Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 17. čer 2024 17:50:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. kvě 2009 7:21:22
Příspěvky: 32
Bydliště: Bílovec
Příspěvek DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Prosím o radu
koupila jsem kvetoucí dendrobium nobile,nemá žádné nové výhonky-kdy začnou růst a jestli ho můžu už dát ven i když ještě má květy.Dík


stř 20. kvě 2009 11:07:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Já bych s tím letněním neplašila. Užila bych si kvetení doma a po odkvětu ho dala ven. Jinak ta hybridní nobilka nakvítají vcelku snadno (pokud teda nemám abnormálního pracanta) - tomu mému stačí chladnější parapet. Při mé dřívější neznalosti jsem ho měla celoročně na okně s falenopsama hybridama, které tolerují nižší teplotu, na tom parapetu může být v zimě v noci tak 15°C a kvetlo oboje. Pak jsem dala nobilko na stojan víc do místnosti, protože se mi na okno nevešel, takže víc narostl a po přestěhování zpět na okno po rozdělení nasadila "stará" i keiki http://paradigma.rajce.idnes.cz/jaro-2009/#P5160353.JPG


stř 20. kvě 2009 21:20:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
a jak je to u "nobile" se světlem...předpokládám, že když kvetla v místě kde byly faleňáky, spokojí se i z východním (západním) oknem? líbí se mi hodně, ale měla jsem obavy, že nedocílím zimní chladné podmínky, tak prozatím nemám pořízeno.


čtv 21. kvě 2009 17:20:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Mám ho v rohu JV okna na té straně, kam svítí slunce nejdéle, jinak phalenopsy stíní vzrostlá jabloň . :D . letos až odkvete tak ho chci dát do chladné domovní chodby s cymbidkem. Na zahradu si netroufám, je volně přístupná lidem, slimákům (ožraly mi mrchy slunečnicové sazenice i fazole) a rzi :|


čtv 21. kvě 2009 20:14:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. kvě 2009 7:21:22
Příspěvky: 32
Bydliště: Bílovec
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Katko nádherné fotky,to vše je vaše?Phalenopsisy mám také a bez problému kvetou skoro celý rok tak se pokusím uspět i stím dendrobiem dík za radu také jsem si to myslela,ale chtěla jsem si to ověřit.Emka


čtv 21. kvě 2009 22:01:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Dík za pochvalu, těší to. Jinak k těm novým výhonkům - těžko předpovědět, možná bude nějakou dobu trvat, než se rostlina srovná s přírodním režimem teplot a svícení. Každopádně opravdu chtějí malé květníky, přesazením do velkého jsem si málem zničila jednu rostlinu, kterou teď pracně oživuju :oops:


pát 22. kvě 2009 7:55:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. zář 2008 15:19:34
Příspěvky: 48
Bydliště: Holíč, SR
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Konečne som sa aj ja odhodlala a kúpila som si moje prvé Dendrobium Nobile. Po týždni mu začali žltnúť listy, je to normálne alebo nenormálne? Je krásne zakvitnutý, tak sa bojím, aby sa mu nič nestalo :?


pát 22. kvě 2009 17:18:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Jak moc a které ? spodní? to by chtělo fotku. Sem tam starší list normálka odejde, ale takhle naslepo těžko říct.


pát 22. kvě 2009 18:16:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. kvě 2009 7:21:22
Příspěvky: 32
Bydliště: Bílovec
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Katko,prozatím ho mám vtom co jsem ho koupila-květník 12 cm substrát se zdá být dobrý- kůra kousky- nevím jestli ho mám přesadit do menšího květinače, má 3 kvetoucí lodyhy.Snad až odkvete,že jo krásně voní je bíly s žlutozeleným středem.Strašně se mi líbi i když květy asi nevydrží tak dlouho jako u faleňaku nebo cymbidia-už začaly opadávat.Emka


pát 22. kvě 2009 18:25:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: DENDROBIUM NOBILE -nové výhonky
Apolienka píše:
Konečne som sa aj ja odhodlala a kúpila som si moje prvé Dendrobium Nobile. Po týždni mu začali žltnúť listy, je to normálne alebo nenormálne? Je krásne zakvitnutý, tak sa bojím, aby sa mu nič nestalo :?

Dendrobium nobile je temperovaná rostlina, která chce výrazné období odpočinku. V tomto období chce chladno a hodně omezit zálivku. Je to opadavá orchidej, takže listy na pahlízách postupně opadají, ale pahlízy dále vyživují další, ty mladé pahlízy. navíc, pokud tato pahlíza nekvetla, květy ,pjpi vyrazit i na této opadané. Takže pokud zcela neuschnou, tak je neodstraňuji. Pokut nyní žloutnou vrchní listy, okamžitě bych zkontrolovala kořeny. Pozor na přelití ! substrát před další zálivkou by měl zcela vyschnout a doba vysychání by měla být 3-5 dní.


pát 22. kvě 2009 19:34:03
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: