Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:50:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Dendrobium Nobile - nekvetou.... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led 2011 18:06:34
Příspěvky: 44
Bydliště: Šilheřovice, okr. Opava
Příspěvek Dendrobium Nobile - nekvetou....
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu - nebo spíš kouknutí na moje dvě D.Nobile. Možná hybridy - nevím, jak to zjistit.
Koupila jsem je asi před třemi lety jako malé trosky ve slevě. Chtěla jsem si je zkusit zlepšit :)
Myslím, že se jim daří, ale ani jednou nekvetly.
Letos po oteplení je mám na terase, myslím, že jim svědčí.
Přes rok v obýváku, bohužel, je tam klasické teplo, to určitě vadí. Musím vymyslet jiné místo, což je trochu problém, mám obavy o světlo.
Dnes už jsem se do toho více pustila, nastudovala si různé příspěvky, aby prospívaly.
Moc ráda bych měla květy. Ale stále jen vypouští nové listy a pahlízy /jsou to ty tučné stonky?/.
Někdo radí ty staré tlusté pahlízy odstranit, pokud nemají listy?
Hnojila jsem zatím pouze hnojivem určeným pro Phal., na list.
Pouze jedna je přesazená. Druhá původní - myslím, ne v dost vzdušném substrátu?
Můžete se, prosím, na ně podívat?
Případně napsat, zda něco z nich odstranit, přesadit, popř. kdy, apod? Aby kvetly...
Mockrát děkuji!
Pavlína.


Přílohy:
D.Nobile.jpg
D.Nobile.jpg [ 41.26 KiB | Zobrazeno 2958 krát ]
D.N..jpg
D.N..jpg [ 42.07 KiB | Zobrazeno 2958 krát ]
D.N.2.jpg
D.N.2.jpg [ 38.96 KiB | Zobrazeno 2958 krát ]
ned 17. črc 2016 12:23:29
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Dendrobium Nobile - nekvetou....
Napsala bych k tomu asi tolik: V marketu ve slevě koupíte určitě hybrid, nikoliv botanické Den. nobile. To, že rostou stále nové lístky, je naprosto v pořádku, to v tuhle dobu dělat mají. To, že stará pahlíza (ten tlustý stonek) shodí listy, je taky v pořádku, tohle dendrobium je opadavé a po nějaké době prostě listy shodí. Staré pahlízy bych neuřezávala, jsou zásobní pro nové a pokud nevykvetly na všech nodiích (kolínkách), klidně ještě vykvést mohou. Na konci růstového období, když pahlízy dokončí růst a udělají koncový list, je dobré začít se snižováním teplot snižovat i zálivku. V tu dobu mohou být pořád ještě venku, tedy pokud nemrzne. Pak se přenesu do chladné světlé místnosti a tam se nechají být až do doby, než začnou nakvétat. Pak se pomalinku a postupně začne zalévat. To bývá koncem zimy, začátkem jara. Pokud nemají možnost chladného zimování, bude potřeba občas zalít i v zimě, ale budou nejspíš hůř nakvétat.


ned 17. črc 2016 16:57:09
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Dendrobium Nobile - nekvetou....
Já bych jen dodal . Je třeba dodržovat vysychání substrátu asi v 3-4 denním intervalu. Nikdy nezalívat když je substrát ještě vlhký!!! Hrozí ztráta kořenů. Stejně si myslím, že rostlina nemá kořeny aspoň to tak vypadá, že nové výhony jsou velice slabé.
Rostlinu bych přesadil. Pokud bude rostlina silnější dát ji ven. Přes léto pověsit do stínu aby rozdíl teplot (den -noc) hnal rostlinu do květů.


ned 17. črc 2016 19:20:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led 2011 18:06:34
Příspěvky: 44
Bydliště: Šilheřovice, okr. Opava
Příspěvek Re: Dendrobium Nobile - nekvetou....
Mockrát děkuji za všechny rady a ochotu! Budu se snažit! :)


úte 19. črc 2016 14:19:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron