Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 0:55:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Pomoc s identifikací a záchranou 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pomoc s identifikací a záchranou
HAKI píše:
No jestli to právě není způsobeno jen přehřátím listů za oknem v domu -tedy sklem.Je to přece jen jiné než příroda -kde je i přirozený pohyb vzduchu-tím se kytky ochlazují. I porosení vodou -na list kde je už uvnitř zvýšená teplota v listu samém .Myslím ,že tzv.důsledek "lupy" nebyl vědecky prokázan-může to být zároveň další téma :)

Kdysi dávno o tom byl článek v Roezlianě čí překlad ze zahraničního zdroje kde se rozebíralo proč je tento efekt lupy nesmysl. Rostlinám s přehřátými listy nesvědčí postřik příliš studenou vodou. tím vznikají fleky.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 12. čer 2013 19:22:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Pomoc s identifikací a záchranou
Jarmi píše:
Dnes je zasadím do hrubého substrátu pro orchideje do transparentního květináčku a budu rosit na listy. V pořádku?


Listy rosit nemusíte, ale roste povrch substrátu. Květináček volte co nejmenší, aby brzy prokořenil. Tenhle druh dendrobií na list nerosím vůbec. Když se mi zdají listy zaaprášené, jednoduše je otřu vlhkým hadříkem. Až květináček prokoření, měl by po závilce za 3-5 dní vyschnout.


čtv 13. čer 2013 12:45:56
Profil ICQ

Registrován: pon 10. čer 2013 9:42:56
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Pomoc s identifikací a záchranou
EvaJ píše:
roste povrch substrátu. Květináček volte co nejmenší


Děkuji :) Květináčky mám sice poměrně velké (viz foto), ale substrátem jsem je vyplnila jen cca do poloviny. Kdybych dala menší, pravděpodobně by se mi skácely vahou rostlin :/
Rosím substrát denně a kontroluji, aby byly stěny neustále mírně zamlžené, občas přistíním, stříknu rozprašovačem do vzduchu nad nimi, kochám se... jako by to byly moje dětičky :oops: :lol:


pát 14. čer 2013 0:09:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: Pomoc s identifikací a záchranou
určitě dejte menší jak píše Eva a aby se nekácely tak na dno dejte třeba nějaké kamínky ja používám na dno jako drenáž lávovou drť a to pak stojí na místě jak přibité a když by měli rostlinky tendenci se kejvat tak je možnost je přichytit špejlama do kříže

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


pát 14. čer 2013 7:30:04
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Pomoc s identifikací a záchranou
Lávová drť jako drenáž je vhodná pro vlhkomilné orchideje, navíc ve spojení s plastovým květináčem je pro tahle dendrobia nevhodná. Ale určitě bych volil menší velikost květináče. Aby se vám nekácely, můžete použít keramické. Pro tenhle typ orchidejí bych řekl, že jsou vhodnější.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 14. čer 2013 9:58:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pomoc s identifikací a záchranou
Další řešení je keramický kryt na květináč, ale tam je nutno věnovat pozornost tomu, aby v něm nezůstala stát voda. Ale stabilitu květináče zlepší. Na dno spíš nějaké říční oblázky, ty tolik netáhnou vodu jako láva. Pozor abyste si tam nedala třeba mramorovou drť - kvůli vápníku.


pát 14. čer 2013 17:07:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: