Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 11:53:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Identifikace Dendrobií 
Autor Zpráva

Registrován: pát 19. zář 2008 9:07:58
Příspěvky: 5
Příspěvek Identifikace Dendrobií
Dobrý den,
zasílám pár fotek a prosím o radu co je to za druh Dendrobia a ty žluté listy jsou nemocné nebo je to běžné a začíná opadávat? Potom by mne zajímalo co je to za divné "skvrny- svraštěliny" na listech? Děkuji za informace Lucie


Přílohy:
DSCF4146.jpg
DSCF4146.jpg [ 45.89 KiB | Zobrazeno 5272 krát ]
DSCF4147.jpg
DSCF4147.jpg [ 56.93 KiB | Zobrazeno 5202 krát ]
DSCF4148.jpg
DSCF4148.jpg [ 44.03 KiB | Zobrazeno 5228 krát ]
DSCF4149.jpg
DSCF4149.jpg [ 49.09 KiB | Zobrazeno 5169 krát ]
DSCF4150.jpg
DSCF4150.jpg [ 51.15 KiB | Zobrazeno 5256 krát ]
pát 26. zář 2008 9:22:20
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: co je to za druh?
to Lucie,
je to hybrid Dendrobia ale dál to nejde určit. Těch hybridů jsou stovky ale zkus prohledat Thajské firmy. Těch žlutých klonovaných tam najdeš určitě desítku.
Většinou spodní listy odpadnou přirozeným vývojem . Ale ty černé fleky jsou určitě houba která opad urychlí. Vrchní listy jsou tou houbou napadeny taky .
To jsou ty malé prohloubeniny. Nečekat a postříkat nějakým širokopásmovým fungicidem (zahrádkářské potřeby) mají celkem výběr. Např. Acrobat
A HLAVNĚ nemlžit rostlinu !!!!!!!!!!! Tím se to rychle šíří. Víc čerstvého vzduchu.


pát 26. zář 2008 16:32:23
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: co je to za druh?
Tak jsem se koukal na thajce a mají tam jedno podobný Den. Thongchai Gold "Luxana" na http://www.udomorchids.com/shop/product ... 1_4&pid=32 . Tím ale v ŽÁDNÉM případě nechci tvrdit, že je to ono - může to být také spousta dalších, ale co je podstatné: z velké části se na výsledku podílelo Den. schulleri a o něco méně Den. phalaenopsis. Proto bych doporučil postupovat dle návodu na http://www.orchidej.net/pestovani/dendrobium.html pro Den. biggibum.
Hezký den
Pavel
P.S.: Jistě se Vám podaří najít ještě další podobné. ;)


pát 26. zář 2008 21:21:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: co je to za druh?
to Lucie,
občas se mi povedlo název dohledat podle štítku u rostliny i když je tam napsáno jen "Orchidej" nebo "Dendrobium". Většinou je tam www stránka firmy a na jejich stránkách jsem dohledala v nabídce. Hodně zdaru


pon 29. zář 2008 18:45:38
Profil ICQ

Registrován: pát 19. zář 2008 9:07:58
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: co je to za druh?
Moc a moc všem děkuji. Zkoušela jsem i australské weby tam jsem našla dost podobných hybridů ale ani jeden není stejný jako ten můj. Na různých fórech jsem narazila na tento název Dendrobium speciosum Hakimale - ale nějak mi to k tomu nesedělo, zato paní ta tam měla to samé - květ stejný jen barevnost jiná, ale dost se tam o ten název přeli tak nevím. Ani mi tak nejde o ten název pro mě za mě jí třeba budu říkat Denčo. Mě spíš jde o to jak se k té květince chovat, protože nevím jestli je to teplomilné D. nebo není. Teď jsem ho měla v dost teplé místnosti a nějak se mu to nelíbí - shodilo všechny květy (není ale podmínka teploty že, já vím, může mít taky málo světla, ale jak to rozpoznat?) - což je taky další část mé otázky - co potom s tím stonkem když všechny květy odpadnou? Ustřihnout neustřihnout ? Za všechny informace moc děkuji je fajn když tomu někdo rozumí a pomůže. Pošlu i pár fotek Phalenopsis - po roce co nekvetla jsem ji úplně nahodou vystavyla teplotním šokům a najednou vyrazila nádherný květy který má dobře přes měsíc a půl už. Už by taky potřebovala přesadit ale já mám strach že mi odejde. zatím jí to nijak nepřekáží a roste dál. Takže zatím nashledanou těším se na Vaše odpovědi. Lucie


čtv 02. říj 2008 16:35:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: co je to za druh?
to Lucie - to dendrobium je spíše teplomilný hybrid - ten můj (viz foto) podobný se jmenuje Anna Green. Neřekla bych, že mu vadí teplá místnost, spíš, podle poslední fotky bych řekla, jestli ji trochu nepřeléváš. Stonek bez květů odstřihni (nech tak 2 cm), až si rostlina odpočine, začně znovu nasazovat na květ. Chce to vystihnout takové podmínky (substrát, teplota, vlhkost) aby jsi mohla dodržet cyklus zalévání - měla by za 3-5 dní vyschnout a poté zalít. Moc se mi neosvědčily ozdobné květináče, rostliny v nich vysychaly příliš dlouho. Také pozor, dendrobia si lebedí v těsných květináčích - o jedno jem téměř přišla jen proto, že jsem ho přesadila do (pro rostlinu) velkého květináče. Takže velikost květináče měnit až když rostlina vyloženě z něj leze ven. Určitě na to příjdeš a bude ti dělat radost - ta moje kvete letos již potřetí. Na rozdíl od druhů Nobile - neletnit. Jo a ještě jedna důležitá věc - hodně větrat ale ne tak, aby rostliny byly v průvanu.


Přílohy:
100_0421.jpg
100_0421.jpg [ 42.93 KiB | Zobrazeno 5074 krát ]
čtv 02. říj 2008 22:02:11
Profil ICQ

Registrován: pát 19. zář 2008 9:07:58
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: co je to za druh?
Hm je to dost podobná květinka to co máte Vy Evo. Bohužel si nemyslím že by opad květů byl z přelití něboť květinu mám téměř měsíc a za tu dobu jsem ji zalila dvakrát - poprvé až téměř po týdnu co jsem si ji přinesla domů neboť z krámu ve kterém jsem ji koupila byla vlhká - nechala jsem ji tedy vyschnout a všimla jsem si že po tom zhruba týdnu se pahlíza začala jakoby svrašťovat - zalila jsem ji a druhý den byla krásně hladká a vyrovnaná jak se říká jako dětská prdílka - pokud je toto znamení kdy květinu zalít? Ale květy zežloutli a jakoby seschly- na nějakém fóru jsem se dočetla že je to kvůli nedostatku světla. Rostlinky jsem zatím nepřesazovala jak jsem psala mám strach že jim ublížím - ne že bych byla tak nemotorná a třeba je nějak zranila to ne - spíš jsem slyšela že spoustě lidí rostlinky po přesazení odešli. Myslím že pokud květina dál roste a kvete bez nějaké známky vady tak to nepotřebuje. No uvidím - hodilo by se kdyby třeba někdo natočil pořad o tomto tématu - do Receptáře či do Rady ptáka Loskutáka - takový seriál na pokračování protože spousta lidí v mém okolí má doma nějakou tu orchidej(nejčastěji Phalenopsis) ale nevědí co s nimi.Tak jako já. Jenže spousta z nich taky nemá přístup na internet a nemůže čerpat informace tak jako já. Televizi ale každý má a tím pádem by se dalo tohle téma nějak ucelit - protože informací je na netu spousta ale neověřených a jak si vybrat tu správnou když jste laik? Jeden říká to druhý zas tamto a každý pes jiná ves. Těší mne že alespoň na tomto fóru je vidět že zde radí lidé kteří mají opravdu zkušenosti a vědí o pěstování orchideí hodně. A když náhodou nevědí tak alepsoň vědí kam odkázat nebo kde se zeptat. Lucie


pát 03. říj 2008 10:18:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: co je to za druh?
s radami o pěstování je to dost těžké. Jsou základní principy, které je dobré dodržet, ALE každý má trochu jiné podmínky - světelné, vodu na zalévání, vlhkost v bytě, teplota. To co jednomu jde zaručeně při určitých podmínkách, může u jiného naprosto zklamat. Důležité je najít si substrát, který bude Vám vyhovovat - to znamená včetně vysychacího cyklu a zálivky. Já jako základ používám coco chips, někteým rostlinám ještě přímíchávám spagmum, cocopress (kokosová drť používaná jako podestýlka do terarií), perlit, keramzit. Hnojím sušeným kravincem a zalévám pouze dešťovkou. U dendrobií je asi nejdůležitější aby substrát vyschl za 3-5 dní, ale rostlina nesmí úplně přeschnout. Ještě k přesazování - to je to samé - někomu to vyhovuje, jinému ne. Pokud kupuji rostlinu v obchodě, ihned po přinesení domů ji přesazuji - zkontroluji kořeny, prohlédnu celou rostlinu, zda jsem si nepřinesla domů nějaké potvory, a zasadím do substrátu na který jsem zvyklá a dokážu hned od začátku vystihnout vysychací cyklus. Květináč používám nový ve stejné velikosti, v jaké byla dosud, popřípadě stávající květináč vypařím v horké vodě. Říká se, že kvetoucí rostliny se nemají přesazovat, ale usoudila jsem, že když už dostává šok ze změny prostředí, bude to mít za sebou najednou. někdy shodila rostlina nějaký květ, ale nikdy mi neopadala celá. Ten opad květů u Vaší rostliny může být k té houbové chorobě, to nedokážu posoudit, ale příští týden má být teplo, jestli jste ji již ošetřila nějakým postříkem, tak pokud můžete ji postavte na co nejdelší dobu k otevřenému oknu - hodně jí to prospěje a podzimní sluníčko jí neublíží. Eva


sob 04. říj 2008 20:17:52
Profil ICQ

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: co je to za druh?
Hybridní dendrobia moc nemusim, v marhketech typu bauhaus jich mají kopy ale mě se prostě tihle kříženečci nelíbí, nemohu si pomoct. Co se mi ale líbí je klasické nejprodávanější řezové Dendrobium phalaenopsis(biggibum) takové to fialovobílé které se prodává už dlouho dlouho před tím než přišli na trh nejrůznější zmetci:-). Nevim jaká je skladba odrůd ale na netu jsem našel odrůdu Sonia, a ta se vzhledem blíží těm řezankám nejvíc. Pěstujete tuhle kytku někdo?

Sonia: http://www.thailandcentral.com/images/orch1.gif http://www.orchid.in.th/images/orchids/ ... asakul.jpg
http://www.thaiorchids.com/gallery/farms16.html
http://farm1.static.flickr.com/80/23394 ... 61.jpg?v=0

Docela bych o ni stál.


úte 11. lis 2008 10:46:17
Profil ICQ

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: co je to za druh?
Nikdo neví?


stř 12. lis 2008 15:10:08
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: