Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 7:27:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
 Bulbophyllum lobii 
Autor Zpráva

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Karlos:díky za názor... ;)
A díky za zajímavý odkaz,to se možná bude hodit... 8-)

Jak jsem psal-mám v mechu všechna bulba (cca 25 ks).I ta,která jsem dostal navázaná na klacku, skončila v mechu... :mrgreen:
Rostou a kvetou-nevidím důvod,proč to měnit... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


sob 10. lis 2012 17:46:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Tohle je asi lepší pohled... :roll: :?: 8-)


Přílohy:
web.bulbo.lobii.habitus.II.jpg
web.bulbo.lobii.habitus.II.jpg [ 146.36 KiB | Zobrazeno 2861 krát ]

_________________
www.orchids.webnode.cz
ned 11. lis 2012 12:22:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Díky za fotku i názory


ned 11. lis 2012 12:24:23
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Marťan: To už tak zůstane, nebo je to jen aranžováno pro fotku? V prvním připadě by to byla chyba, neboť košík je příliš velký pro tak malou rostlinu a navíc sphagnum ruší podstatně jeho výhody a příliš dlouho zadržuje vlhkost. Kořeny v tom budou trpět!


ned 11. lis 2012 12:47:14
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Karlosi,už to tak zůstane... 8-)
Je to podle návodu Billa Thomse,což je pro bulbofily stejný pojem,jako pro pafíčkáře Koopowitz... :mrgreen:
P.S...zásadně nic nearanžuji,všechny fotky jsou focené tak,jak mi orchideje vyrostly... :!: :roll:
P.S.S...pár fotek bulbophyl v košících s mechem s - bezpochyby- zcela shnilými kořeny... :mrgreen:
Zasazeny byly před půl rokem... 8-)
Kvalita fotek je v tomto případě méně důležitá,ale přesto se za ni omlouvám... :oops:
Možná by stálo za to si tu knihu (Bulbophyllums) přečíst,mně tedy určitě... :mrgreen:

A co se týká závlahy-prším na ně vydatně jednou ,ale spíše dvakrát denně tak,že voda protéká z horních košů do těch spodních... :!: :mrgreen:
Bulbophylla ,která pěstuji, nesnášejí vysychání... :cry:
Zato milují vítr... :P


Přílohy:
web.bulbo.rotschildianum.jpg
web.bulbo.rotschildianum.jpg [ 100.95 KiB | Zobrazeno 2843 krát ]
web.bulbo.lobii.java.jpg
web.bulbo.lobii.java.jpg [ 114.33 KiB | Zobrazeno 2843 krát ]
web.bulbo.inunctum.jpg
web.bulbo.inunctum.jpg [ 86.4 KiB | Zobrazeno 2843 krát ]
web.bulbo.ambrosia.jpg
web.bulbo.ambrosia.jpg [ 138.63 KiB | Zobrazeno 2843 krát ]
web.bulbo.affine.jpg
web.bulbo.affine.jpg [ 113.56 KiB | Zobrazeno 2843 krát ]

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne ned 11. lis 2012 15:09:15, celkově upraveno 1

ned 11. lis 2012 12:51:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Tak nepochybuju že pěstitelských přístupů je mnoho. Někdo má nahnojené katleje v mokrých substrátech s minimem kořenů a kvete mu to, jinej to má navázané na kůře se spoustou živých kořenů a kvete mu to taky. Stejně tak bulbophylla se dají pěstovat různě......... Je těžké někoho přesvědčit o určitém způsobu, když je dotyčný silně přesvědčen o správnosti toho svého, zvláště tehhdy, fungují-li přístupy různé. Na fotkách lze vidět že tam máte i kůru, různé druhy mechů z lesa a bělomech, pokud se nemýlím, a s tím mám také dobré zkušenosti, poněvadž se nepřemokří jako sphagnum. Nicméně nacucané pahlízy opravdu nejsou jediným znakem hodnocení zdraví kytek. Jasnou neoddiskutovatelnou výhodou vašich mechových košíčků je odpadání časté zálivky, to je fakt. Jinak věta "nevidím důvod proč to měnit" jasně naznačuje, že diskusi sice připouštíte, ale zajímá vás pouze spektrum informací, potvrzující správnost vašich řešení či závěrů........


ned 11. lis 2012 14:35:46
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Karlosi,využívám zkušeností člověka,který pěstuje bulba celý život na té nejvyšší úrovni.Až zjistím,že to u mne nefunguje,začnu pátrat proč.Zatím k tomu zjevně nemám důvod,ostatní bulba jsou ve stejně dobrém stavu,jako ta na fotkách.Ale nemám ani žádný důvod Vás o něčem přesvědčovat,reagoval jsem jenom na Vaše výhrady.Správně říkáte,že k cíli mohou vést různé cesty... ;)
Ať se daří... 8-)

Foto odstraněno kvůli autorským právům.

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne pát 16. lis 2012 19:24:20, celkově upraveno 2



ned 11. lis 2012 14:42:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
Ten pán je z Floridy(Bill Thoms) .Píše v knize kde pěstuje bulba ?Nebo jen o substrátu.
No taky se mě to moc nezdá –ta fotka Bulbophyllum lobii v košíku vypadá tam chudáček opuštěně jako když tam nepatří jak zakletá princezna. Ale píšeš, že od února rostlina nenarostla-to by mě trošku znervóznilo. Je taky jasný, že nejlepší je vlastní zkušenost-ta se skoro nedá ničím nahradit. Mě osobně uhnívaly ne nové výhony ale mladé pahlízky než se dostaly –vyrostly ze zelených obalů(nebo jak to nazvat) v kterých jsou uschovány než narostou .Uhnívaly-teď už se to neděje.No ještě jeden balíček ukážu. Je pravda, nemám vymyšleno jak to pořídit až bude rostlina přirůstat. Mě by se líbilo aby si kytka mohla dělat co by chtěla.Rostou mu 2 nové výhony jak to dopadne se ukáže,bulbo mám krátce.Třeba vznikne větší útvar čehosi viděno často v botanických zahradách.


Přílohy:
Cirrhopetalum Elizabeth Ann 'Jean'.jpg
Cirrhopetalum Elizabeth Ann 'Jean'.jpg [ 192.04 KiB | Zobrazeno 2788 krát ]


Naposledy upravil HAKI dne ned 11. lis 2012 15:54:27, celkově upraveno 1

ned 11. lis 2012 15:50:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
HAKI..."ta fotka Bulbophyllum lobii v košíku vypadá tam chudáček opuštěně jako když tam nepatří jak zakletá princezna. Ale píšeš, že od února rostlina nenarostla-to by mě trošku znervóznilo".

Mne by spíše znervóznilo,kdybych měl květuschopnou kytku rok,a ona nekvetla... :cry:
Ukázal jsem,jak vypadala v únoru,v říjnu nasadila na květ.Chtěla bys po ní,HAKI,něco víc... :? :?:
Podle mne je dobře zakořeněná,a v košíku se bude rozrůstat,proto potřebuje dost místa.
Když bulbo (nejen bulbo) jde na květ-tak neroste.Ale i naopak-pokud přirůstají pahlízy-zapomeňte na květ.
U bulbophyll nakvétají staré pahlízy,nebo rhizomy... 8-)
P.S...Bill pěstuje bulba ve skleníku,ale to není důležité.Důležité je,že je odmítá pěstovat bulba "na klacku",protože zkoušel dvě téměř identické rostliny pěstovat paralelně-jedna v koši a jedna na klacku- a výsledek dere dech... :cry:

_________________
www.orchids.webnode.cz


Naposledy upravil marťan dne ned 11. lis 2012 16:52:18, celkově upraveno 2



ned 11. lis 2012 15:52:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Bulbophyllum lobii
marťan píše:

Mne by spíše znervóznilo,kdybych měl květuschopnou kytku rok,a ona nekvetla... :cry:

Rozumím -ale tohle přece nejde naplánovat –no však časem uvidíš sám. Od toho kytky jsou abychom zkoušeli zkoušeli a zase zkoušeli.....
marťan píše:
U bulbophyll nakvétají staré pahlízy,nebo rhizomy... 8-)

Vidíš "nebo rhizomy"to jsem opravdu netušila.


ned 11. lis 2012 16:07:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 129 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: