Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 14:57:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Dendrob. ze skup.densiflorae 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Dendrob. ze skup.densiflorae
Ahoj, chci poprosit zkušené dendrobiáře o pár tipů k pěstování dendrobií této skupiny - farmeri, densiflorum, thyrsifl. aj. - co šlo zjistit v literatuře a na netu, jsem našla, ocenila bych osobní zkušenost v tom smyslu, jestli má péče o ně nějaké výrazné odlišnosti od obvyklé péče o temperovaná dendrobia. Díky moc.


pát 05. čer 2009 8:51:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Dendrob. ze skup.densiflorae
Mám D. farmeri, ale pěstuju ho dost drsně, na větvi. Nová pahlíza na něm narůstá v srpnu a a v té době i květe. Celkově moc neroste, ale to je asi tím že ho suším. Ze skleníku ho nosím s prvními mrazíky. V zimě ho mám v místnosti kde se netopí, ale moc zima tam není...tak kolem 15 - 18.....někdy se dost zcvrkne...ale zas to natáhne...a je citlivé na uhnití kořenů.
Tak je to.
http://img37.picoodle.com/img/img37/5/1 ... fdb77c.jpg


pát 05. čer 2009 9:05:07
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrob. ze skup.densiflorae
Katko, mám Den. thyrsiflorum, ale jen krátce a ještě malé. celá tahle skupina chce hlavně suchou zimu, aby příští rok kvetla. Ale tos jistě vyčetla v knihách a netu. Já taky hledám všechny info, kde se dá, ale k tomuhle dendrobku jsem zatím žádný extra špek nenašla.

Karlos, moc pěkné, ano, tohle je moje krevní skupina :P Odkud jsi ? Dalo by se k tobě přijet podívat se do skleníku ?


pát 05. čer 2009 19:32:30
Profil ICQ

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Dendrob. ze skup.densiflorae
To ne, tohle je rajčato-paprikový skleník a orchidejí mám pomálu. Vesměs jsou to přisušení chudáci, které přes týden nechávám na pospas rodičům bo pracuju v Praze.....nic na ukázku:-) Holt bez peněz a zázemí to jde těžko a orchidejový sen nemá cenu prosazovat za každou cenu, neboť vím jak bude vypadat výsledek. Jsem ze Vsetínska
Mimochodem téhle kytce uhnily asi dvakrát kořeny v květníku..a to i v čisté kůře, vlivem přemokření a nízkých teplot. Na tom klacku ji mám už asi 5 let a přirůstá velmi pomalu....občas i vykvete. Po každém uhnití jsem ji navázal bez kořenů a do dvou týdnů už rostly nové, tak ji nakonec pěstuju takto.
Samozřejmě sním o žlutém D. densiflorum s hustým květenstvím, nebo pořádném D. amabile, ale opravdu nemá smysl vrážet peníze do kytek když to nemá perspektivu. (apoň slintám nad kytkama v google vyhledávači fotek:-)
Karlos.


sob 06. čer 2009 10:19:21
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Dendrob. ze skup.densiflorae
Karlos to si budeme rozumět, já nemám Dendrobka vůbec vychytaná, líbí se mi moc,ale málo místa,mám něco málo botaniky, uvidíme jestli půjde...pá Věra

Nic méně šla bych do Phal.equestri aurea peloric form, ale v Německu není jen v Americe, je nádherný


sob 06. čer 2009 13:05:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Dendrob. ze skup.densiflorae
ahoj. no ja jsem taky nejak zacal nachazet zalibu v dendrobkach, koupil jsem si d.farmeri i d.thyrsiflorum. farmeri jsem mel na kure ale nakonec jsem ho presadil do kvetinace a asi za 2 tydny jsem pozoroval cerstve narostle koreny a dokonce nove vyhony. asi se mu to libi vic, ted ho mam na jiznim okne a jen cekam az se otepli a pujde ven.
no a posledne jsem si koupil thyrsiflorum a je uplne obrovske, je to velky dospely trs , dokonce i po kveteni. je ted v kosiku ale chci si ho dat taky do kvetinace. no snad se jim bude darit a dockam se vlastnych kvetu. akorat jsem toho hodne nasel i o farmerii a thyrsiflorum ale nekdy jsou informace docela odlisne, tak ted nevim cemu verit.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


ned 07. čer 2009 22:08:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Dendrob. ze skup.densiflorae
Karlosi, díky za tip, snad mi to taky tak hezky vykvete.


ned 07. čer 2009 23:14:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron