Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 12:43:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Dendrobium longicornu 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
Romča píše:
Děkuju Evo. Prosím tě , mohu se zeptat, z jakého zdroje je tvé longicornu?

Romčo, mám ho od Orchid & more.


sob 06. říj 2012 21:30:07
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
Romča píše:
Musím říci kaačko, že máš asi pravdu, květ je rozhodně podobnější tvému chapaense než fotce longicornu na orchidspecies.
Již minulý týden jsem porovnával fotky těchto podobných druhů... atak jsem byl přesvědčen o správné identifikaci z původu ze skleníku p. Ryšavého....prostě jsem nepochyboval, ale nyní ?....někde jsem četl, že chapaense je ve sbírkách ještě vzácnější, než longicornu....no květy jsou si každopádně poměrně hodně podobné až na odlišně barevný tón kresby uvnitř květu, ale třeba se jen ty spodní výrustky na pysku ještě úplně nenapřímily...hmmm, pro mne je to nejhlavnější, že vážně hezky kvete .... :mrgreen:
Ještě dotaz....jaktože D.chapaense není vůbec uznáváno na orchidspecies jako samostatný druh?...máte někdo nějaké bližší info k tomuto tématu?

http://www.ipni.org/ipni/idPlantNameSea ... 77083907-1


sob 06. říj 2012 22:05:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
Romčo, tak nevím jestli tě zklamu nebo potěším, ale to tvoje bude pravděpodobně chapaense. dnes rozkvetlo longicornu. možná se vnitřek ještě trochu dobarví, ale je to jiné a hlavně pysk je střapatý.


Přílohy:
Dednrobium longicornu1.jpg
Dednrobium longicornu1.jpg [ 141 KiB | Zobrazeno 3583 krát ]
Dednrobium longicornu3.jpg
Dednrobium longicornu3.jpg [ 121.37 KiB | Zobrazeno 3583 krát ]
čtv 11. říj 2012 22:29:02
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
Evo, rozhodně potěšila :mrgreen: .... konečně vím co mám doma....cedulka se dá přepsat vždycinky. Tak teď mám zase co shánět, to opravdové longicornu je vážně něco jiného, květy jsou moc krásné , díky za přiložené foto. Bohužel pro mne, jsem nucen vybírat jen z domácích zdrojů, do zahraničí má karta platby neumožňuje, snad zkusit založit Paypal účet. Jen mne trochu zaráží, že si p.Ryšavý toho rozdílu v květu nevšimnul.


pát 12. říj 2012 7:21:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
Romča píše:
Evo, rozhodně potěšila :mrgreen: .... konečně vím co mám doma....cedulka se dá přepsat vždycinky. Tak teď mám zase co shánět, to opravdové longicornu je vážně něco jiného, květy jsou moc krásné , díky za přiložené foto. Bohužel pro mne, jsem nucen vybírat jen z domácích zdrojů, do zahraničí má karta platby neumožňuje, snad zkusit založit Paypal účet. Jen mne trochu zaráží, že si p.Ryšavý toho rozdílu v květu nevšimnul.


Romčo, nemohu posoudit, od pana Ryšavého jsem nikdy neobjednávala. Alle zrovna tuhle rostlinku mi přivezl pan Kacerovský z Pokojovek, mrkni na jeho stránky, má toho spoustu a platíš tady v Kč www.pokojovky.cz
Jsem s rostlinami, které osobně vybírá u německých firem naprosto spokojená


pát 12. říj 2012 8:23:50
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
Romča píše:
... Bohužel pro mne, jsem nucen vybírat jen z domácích zdrojů, do zahraničí má karta platby neumožňuje, snad zkusit založit Paypal účet. Jen mne trochu zaráží, že si p.Ryšavý toho rozdílu v květu nevšimnul.

Romčo, tak si zařiď účet u mbanky. Budeš mít všechno zadarmo. Dneska už jsou zadarmo dokonce i SEPA platby v eurech po evropské unii (což je naprostá bomba). Pro zámoří si pak zřídíš PayPal a nebudeš stačit vydělávat :mrgreen:
Hezký den
Pavel


pát 12. říj 2012 8:49:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
Evi paráda, jsem ráda, že jsem Romčovi nekecala kraviny :mrgreen:

Romčo, budu mít na svém keiky, ráda ti je až dorostou přenechám ;)

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


pát 12. říj 2012 14:57:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
Přátelé, děkuji všem za cenné rady .... je vidět že v současné době si váží jen nové klientely..... můžete být u Komerčky třeba 20let a nic extra vám nenabídnou, anebo jo, ale za vše si pěkně připlatíte... ať mají na financování sponzoringu a nových reklam :evil:
Kaačko3.....moc děkuju za nabídku 8-) .....až to bude aktuální, jistě se ti revanžuji, třeba něco povyměňujeme :mrgreen:


ned 14. říj 2012 13:00:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
Romča píše:
Přátelé, děkuji všem za cenné rady .... je vidět že v současné době si váží jen nové klientely..... můžete být u Komerčky třeba 20let a nic extra vám nenabídnou, anebo jo, ale za vše si pěkně připlatíte... ať mají na financování sponzoringu a nových reklam :evil:
Kaačko3.....moc děkuju za nabídku 8-) .....až to bude aktuální, jistě se ti revanžuji, třeba něco povyměňujeme :mrgreen:

Romčo dobře, písnu si tě :P bude to stejně až na jaře :P

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


ned 14. říj 2012 14:48:45
Profil

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Dendrobium longicornu
tak už kveteme :P
bohužel to zatím vypadá jen na 3 kvítky, ale lepší než nic :P

Obrázek Obrázek

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


sob 15. pro 2012 9:02:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: