Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 27. kvě 2024 6:57:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. zář 2008 15:19:34
Příspěvky: 48
Bydliště: Holíč, SR
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Tak som to odfotila aby ste to videli.
Evka, než som si ju kúpila, tak som si o pestovaní tejto orchi prečítala čo sa dalo, a aj o tom období kľudu, ale teraz keď kvitne? :( Chcela som ju mať ešte v byte na parádu. Keď odkvitne dám ju sestre chladiť na dvor.


Přílohy:
003.jpg
003.jpg [ 77.2 KiB | Zobrazeno 6262 krát ]
004.jpg
004.jpg [ 64.92 KiB | Zobrazeno 6353 krát ]
sob 23. kvě 2009 8:28:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Hezký hybridek :D Vypadá to na spodní nejstarší listy, tak bych zatím vyčkala. Apolenko,myslím, že jsi v rozrušení Evu nepochopila. Snažila se ti říct, že dendrobiím je přirozené, že jim postupně od spodu opadávají listy a často kvetou bezlisté pahlízy. To období klidu je na podzim po nárůstu nových hlíz, kdy se jim omezí zálivka aby pahlízy vyzrály a rostlina tím pak nasadila na nové květy, čili se to netýká teď jara ;) Teď normálně zalévej a opatrně přihnojuj, nechej pěkně proschnout v mezičase, když si nebudeš jistá, nechej v květináči špejli, na ní se to pozná dobře a užij si květy doma. Jen si ho dej tam, kde není vysloveně horko, to by odkvetlo rychleji.
Původní dendr. nobile má tyhle fáze výrazné, přijde mi ale, že ty nové hybridy méně opadávají a snadněji nasazují. Však uvidíš.


sob 23. kvě 2009 14:09:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. zář 2008 15:19:34
Příspěvky: 48
Bydliště: Holíč, SR
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Ďakujem dievčence za rady, budem sa nimi riadiť.


ned 24. kvě 2009 9:17:10
Profil

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
pořídila jsem si oddělek D. nobile od pěstitele. Předpokládám, že když není zakořeněný (uložila jej na rozstřižený košík vložený do květníku a zasypala kůrou a budu rosit), že jej nebudu trápit tuto zimu suchou a moc chladnou periodou, myslela jsem že ho podržím v chladnější ložnici, nemá žádné rašící kořínky prozatím.


čtv 17. zář 2009 11:21:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
jasně, ta ložnice mu bude stačit, jen pozor na přelití. Bude vysychat asi déle, záleží, jak rychle porostou kořeny. A nerosit !!


čtv 17. zář 2009 11:44:35
Profil ICQ

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
EvaJ píše:
jasně, ta ložnice mu bude stačit, jen pozor na přelití. Bude vysychat asi déle, záleží, jak rychle porostou kořeny. A nerosit !!


právě proto jsem nechala dole vzduchovou mezeru ze dna košíku, na to polystyrén a kůry jen malinko na zasypání kořenů, uvidíme


čtv 17. zář 2009 12:55:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Zdravím všechny milovníky orchidejí.
Předem se omlouvám, že pokládám tak hloupý dotaz, ale přečetla jsem toho už tolik, že to vůbec nechápu. :oops:
Dostala jsem nobile k vánocům (sama bych si ho nekoupila), chápu že se musí střídat teploty. Ale kvete ted v zimě, resp. začíná odkvétat a pochopitelně ho mám v bytě, kde je teplo. Co mám udělat až dokvete? Na jaře ho dám ven, na podzim až se začnou tvořit pahlízy nebudu moc zalévat a pak dám do chladu na světlo.....Jenže jaro je daleko, co do té doby? nechat v bytě, dát do chladu, nebo kam?
Nechci ho chudáčka zahubit a nevím si s ním rady. Je to jedna vysoká pahlíza a jedna neolistěná, ale vykvetlá menší. Co když žádné nové pahlízy nevytvoří?


sob 09. led 2010 1:30:01
Profil ICQ

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Taky všechny zdravím.

Co se Dendrobia týče, neměla bych takový strach. Mám 4 hybridní Dendrobka nobile (normálně z květinářství), a všechny zvládají pokojovou teplotu cca 20°C (v noci méně).
Jsou na jižním okně. Dopřávám jim odpočinek - když přestanou růst kořínky, tak zalévám (rosím) substrát méně - nebo vůbec. A normálně nakvétají. V prosinci něco květů rozkvete, ale většina je na jaře.
Jinak mám taky zkušenost, že pokud je koupena rostlina, která má jen jeden velký výhon - kvetoucí, a třeba 2 menší, tak mi po odkvětu nejdříve tvoří keiky - nové rostlinky z toho velkýho výhonu. Ty nechávám trochu odrůst, a když mají větší kořínky - asi 5 cm, tak je opatrně odstřihávám špičatýma nůžkama a zahrábnu vedle toho velkýho výhonu, aby bylo v květníku více stonků.
Ale na čisté botanické Dendr. nobile bych si netroufla. Na to mám příliš vysoké teploty.
Jo, a neletním, protože na terásce máme v létě velké vedro. Stín nějak vyrobím, ale teploty jdou hodně vysoko. Tak se bojím.


sob 09. led 2010 3:05:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. srp 2008 20:07:02
Příspěvky: 50
Bydliště: Česká Kamenice okr Děčín
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
kajmii píše:
Zdravím všechny milovníky orchidejí.
Předem se omlouvám, že pokládám tak hloupý dotaz, ale přečetla jsem toho už tolik, že to vůbec nechápu. :oops:
Dostala jsem nobile k vánocům (sama bych si ho nekoupila), chápu že se musí střídat teploty. Ale kvete ted v zimě, resp. začíná odkvétat a pochopitelně ho mám v bytě, kde je teplo. Co mám udělat až dokvete? Na jaře ho dám ven, na podzim až se začnou tvořit pahlízy nebudu moc zalévat a pak dám do chladu na světlo.....Jenže jaro je daleko, co do té doby? nechat v bytě, dát do chladu, nebo kam?
Nechci ho chudáčka zahubit a nevím si s ním rady. Je to jedna vysoká pahlíza a jedna neolistěná, ale vykvetlá menší. Co když žádné nové pahlízy nevytvoří?


Pokud je ta rostlina v dobré kondici, pak bych neměl obavy o to zda vytvoří či nevytvoří nové pahlízy. Teď po odkvětu to chce jenom mlžit až do doby, kdy se právě objeví nová pahlíza s kořeny. Potom postupně zvyšovat zálivku a na jaře začít hnojit.

_________________
Ať se daří.


ned 10. led 2010 12:41:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
kajmii píše:
Zdravím všechny milovníky orchidejí.
Předem se omlouvám, že pokládám tak hloupý dotaz, ale přečetla jsem toho už tolik, že to vůbec nechápu. :oops:
Dostala jsem nobile k vánocům (sama bych si ho nekoupila), chápu že se musí střídat teploty. Ale kvete ted v zimě, resp. začíná odkvétat a pochopitelně ho mám v bytě, kde je teplo. Co mám udělat až dokvete? Na jaře ho dám ven, na podzim až se začnou tvořit pahlízy nebudu moc zalévat a pak dám do chladu na světlo.....Jenže jaro je daleko, co do té doby? nechat v bytě, dát do chladu, nebo kam?
Nechci ho chudáčka zahubit a nevím si s ním rady. Je to jedna vysoká pahlíza a jedna neolistěná, ale vykvetlá menší. Co když žádné nové pahlízy nevytvoří?


Tak jsem se bála zbytečně....


Přílohy:
P1020076f.JPG
P1020076f.JPG [ 49.27 KiB | Zobrazeno 6178 krát ]
stř 17. úno 2010 17:24:55
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: