Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 18:55:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 Bulbophyllum lobii 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
HAKI píše:
Mila.J píše:
Echinolabium mi teď kvete.

Teda Milo to bulbo máš moc pěkný.No jo to jsou ty tvoje mističky asi jsou kouzelný. :) Bulbo nymphopolitanum už ti kvetlo?

Hanko, nymphopolitanum mi ještě nekvetlo. Mám teď kousek namontovaný. O část rostliny jsem v misce přišel. Vysypal jsem ji moc pozdě. V misce rostou samozřejmě líp, ale riziko poškození kořenů je vyšší. O jednu misku jsem přišel celou. Přesazovat se to pořád nedá, to se jim líbit nebude. Je potřeba přesně se trefit se zálivkou. Misky používám pořád, musím ale zvážit , pro které druhy. Přece jen tyhle bulba se trošičku mezi sebou liší. V mých podmínkách jsou tím některé v miskách efektivní, jiné musím do košíku, nebo montovat.


úte 13. lis 2012 21:32:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Mílo, díky za odpověď... je v obýváko-kuchyni (to jsou teď ty "moderní" pro mě divné prostory)..... tedy nevím....to nebude nejlepší.... :lol: :lol:
ale určitě hned tak nepokvete - ty ho máš nádherně veliké, to já ne....


úte 13. lis 2012 21:48:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Mila.J píše:
V mých podmínkách jsou tím některé v miskách efektivní, jiné musím do košíku, nebo montovat.

Bulbo nymphopolitanum-Milo to je škoda ta mistička byla krásná -trošku jsem ti ji i záviděla. Ale pokračuješ dál-dobrý.Mě to v mističkách teda vůbec nešlo. Zálivka - rozumím proto mám ty srandovní balíčky ,uvidím -ale už jsem si taky říkala ,že něco dám na akát.Tak dík.


úte 13. lis 2012 22:49:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Moje zkušenosti s Bulbophyllem jsou následující. Začínal jsem kdysi s B. lobii. Vsazeno v hliněném květináči hrubší kůrový substrát. Začalo růst a protože je silně plazivé bylo ihned mimo květináč. Vše co bylo v květináči bylo bez kořenů, které totálně uhnily ale ten převis se uchytil na boku květináče, takže se zalévalo do květináče kde vlhkost prosákla stěnou a i ten malý troch vody zcela stačil. Jakékoliv dělení a sázení do nádob znamenalo úhyn. Dnes mám některá vyvázána na větvích nebo v plastových košících pro akvarijní rostliny. Jsou položena na povrchu hlubého substrátu. Košíky přes léto máčím jdenkrát týdně po dobu 10 minut nerosím a jinak nezalévám. Hnojení 1x za 14 dní. Nejen, že nádherně rostou ale i kvetou. Mohou se plazit kam chtějí a když půjdou přes okraj, tak se kořeny uchytí klidně z boku, protože košík umožňuje zakořenit kdekoliv, takže ať si klidně udělají třeba kouli.


stř 14. lis 2012 8:28:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Míra píše:
takže ať si klidně udělají třeba kouli.

To by nebylo špatný Stejně když jsme byli v Teplicích v botanický koukala jsem na pěkný bulba(starší rostliny) na kusech kůry různě omotaný propletený .Na můj údiv jak to roste jsem dostala hned odpoveď -bulba tak v přírodě rostou.To se mě líbilo -třeba časem si něco takového pořídím.


stř 14. lis 2012 9:02:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Teta píše:
Mílo, díky za odpověď... je v obýváko-kuchyni (to jsou teď ty "moderní" pro mě divné prostory)..... tedy nevím....to nebude nejlepší.... :lol: :lol:
ale určitě hned tak nepokvete - ty ho máš nádherně veliké, to já ne....


Kuchyň to je dobré místo, pokud potřebuješ ušetřit za jídlo. Nikdo tam nepůjde a nebude nic vyžadovat. :lol: :lol: :lol:


stř 14. lis 2012 9:54:17
Profil ICQ

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
EvaJ píše:
Teta píše:
Mílo, díky za odpověď... je v obýváko-kuchyni (to jsou teď ty "moderní" pro mě divné prostory)..... tedy nevím....to nebude nejlepší.... :lol: :lol:
ale určitě hned tak nepokvete - ty ho máš nádherně veliké, to já ne....


Kuchyň to je dobré místo, pokud potřebuješ ušetřit za jídlo. Nikdo tam nepůjde a nebude nic vyžadovat. :lol: :lol: :lol:


tak to máš asi pravdu, na shnilé maso mít chuť nikdo nebude....:)


stř 14. lis 2012 10:13:48
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
No ona Stapelie není o moc lepší. Také mám dva druhy a smrad je to děsnej hlavně těch much. Je ale pravdou, že každý vnímáme pachy dost odlišně. Co někomu múže vonět to druhému smrdí. Mně natáhne už i Angraecum sesquipedale.


stř 14. lis 2012 11:07:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Hanko, hlavně že to zvládáš tak. U některých druhů budu muset k podobné technice přistoupit taky. Každý máme jiné podmínky a právě volba zasazení umožňuje kompenzovat odchylky, zejména ve vodním režimu.
V zásadě jsme na tom s Mírem podobně, to, že některé druhy ještě mohu pěstovat v květináčích, se zvlášť hlídanou zálivkou není až tak velký rozdíl.


stř 14. lis 2012 20:56:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Mila.J píše:
Hanko, hlavně že to zvládáš tak.

Jen tak tak - tak to jo. :D Je teda fakt že na lobii leju vodu nic se nestane(zatím) ale sulawesii i carunculatum mohu jen ponořit tak aby nešla voda k pahlízkám.Jinak je zle a nejzleji.
Koukala jsem na to moje lobii -vyráží 3x něco u pahlízek. Na fotu jsou 2 výhony (nevím co to je?)jedno splńuji pro možnost květu - růst je ze 2 starších pahlízek.Tak mě napadlo co když to jsou budoucí květní výhony -třeba ještě není vše ztraceno .Ale zase mě přijde že výhony jsou nějako moc tlustý ....


Přílohy:
Poznámka: B. lobii
B.l.jpg
B.l.jpg [ 190.32 KiB | Zobrazeno 3197 krát ]
sob 17. lis 2012 15:53:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: