Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:44:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
 Bulbophyllum lobii 
Autor Zpráva

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Díky všem za příspěvky,vidím to prostě jinak na základě svých zkušeností a znalostí,ale to je nad rámec této diskuse.
Bude lépe věnovat se zase orchidejím... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 13. lis 2012 16:15:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
No je to docela v rozmachu, od bulbophylla k tlejícímu masu velryb :lol: Na druhou stranu jak jsem mohl přičichnout k některým bulbům, tak mohu říct, že ty kytky a hnijící velryba nemaj od sebe daleko :-D

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 13. lis 2012 16:56:46
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Opustila bych ty velryby-nač se dohadovat ....
Zásadní otázka pro Mílu - lze vydržet s tím echinolabiem v květu v místnosti? Nebo ho pak člověk musí vystěhovat? Díky za odpověď...
:)


úte 13. lis 2012 17:54:42
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Taky jsem se tím prokousala až sem a výsledek pro mne je tento: Moje kytka přirůstá a pahlízy se zvětšují, rhizom se zkracuje. Kořínky má taky pěkné. Ergo kladívko, možná je to v mých podmínkách dobrý způsob, zkusím vydržet a uvidím. Co se týče velké učitelky přírody - jestlipak se tak trochu nesměje nad naší nekonečnou pýchou, jak jsme všechno pojmenovali a zaškatulkovali a pak je všechno najednou jinak...Nevím, zda jsme schopni pochopit opravdu všechno. Můžeme se nad touto diskuzí sejít třeba zase za rok, co vy na to?


úte 13. lis 2012 18:02:53
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
marťan píše:
Budu rád,když uslyším rozumné argumenty,i ty které s těmito tvrzeními souhlasit nebudou.
Jestli byly rozumné, nevím, nesouhlasné do jisté míry určitě.
marťan píše:
Díky všem za příspěvky,vidím to prostě jinak na základě svých zkušeností a znalostí,ale to je nad rámec této diskuse.
Bude lépe věnovat se zase orchidejím... 8-)
Ani jsem jiný závěr neočekával, ale není to trochu kontradikce k tomu předchozímu citátu? :lol:
Zdenka píše:
Můžeme se nad touto diskuzí sejít třeba zase za rok, co vy na to?
Klidně, ale beze mne. Protože o diskusi tady nejde, že?

Takže zpět k orchidejím/bulbofylům, už nebudu zlobit :lol: .
T.


úte 13. lis 2012 19:56:28
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
to tommy-
diskusi jste ukončil Vy,sám správně píšete,že jste udělal něco nemístného.Nejprve mne vyzvete,abych řekl svůj názor,a pak napíšete,že ho nejsem schopen změnit nikdy " ani kdyby hrom třískal".
Jsem ho schopen změnit,ale na základě svého přesvědčení,ne proto,že si to někdo přeje.

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 13. lis 2012 20:20:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
marťan píše:
to tommy-
diskusi jste ukončil Vy,sám správně píšete,že jste udělal něco nemístného.Nejprve mne vyzvete,abych řekl svůj názor,a pak napíšete,že ho nejsem schopen změnit nikdy " ani kdyby hrom třískal".
Jsem ho schopen změnit,ale na základě svého přesvědčení,ne proto,že si to někdo přeje.
marťane, budu oponovat, diskusi jste ukončil vy, nikoli já. A budete se divit, nechci, abyste změnil své názory, nepřeji si nic takového - je mi jedno, jaké názory zastáváte, jen mi vadí, že když s vámi někdo polemizuje, tak je z toho hned flame... No nic, už bych se jen opakoval. Přeju vám (ostatně všem), aby kytky rostly a kvetly podle vašich představ.
T.


úte 13. lis 2012 20:37:58
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
marťan píše:
Literatura popisující detailně jednotlivé rody orchidejí v Česku k dispozici není.Kdyby byla,určitě bych ji četl raději,než se svou bídnou angličtinou a překladačem louskal tlusté anglicky psané bichle.


No nevím ale dost detailně je to popsáno u autorů Dušek a Křístek Orchideje. Řekl bych pro běžného pěstitele dobrá knížka lépe řečeno jedna z nich. Jinak co se týče pěstování je knížka z roku 1922 od Varáčka také pod názvem orchideje ale je tam uvedeno jen pár rodů a druhů nicméně jazykem tehdejšího zahradníka ale s dost hlubokými zkušenostmi. Pěstování podle něj zcela ověřeno defakto od roku 1980. Dodnes se tím řídím a výsledky jsou perfektní. Samozřejmě mám dnes rodů mnohonásobně více, takže další zkušenosti už jsou výhradně moje. O těch Varáčkových mohu také psát, protože jsem to nejen četl ale i mnoho let používal, takže je to opravdu ověřeno ale postupy z knih se mohou v různých místech značně lišit tak, jak to píše Tommy. Já jsem například zkoušel pěstovat Dendrobia stylem Varáček a stylem, který jsem viděl u jiných pěstitelů a musím říci, že ten prastarý se mi osvědčil nejvíce leč s tím, že jsem provedl změnu ve složení substrátu, protože kořeny Osmundy regalis poněkud nemám.


úte 13. lis 2012 21:03:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
to Míra-
díky za info... 8-)
Když jsem psal není k dispozici,nemyslel jsem,že není napsaná,ale že je prakticky nesehnatelná... :?

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 13. lis 2012 21:14:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
marťan píše:
Jak ho máte dlouho,a jak moc zatouchá... :shock: :?: 8-)
Koukám,že je zralé na větší misku,nebo nee... :?:

Asi ji budu muset brzy přesadit. Ale co nejpozději, až poleze ven. Vzhledem k tomu, že je to plastová miska, nemůžu nechat větší prostor, shnila by. Košík drží vlhkost míň, tam by to tolik nevadilo.

Děkuju přátelé, je vidět, že vám není tento kousek zcela neznámí. :lol:
Ano, voní, na dálku to není nejsilnější. Z blízka, to je síla.
Evo, nevím zo máš proti zmijovcům, echinolabium zblízka by Ti správně zkalibrovalo čich. :lol:
Když rozkveto prvně, nevšiml jsem si. Zarputile jsem hledal zdechlinu, než mne napadlo prohlédnout kytky.
Teto, vydržet se dá určitě vše. Když tak dostaneš medaili za statečnost. :lol:


úte 13. lis 2012 21:15:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron