Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 11:05:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další
 Bulbophyllum lobii 
Autor Zpráva

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Karlosi,možná byste se mohl rozhlédnout trochu šířeji,informace,které tady poskytuji,jsou od profesionála,nejde o mé přesvědčení.... :!: :shock:
Když dovolíte-dám jeho radám přednost,pokud mne nepřesvědčí někdo (kdokoliv... :lol: ) o opaku... :P :P
Více k tomu asi nemám co dodat,jak říká vinetů-hovg... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 11. lis 2012 20:43:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
to olaw- prostě jsem napsal,že je to chudáček,a od toho se diskuse odvíjela... :P
Kdybych napsal,že jsem v lednu koupil lobii s mizernými kořeny,a dotáhl ho už v říjnu do květu-bylo by halelujahhhhh... :lol:
Ale o to vůbec nejde.Spíše mne zaujala ta zmínka o okraji lesa.
Každý rok chodím fotit cypr. calceolus- na kraji lesa,v březovém háji.Kytky jsou umlácený větrem,dostávájí to naplno.
A pak vykvetou v lese.Ty jsou jako z partesu-krásné,fotitelné,dokonalé... 8-)
Díky za příspěvek... ;)

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne ned 11. lis 2012 22:03:57, celkově upraveno 1



ned 11. lis 2012 21:33:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Jo jo, ale to není epifyt, to je tedy trochu špatný příklad ne? :D :D :D
Ale jo, však je to jen humor. :mrgreen:
Já váš způsob neodsuzuji, náhodou Bulba také dávám do větších, ale mělčích misek, ale do kůry s příměsí rašeliníku. Zrovna vyobrazené rotschildianum mi jde na květ. Jen nemohu pršet v tuto dobu, protože se mi dělají černé fleky na listech a to foukám. Asi se mu i tak dostatek větru přes velké množství sousedů nedostává. :mrgreen:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 11. lis 2012 21:48:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
No,to držím palce,mám pocit,že rotschildianum tady ještě nebylo... :!: :shock: 8-)
P.S...kůra,mech- přesně tak to sázel Bill,než zjistil,že je ještě něco mnohem lepšího... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 11. lis 2012 22:03:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 02. kvě 2011 20:00:10
Příspěvky: 41
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Dobrý večer
I když se moc neúčastním zdejšího polemizováni a rozhovorů o "dobře a špatně" v pěstování orchidejí, asi proto že jsem úplný amatér, přesto si téměř všechny zdejší témata pročítám - každá rada a zkušenost je dobrá. Tentokrát bych ale chtěl reagovat na výměnu názorů u pěstování Bulbo.lobbii v podání Marťanova košíku. Musím souhlasit s Marťanovým způsobem pěstování. Nejde ani tak o mech, ale o způsob zalévání.
Z vlastní zkušenosti přidám příklad. Mám mezi svými orchidejkami již přes 3 roky Bulbo.lossiochilum, falcatum a sikkiminense. Dva roky byla bulba navázána na borové kůře, pověšené mezi ostatními orchidejemi. Za tu dobu jenom stály, občas přirostl nějaký lístek s nevalnou pahlízkou. Nakonec mi to nedalo a ja všechny tři rostliny popřesazoval do plastových květníků na klasický orchideový substrát s větším množstvím mechu. Rostliny byly původně spíše položeny, než zasazená v substrátu. Prolévám je každý den večer. Mám všechny orchideje v koupelně na dvou oknech (tak že podmínky na parapetu podobné jako u Marťana, jestli se nepletu). Vlhkost je přes léto kolem 50-60% a teď v zimně 80 - 100%. Teplota v zimě nepřesahuje 20°C (pokud není venku tepleji). Bulba do substrátu krásně zakořenila a perfektně za ten rok narostla. Substrát téměř nevysychá.
Chci tím jen poukázat, že ne vždy se dá řídit pouze zaběhlými pravidly, ale je třeba přihlédnout i k prostoru, kde orchideje pěstujeme. Přidávám dvě aktuální fotky.


Přílohy:
Bullbophylum falcatum.jpg
Bullbophylum falcatum.jpg [ 192.95 KiB | Zobrazeno 2970 krát ]
Bullbophylum losiochilum.jpg
Bullbophylum losiochilum.jpg [ 166.22 KiB | Zobrazeno 2970 krát ]
ned 11. lis 2012 22:09:14
Profil

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
To,že chtějí bulba hodně vody nemám z knih ,ale před časem to tu někdo psal na foru.Bohužel nevím kdo a kdy.Pokoušela jsem se o to téměř 2 r.ale i když celkem/B. auratum/ rostlo,nekvetlo.Zkoušela jsem namíchaný substrát,vyvázání na kok. slupku a na kůru zarostlou mechem.Až po té,co jsem viděla u marťana pěstovaní v mechu asi za 3 týdny vyhodilo stvolík pak další a chystá se třetí.Moje zkušenosti za 2 r.

Obrázek Obrázek Obrázek


ned 11. lis 2012 22:09:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Jo rothschildianum chce i dost vody. Pokud má dost světla, tak chlastá a je O.K. V opačném případě je to horší. I rostliny které přimo nevyžadují pravidelné vysychání se hodí občas nechat trošku víc proschnout. Mohu jen spekulovat proč. Jestli se tím sníží množství nepřátelských hub, rostlina tím ozdraví ??


ned 11. lis 2012 22:14:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 02. kvě 2011 20:00:10
Příspěvky: 41
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Marto máš krásnou zahrádku, gratuluji.


ned 11. lis 2012 22:16:11
Profil

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
peli,marta 1-je to správná cesta,díky za podporu,docela jsem to potřeboval-zatím to bylo vanmenšou... :!: :lol:
Absence fotek nakvetlých bulbophyl na tomto fóru je možná výsledkem špatného pěstování (HAKI),nastal čas na změnu... :mrgreen:
to Míla- to beru,ta změna je nutná v růstové pauze,indikují se pohlavní funkce... :?

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne ned 11. lis 2012 22:28:08, celkově upraveno 1



ned 11. lis 2012 22:16:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
peli,díky, i když patřím na tomto foru k té starší generaci,jak vidíš,nebráním se radám druhých


ned 11. lis 2012 22:27:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: