Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:00:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Dendrobium Kingianum Berry Oda? 
Autor Zpráva

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Dendrobium Kingianum Berry Oda?
Ja pouzivam kuru ze Zeleneho udoli, je to eshop u Ostravy a maji borovou, piniovou, hrubou, jemnou, sikovna baleni. Sama si pridam kousky polystyrenu a molitan, a kdyz je potreba maji i suchy nebo zivy raselinik. Nevim, jak pujde vecpat do kor mensiho, to uvidite, kdyz ho vyklepnete, ale ja mam Berry odu, kvetouci tremi vyhony, asi v 0,7 l kvetniku nepruhlednem plastovem.


pon 16. zář 2013 19:32:03
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Dendrobium Kingianum Berry Oda?
Jak jsem psal, na takové dendrobium je květináč podle mne moc velký. Proč by ho vyčerpávala tvorba kořenů? Já jsem naopak rád, když mým kytkám rostou. Co obsahují ty pytle se substráty netuším. Kupuju čistou piniovku a substrát si míchám sám. Já osobně bych ho přesadil, další už je na vás.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 16. zář 2013 20:46:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 14. zář 2013 23:08:38
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Dendrobium Kingianum Berry Oda?
LIPO: děkuji za tip, to Zelené údolí omrknu.
RADZAK: psala jsem to tak, jak jsem slyšela, možná to spíše bylo myšleno tak, že zbytečně tvoří kořeny, a kvete málo.

Chápu, že někdo může mít mé dotazy za začátečnické, ale raději se "hloupě" zeptám, než abych něco pokazila.
;)


pon 16. zář 2013 21:48:11
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Dendrobium Kingianum Berry Oda?
VeraBera píše:
LIPO: děkuji za tip, to Zelené údolí omrknu.
RADZAK: psala jsem to tak, jak jsem slyšela, možná to spíše bylo myšleno tak, že zbytečně tvoří kořeny, a kvete málo.

Chápu, že někdo může mít mé dotazy za začátečnické, ale raději se "hloupě" zeptám, než abych něco pokazila.
;)

Nesmíte se těch orchidejek tolik bát. Ony jsou to vesměs hodný kytky a některý i dost tolerantní ;)
Neochotu ke kvetení většinou způsobují vnější vlivy- teplota, osvětlení, zálivka. Při nedodržení optimálních hodnot pro indukci pak roste jenom lupení.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 16. zář 2013 21:59:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Dendrobium Kingianum Berry Oda?
VeraBera píše:
Dobrý večer,
musím říct, že vlastně tedy nevím, zdali přesazovat nebo ne. Pro jednou je květináč moc velký, pak zase fotka zkresluje :lol:
Můžete mi prosím opravdu poradit, nerada bych rostlince ublížila. Její současný květináč má objem cca 7 l, ráda bych ji tedy dala do nečeho 4 litrového. Bude to tak akorát?
Samozřejmě, že i když kvete můžu ji nechat tak, ale jak už jsem psala výše, bylo mi řečeno, že se tvorbou kořínků zbytečně vyčerpává.
A může být květináč neprůhledný? Nevyžaduje tento "druh" průhledné květníky jako phalenopsis?
Radzak - na odkaz jsem se dívala, nebylo tam ale nic z toho, co jsem poptávala. Můžete mi poradit, zdali substráty, odkazy viz níže jsou pro mou Berry Oda vhodné, momentálně mám oba doma? Popřípadě doporučit jiné a lepší?

http://www.substral.pl/index.php?site=1 ... &pg_id=164

http://www.floria.cz/pictures/produkty/substraty/07.jpg

Děkuji moc

Zkusím to vzít postupně a trošku to klubíčko rozmotat:
1) rostlinu bych rozhodně přesadil a vrátil bych ji do malého květináčku.
2) malým květináčkem zde rozumím průměr 12 nebo 13cm což objemově dělá nějakých 0,8 až 1litr
3) Neprůhledný květináč být může, ale vřele doporučuji průhledný. Umožňuje totiž dokonalou kontrolu stavu substrátu, kořenů a potřebu zálivky
4) s uvedenými substráty sice taky neporadím, ale obecná zásada je, že substrát pro orchideje musí být vzdušný! V žádném případě nekupujte substráty jejichž základem je rašelina (neplést s rašeliníkem). V případě, že se zakoupený substrát zdá být moc jemný, je třeba ho přesít a zbavit nejjemnějších částeček a případně dodat další vylehčující součásti např kousky polystyrenu.
Hezký den a hodně zdaru
Pavel


úte 17. zář 2013 8:19:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: