Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 10:57:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Dendrobium Secundum Lindi 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. čer 2009 16:13:42
Příspěvky: 162
Bydliště: Most, Kaznějov
Příspěvek Dendrobium Secundum Lindi
Ahoj všem :-) Mám celkem tři tyto rostliny. Jednu jsem zachytil na kus dřeva, zbylé dvě jsem zasadil do piniové kůry. Ty v piniové kůře jsem čas od času zalil, tu na "špalku" jsem nechal přibližně měsíc a půl až dva měsíce proschnout. Celou zimu visela u okna, takže světla poměrně dostatek, ovšem zimy určitě také, vzhledem k tomu jak mrzlo. V tuto chvíli jen ta na špalku vyhodila dva květní stonky. Ty v piniové kůře vůbec nic. 1) Myslíte, mám i ty z piniové kůry pověsit na špalek? 2) Nemám s Dendrobkama moc zkušeností. Mám při kvetení přihnojovat a zalévat? A co v létě? Jak často namáčet? Předem moc děkuju!! :-)


Přílohy:
Dendrobium Secundum Lindi 4.2.2010.JPG
Dendrobium Secundum Lindi 4.2.2010.JPG [ 67.77 KiB | Zobrazeno 4641 krát ]
Dendrobium Secundum Lindi 4.2.2010a.JPG
Dendrobium Secundum Lindi 4.2.2010a.JPG [ 46.04 KiB | Zobrazeno 4607 krát ]

_________________
Nic není nemožné.
čtv 04. úno 2010 14:48:01
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium Secundum Lindi
s tímhle dendrobkem nemám vlastní zkušenosti, ale určitě chce suchou zimu a tak do dubna teplotní rozdíl mezi dnem a nocí 10-15 C. V tuto dobu má mít i sníženou vlhkost cca na 60%, od dubna postupně zvýšit až na 80%. Těžko radit zda prospívá lépe na kůře nebo v květináči, určitě ke kvetení přispělo právě to suché období. U květináčů je ještě důležitý substrát a velikost květináče - substrát hodně propustný, rychle vysychající a květináč co nejmenší. A určitě také suché období. Můžete pro zajímavost dát fotky i těch v květináči ?


čtv 04. úno 2010 20:54:31
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. čer 2009 16:13:42
Příspěvky: 162
Bydliště: Most, Kaznějov
Příspěvek Re: Dendrobium Secundum Lindi
Moc děkuji za odpověď. Co se týče suché zimy, přímo tento kus jí 100% měl. Byl to pokus - ty v květináči jsem čas od času zalil, tuto jsem nechal silně proschnout. Jak je vidět, to sucho zabralo. Co se týče teplotního rozdílu, nějaký určitě byl, ale tak velký jak Vy píšete, určitě ne. Řekl bych tak 5°C. Vlhkost byla určitě 60%, přímo u ní je vlhkoměr a skoro vždy na něm 60% bylo. Co se týče zvýšení vlhkosti nebude problém, mám ji na místě, kde se určitě zvýší. Co myslíte jakou bude potřebovat přes léto teplotu a jak často je mám od dubna namáčet? Hned zítra sem foto s květináčem přidám - mám ji v práci. Hodně propustný substrát - je pouze piniová kůra hodně propustný substrát? A myslím že je tedy budu muset asi přesadit, protože květináč je poměrně veliký. Jinak vzhledově ty v květináčích vypadají úplně na chlup stejně jako ta jedna, která je na fotce. Bez listů a bez květů. Jinak opravdu moc děkuji za odpověď!! :-)

_________________
Nic není nemožné.


čtv 04. úno 2010 22:42:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium Secundum Lindi
jak jsem psala nemám s ní vlastní zkušenosti, tak informace čerpám z knihy. Teploty se tam nejvyšší uvádějí od března do května -max. denní 30-33, min. noční 15 v březnu, duben a květen 18-20; dále denní okolo 30 a noční 20 přetrvávají až do září, kdy se zase postupně snižují na denní okolo 27-28 a noční až ke 12 C v prosinci až lednu. Zálivka velmi nízká až do konce dubna, pozvolna se zvyšuje, nejvyšší srpen, září a opět klesá na minimum (cca od listopadu). V zimním období, kdy je nejchladněji, nastupuje právě až čtyřměsíční suchá perioda. Doufám, že Vám tato informace stačí, budu ráda, když budete průběžně informovat, jak se jim daří.
denní teploty jsou maximální a noční minimální.


čtv 04. úno 2010 22:58:52
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. čer 2009 16:13:42
Příspěvky: 162
Bydliště: Most, Kaznějov
Příspěvek Re: Dendrobium Secundum Lindi
Určitě stačí - jste perfektní, báječná a nejlepší! :-) Moc Vám děkuji za info a určitě budu průběžně psát jak se jim daří :-) Ty v květináči zkusím dát na kůru, respektive na dřívko jako tuto. Snad moji amatérskou péči přežijí :-) ... A mohu se Vás ještě zeptat ohledně katlejí - vím, že to sem nepatří, ale když už... :-) ... Jen z Vaší zkušenosti: jak často a jakým způsobem je v tomto období zaléváte? Díky! :-)

_________________
Nic není nemožné.


čtv 04. úno 2010 23:06:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Dendrobium Secundum Lindi
Bohužel Cattleye nejsou moje parketa, patřím mezi ty, co s nimi hodně bojují. Ale teď zřejmě zálivku hodně omezit. Jinak díky za kompliment, ale až takový si nezasloužím. Pořád se počítám mezi začátečníky, ale snažím se :lol:


čtv 04. úno 2010 23:14:42
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. čer 2009 16:13:42
Příspěvky: 162
Bydliště: Most, Kaznějov
Příspěvek Re: Dendrobium Secundum Lindi
I tak díky! :-) Ale snažíte se a snaha se co ... cení a počítá! :-)) Já se snažím také a zatím mi přijde, že převládá více neúspěchů než úspěchů. Ale nepřestávám Já bojuji s dendrobkama a catleyema. Daří se u mě Vandám. Zítra nafotím ty květináče :-)

_________________
Nic není nemožné.


čtv 04. úno 2010 23:30:44
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1010
Příspěvek Re: Dendrobium Secundum Lindi
Tak tohle je perfektní kytka, která se tu na fóru myslím objevuje poprvé; doteď jsem ji viděl jen jednou u Studničky v Liberci a v knížkách. To květenství vypadá velmi dobře.
Nemám s ní bohužel žádné zkušenosti, ale dovolím si jeden postřeh: nespěchal bych s tím vyvazováním těch "květináčových". Možná to nekvetení bylo způsobeno jen zaléváním, třeba bude hrnek v létě výhodou...
Co se týká zalévání katlejí, to určitě záleží na teplotě a množství světla, ale jak už bylo řečeno, méně je v tuto chvíli více.
T.


čtv 04. úno 2010 23:45:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Dendrobium Secundum Lindi
Tohle mě na dendrobkách taky fascinuje, už to tady zmiňovala Eva - vypadá to jako suchý klacek na podpal a ono to vyhodí takhle krásný květ. Gratuluju k úspěchu.


čtv 04. úno 2010 23:50:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. čer 2009 16:13:42
Příspěvky: 162
Bydliště: Most, Kaznějov
Příspěvek Re: Dendrobium Secundum Lindi
Opravdu moc díky :-)) Na to jak jí mam dlouho (možná někdy od září) jsem si už ani nemyslel, že z ní něco bude. Vypadala opravdu jen jak klacek na podpal :-) A najednou čučím jak puk a ono květenství :-)))

A co se týče katlejí. No, jsou skoro u okna, pauza mezi zálivkami je přibližně 14 dní, někdy tři týdny. Ale stále se mi zdá, že se jim zcvrkávají listy :-( Nerad bych o ně přišel. V létě jsem si udělal zásobu a teď jich mám asi dvacet.

A jinak - negratulujte. Není k čemu, já se ani moc nesnažil :D

_________________
Nic není nemožné.


pát 05. úno 2010 0:07:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron