Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 14:08:03



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
 Dendrobium nobile - hybridy 
Autor Zpráva

Registrován: pon 08. úno 2016 22:10:29
Příspěvky: 131
Bydliště: od Prahy na ssv
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
Díky moc za rady, mám tam tu podmisku jen kvůli kroužkům na parapetu. Namáčím jí a pak nechávám okapat, ale občas chvátám takže, abych neměla všude fleky, když je jí tam moc tak to vyleju. Nezalévám do misky a nenechávám jí v tom stát. Jo a venku už má slíbené místo pod stromem :) A s keiky uvidím, když bude v poho nechám je dokud nebudou mít pěkné kořeny, jinak oddělím.
Tak snad se jí u mě bude líbit.


ned 27. bře 2016 14:11:58
Profil

Registrován: pon 08. úno 2016 22:10:29
Příspěvky: 131
Bydliště: od Prahy na ssv
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
Tak nobilku se daří, oddělila sem keiky a rostlinku dala ven, kvete a opět nahodila keiky


Přílohy:
P8160376-maly.jpg
P8160376-maly.jpg [ 174.05 KiB | Zobrazeno 3941 krát ]
stř 17. srp 2016 9:14:54
Profil

Registrován: pon 08. úno 2016 22:10:29
Příspěvky: 131
Bydliště: od Prahy na ssv
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
A ještě jsem dostala jedno - barva je ve skutečnosti ještě tmavší a i krásně voní


Přílohy:
P8160366-male.jpg
P8160366-male.jpg [ 165.43 KiB | Zobrazeno 3941 krát ]
stř 17. srp 2016 9:16:27
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
krásné jsou obě..


stř 17. srp 2016 9:20:01
Profil

Registrován: pon 08. úno 2016 22:10:29
Příspěvky: 131
Bydliště: od Prahy na ssv
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
Ani píše:
krásné jsou obě..


Díky. Od té první mám keiky (zakořeněné) kdyby měl někdo zájem.


stř 17. srp 2016 10:02:21
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
Moc pěkné..


stř 17. srp 2016 13:32:32
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
Krásné! Dendrobkům přicházím poslední dobou na chuť. Pořizuji si několik botanik, většinou menších druhů za veliké peníze :lol: :lol: Zhruba 10 rostlin + 3rostliny jiný rod cca za 5000,-kč. No nekupte to :lol: Pořád se divím proč orchideje jsou tak drahé a kaktusy tak levné.
Vypěstovat ze semene prodejní kaktus trvá tak 5 roků a cena je většinou do 50kč. Také jsou při výsevech ztráty. U orchidejí jsou ty meristémy dražší ale pokud se to dělá ve velkém tak mi ten rozdíl ceny oproti kaktusu připadá přeci jenom vyšší než bych si představoval :P . Navíc někdy přijde fakt blecha ještě bez kořenů :lol:


stř 17. srp 2016 14:33:37
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
zaruba: tá cena - ono to možno bude tým, že orchideje sú pre ľudí akýmsi "symbolom" exotiky, kdežto kaktusy im až tak nepripadajú. A v poslednej dobe nastal akýsi "orchideový boom"- pestuje ich čím ďalej, tým viac ľudí a obchodníci si zrejme radi podržia vyššiu cenu ... Kto vie ?


stř 17. srp 2016 19:40:02
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
Pane Záruba, zkuste si udělat sterilní výsev a přestanete se divit. Kaktusy jsem sel taky a velký rozdíl od macešek není- musíte jen použít správný fungicid na semena. Vyséval jsem rebucie, mamilarky, gymna, opuncie, notokaktusy, parodie a pár mexických rarit. Ale pracnost a potřebné informace pro výsev orchidejí jsou nesrovnatelné, způsobů jak něco zkazit je něúrekom a pro meristémy to platí dvojnásob.


čtv 18. srp 2016 21:59:51
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium nobile - hybridy
mácha: Nevím, jestli to setí kaktusů trochu nezjednodušujete. Aztekium ritterii se dost často vysévá sterilně a Flaišerovou metodou do lahví jsem vyséval nejednou. U mnoha druhů kaktusů také existuje dormance semen a zjistit jak stratifikovat semena určitého druhu aby klíčivost byla uspokojivá je někdy běh na dost dlouhou trať. Vysejete třeba 100 semen Mammillaria theresae a vyklíčí vám pouze jedno. A zkoušel jste někdy kolik je práce se získáním a vydolováním 100 semen z této mamilárky? A takových druhů je více. Píšete že jste vyséval kaktusy, ale přirovnávat výsevy kaktusů svou jednoduchostí k maceškám mi připadá dost přehnané tvrzení.
Tím ale nechci říkat, že setí kaktusů je složité stejně jako setí orchidejí.
Myslím ale, že pokud někdo celkem levně nakoupí již vypiplané rostlinky v Asii pak je pouze přesází a cenu ztrojnásobí tak nemyslím že by to byl špatný byznys. Řekl bych, že tohle výslednou cenu ovlivní také ne zrovna zanedbatelně. Navíc jak jsem již psal u té botaniky koupím za ty peníze pouze rostlinu která někde kdesi možná rostla v přírodě a nebo je to také možná hybrid.
Je zvláštní, že tohle ve světě pěstitelů orchidejí nikdo neřeší. Přeci i rostliny z meristemu mohou mít svou lokalitu podle rostliny z které bylo pletivo odebráno. Všem je ale jedno odkud co pochází, hlavně že se množí a kříží. Úplně dobrý pocit z toho nemám, protože botanická hodnota sbírek orchidejí asi dost pokulhává za botanickou hodnotou těch kaktusových :cry:

Ještě jedno "bohužel" by tu bylo. Mezi prodejci kaktusových semen se prakticky nestane, aby jste si koupil semena ferokaktusu a vyrostla z toho třeba mamilárie. Takový obchodník by brzy skončil. Ve světě orchideářů je zcela běžné, jak je z příspěvků na tomto fóru patrné, že si někdo kytku objednal a nakonec má něco jiného. Hodně firem využívá toho, že některé druhy jsou od sebe habitem nerozlišitelné, což naštěstí u těch kaktusů není. Možná vyjímkou je Pan Kacerovský, který uzná i reklamaci záměny druhu a pošle to správné i po letech- abych pouze nekritizoval :P


Naposledy upravil zaruba dne pát 19. srp 2016 7:57:58, celkově upraveno 1



pát 19. srp 2016 0:32:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron