Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:00:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další
 Bulbophyllum lobii 
Autor Zpráva

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
HAKI:"Rozumím -ale tohle přece nejde naplánovat –no však časem uvidíš sám."


Beru,ale pak hledám chybu v sobě... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne ned 11. lis 2012 18:37:39, celkově upraveno 2



ned 11. lis 2012 16:10:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
No asi se budeš čertit musím ti říct -když ty seš ještě orchidejový zajíček-víš :D Já nakonec taky ,ale nejde to naplánovat opravdu .Ten květ myslím.


ned 11. lis 2012 16:14:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
HAKI píše:
No asi se budeš čertit musím ti říct -když ty seš ještě orchidejový zajíček-víš :D Já nakonec taky ,ale nejde to naplánovat opravdu .Ten květ myslím.



HAKI,to je pravda-nemám se proč čertit.Ale je třeba napsat,co dělám blbě,ne že to dělám chvilku.Jinak na to nemohu rozumně reagovat... 8-)
Když mi zkušený pěstitel tvrdí něco naprosto diametrálně odlišného,než jiný-mnohem zkušenější pěstitel-musím si prostě udělat názor... :!: :shock: 8-)
Orchidej ( dospělá,květuschopná) kvete jednou ( nebo vícekrát) za rok.Pokud u mne nevykvete,dělám něco blbě,a je třeba zjistit CO... :|
Basta.

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne ned 11. lis 2012 17:20:14, celkově upraveno 3



ned 11. lis 2012 16:21:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Foto odstraněno kvůli autorským právům.

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne pát 16. lis 2012 19:00:46, celkově upraveno 1



ned 11. lis 2012 16:39:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Marťan: Tak ten košík to není nic extra supervýjimečného, tohle dosáhnete i epifyticky, jakkoliv to rozhodně vypadá skvěle a vůbec bych takovou kytkou nepohrdnul, ale není to malá kytička bez kořenů ve velkém koši plném mechu, ale pořádnej trs co tu vodu rychle vypije, takže vysychací cykly se tím výrazně zkrátí, navíc ten koš je dost mělký a taková kultura se už dost blíží té blokové. Klacek není příliš vhodný termín, poněvadž neposkytuje rostlině mnoho prostoru, ani povrchu k přichycení kořenů. Jsem si jistý že pořádný blok borové, nebo modřínové kůry zavěšený takto horizontálně by dal ve skleníku stejný výsledek, ale o to taky až tak nejde, já nejsem odpůrce košíků právě naopak, je to velmi přirozený a esteticky zajímavý způsob, ale ani do koše se čistej mech moc nehodí. Protikladem epifytické kultury je kultura řekl bych tučná, při níž kytky valí opravdu o poznání rychleji ale také u ní platí orchidejářské zásady, jako nesázet epifyty do příliš velkých nádob a podobně. Nenutím vás do epifytického pěstování, jedinej důvod mojí reakce byl ten, že se mi nelíbil ten jakoby čistej mech a fotka kytky bez kořenů.(možná jste ji takto získal).


ned 11. lis 2012 17:56:16
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Karlosi,za tenhle "košík" byla v USA zlatá medaile...:)
Jsem rád,že u nás je jednoduché dosáhnout podobné kvality- a epifyticky...!!!
Moc rád bych takovou orchidej (B. rotschildianum) viděl,máte foto,nebo kontakt... :!: :shock:
Protože už vím,že roste veeeelmi zvolna... :mrgreen:
A vůbec-máte nějaké příklady vlastního pěstování... :!: :?:
Já jsem s kůží na trh šel,tak ať vidím,jak to má vypadat
... :!: :roll:
Ale jinak s Vámi docela souhlasím,jenom ten "klacek"-to je Váš výraz,ne můj... ;)
S jedinou vyjímkou... :!:
Tahle bulba prostě nemají žádné vysychající cykly,proč se to tady pořád dokola opakuje,když to není pravda... :!: :?: :roll:
Moje lobii,o kterém je tady řeč,si celou dobu lebedilo v mokrém mechu-a vykvetlo.Takže bylo pěstováno správně,kořeny nevidím ,a ani mne nezajímají-jsou v mechu... ;) A vsadím se,že jsou OK,netřeba je řešit... :!: Je to vidět na kytce,kdo to nevidí-srry,já tedy ano... 8-)
To nejsou katleje,jestli je takhle někdo pěstuje,vůbec se nedivím,že pak čeká na květ dva roky a více... :shock: :?
Všech osm bulbophyl,které mi za půl roku nakvetly ,bylo jednou až dvakrát denně intenzivně zaléváno... :!:
Tohle nepíši pro Karlose-ten v tom má jasno- ale pro ostatní.Kupte si tu knihu.

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne ned 11. lis 2012 20:20:09, celkově upraveno 4



ned 11. lis 2012 18:03:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
HAKI "...Od toho kytky jsou abychom zkoušeli zkoušeli a zase zkoušeli....."


NEEEEE.
Je třeba zjistit,co potřebují, a urychleně jim to poskytnout ,ne zkoušet.... :cry:
Pro mne axiom,no coment... :P

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 11. lis 2012 20:01:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
marťan píše:
Tak HAKI,tady to máš barevný na bílým,od Billa pro tebe a všechny ostatní "zajíčky",kteří to nevěděli... :mrgreen:

Podle těchto obrázků mi nejspíš taky brzy pokvete :-)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


ned 11. lis 2012 20:29:53
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Vysychací cykly jsou důležité a kytka je vyloženě chce, to není žádná kravina. Překvapivě to často platí i o běžných pokojovkách, že je lépe je nesázet do velkých květníků, aby jim kořeny netrpěly nespotřebovanou stagnující vlhkostí.
No, Vaše skálopevné přesvědčení je opravdu pevně přirostlé k podkladu! Hlavně když kytka vykvetla.......to pak přeci musí být vše OK. A třeba je.


ned 11. lis 2012 20:32:10
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Když už jste v tom opírání se o knížky, Ježek ve své knize píše, že některé orchideje na kraji lesa, které vypadají mnohem utrápeněji, než ty v lese, kvetou častěji a bohatěji. Vysvětluje to pokusem o záchranu tvorbou květů a semen brzy před smrtí. Necituji tedy přesně jak to píše, protože tu knihu nemám před sebou, ale mnoho z vás tuto dedukci dobře zná a zní to i logicky. Co je na tom pravdy však nevím.
Marťane, nechci tím říct, že se jedná o váš případ, to chraň bůh, ale tato myšlenka mi ve čtení těchto příspěvků zkrátka vyvstala. :mrgreen:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 11. lis 2012 20:34:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: