE KLESNE. POCITAM ZE TO ASI PUJDE I K 5 STUPNUM. MOHL BYCH JE TAM NASTEHOVAT?????? NO ROZHODNE SE TAM CHYSTAM DAT NA ZIMU CYMBIDIA, TIE BY MOHLI BYT V POHODE NE??
Karlos píše:
Podařilo se ti sehnat to densiflorum?
Tak předpokládá se že v Asii se vyskytují ve vícero státech od severní hranice po jih, takže tam bude asi značná variabilita. Jinak Osobně jsem přesvědčen že jsou to rostliny do temperovaných podmínek, ovšem snesou i dost chladno. Nejsou to asi D. nobile, ale to D. farmeri co mám stěhuju ze skleníku když už tam skoro mrzne a fakt nevypadá že by ho to mělo poškodit ty nízké teploty, možná čerstvě rašící výhony by se v kombinaci vlhko, chlad poškodit mohly. Jsem přesvědčen, že v zimě, pokud nerostou se můžou normálně přisušit, zalévat jen tak aby se uplně nescvrkly a teploty mohou klesnout i na 5°C, věřím že pak rostou a kvetou lépe, samozřejmě krátkodobě v suchu přežijou i nulu. Normálně ale těch 10 - 15 v zimě bude OK! Zimovat můžeš v pokojových podmínkách, ale indukce bude horší. Tolik trocha teorie.....

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pát 09. říj 2009 11:21:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
AHOJ EVCO, TO NEVA. AZ BUDES MIT KLID A CAS TAK PISNI. DEKUJI MOC. MIRO
EvaJ píše:
miro, omlouvám se, ale stále jsem někde pryč. Teď jsem přijela z práce a je půl jedenáctý večer. určitě ti ještě napíši, ale to, co ti radí Karlos je naprosto jasné. Jen s tím radiátorem. Dávám na ně podmisky pod truhlíky naplněné vodou. Stojí pár korun a dají se sehnat v různých délkách. Zmírníš tím trochu teplotu a trochu zvýšíš vlhkost. Přes zimu zalévám jen tak trochu, spíš občas porosím substrát (ale jen substrát !!).

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pát 09. říj 2009 11:23:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
Tak objednané hm, sakryš....ptal jsem se u většiny stánků kde připadalo v úvahu a nic! Škoda, měli dost thyrsiflorum...densiflorum nikde.
S tím experimentováním to už je na každém, jisté je že při 10 - 15 to bude zimovat dobře, ale 5 stupnů to snese taky. Dost ale teoretizuju. Při nízkých teplotách musí kytky být pochopitelně suché... Dendrobia jsou docela nezmaři, ale uhnití báze jim taky hrozí, nejsou-li dobře na zimovaní přisušené a připravené, tedy myslim zimování v nízkých teplotách.


pát 09. říj 2009 12:50:48
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
sakra, kam ja bych je dal. no mam jeste moznost jeden pokoj. tam ta teplota je vetsi. v zime presne tak 10-15 stupnu.akorat to ma chybu ze je to na sever. asi tam bude malo svetla,ze? nebo by to bylo v pohode? okno je tam velke ale slunicko tam v zime nezasviti ani na 5 minut.proste blba strana.
no to densiflorum, kamos ho chtel taky a nesehnal ho. me jedno privezli a vic nemeli, pak taky hledal jinde v stankach a neuspesne.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pát 09. říj 2009 22:25:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
AHOJ, VNASIM SEM TAKOVY DOTAZ. PTAL JSEM SE JEDNOHO PANA KTERY PESTUJE ORCHIDEJE UZ HODNE DLOUHO,PTAL JSEM SE NA DENDROBIUM DENSIFLORUM,FARMERI,THYRSIFLORUM, RIKAL MI ZE ZIMOVAT JE MAM V NORMALNE TEPLOTE, TAK 20 STUPNU,PROSTE V TEPLU, A OD PROSINCE DO BREZNA NEZALEVAT, ON JE TAK PESTUJE TAKY. NO PAK ALE VSUDE CTU, TREBA I NA ORCHIDSPECIES ZE SE SE JIM MA SNIZIT VYRAZNE TEPLOT A NEZALEVAT, TAK JA TED UZ FAKT NEVIM CO DELAT :shock: . CO SI O TOM MYSLITE?

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pát 27. lis 2009 9:40:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
miro, radím vyzkoušet. Nic jiného nepomáhá.


pát 27. lis 2009 19:24:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
to také záleží v jaké teplotě je máš mimo klidovou sezonu. Já je mám během jara a koncem podzimu doma (cca 22 C), přes léto venku a v zimě v místnosti, kde je kolem 15. Samozřejmě mají krátkodobé výkyvy. Jak radí Virens zkoušej, nic jiného ti stejně nezbývá. Sám už poznáš, jestli rostlině prostředí vadí nebo vyhovuje.


pát 27. lis 2009 20:26:56
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: