Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 3:59:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
 Dendrobium kingianum 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
evulka píše:
Tak to je tedy nádhera a ta rostlina :shock:

Takhle velkou rostlinu vidíte prozatím naposled. To samé je u D. kingianm normálního. Obě musím letos přesadit a byť jsem rostliny nabízel velice levně. Udávil jsem jen tu normální, část této bohužel skončí na kompostu. Nemohu si dovolit mít čím dál větší rostliny nebo několik od jednoho druhu.


pát 15. bře 2013 8:17:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
Míra píše:
evulka píše:
Tak to je tedy nádhera a ta rostlina :shock:

Takhle velkou rostlinu vidíte prozatím naposled. To samé je u D. kingianm normálního. Obě musím letos přesadit a byť jsem rostliny nabízel velice levně. Udávil jsem jen tu normální, část této bohužel skončí na kompostu. Nemohu si dovolit mít čím dál větší rostliny nebo několik od jednoho druhu.

Ahoj Míro
Vyhazovat kytky na kompost je až ta poslední možnost, jak s nimi naložit, když nejsou kam dát. Určitě by se našel dobrý způsob, jak s nimi udělat někomu radost. Např. je darovat místní školce či škole a založit tak něco jako pěstitelský kroužek. Den. kingianum je pro to ideální. Např. u nás v Rovensku p. Tr. by po tom školka sáhla všema deseti a já bych také něco přidal, ať v tom nejsi sám.


pát 15. bře 2013 15:07:17
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
garnet píše:
Míra píše:
evulka píše:
Tak to je tedy nádhera a ta rostlina :shock:

Takhle velkou rostlinu vidíte prozatím naposled. To samé je u D. kingianm normálního. Obě musím letos přesadit a byť jsem rostliny nabízel velice levně. Udávil jsem jen tu normální, část této bohužel skončí na kompostu. Nemohu si dovolit mít čím dál větší rostliny nebo několik od jednoho druhu.

Ahoj Míro
Vyhazovat kytky na kompost je až ta poslední možnost, jak s nimi naložit, když nejsou kam dát. Určitě by se našel dobrý způsob, jak s nimi udělat někomu radost. Např. je darovat místní školce či škole a založit tak něco jako pěstitelský kroužek. Den. kingianum je pro to ideální. Např. u nás v Rovensku p. Tr. by po tom školka sáhla všema deseti a já bych také něco přidal, ať v tom nejsi sám.

Naprosto s tím souhlasím. Skončit na kompostu si to kingianum snad nezaslouží :(

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 15. bře 2013 16:43:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
Já si budu od pana Míry brát nějaké rostliny, tak jsem mu napsala do SZ , že si vezmu ještě oddělek toho to Dendrobka, také by mně bylo líto , aby skončilo na kompostě ;)


pát 15. bře 2013 18:45:16
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
Víte je to od Vás hezké. Bohužel tady žádná škola skleníky nemá. Nabízel jsem škole na chodbu obrovské skoro metr vysoké ván oční hvězdy krásně husté no na chodby perfekt, protože mně už překážejí. Nadšeně reagovali, že to berou a je to rok, co si měli přijít. To bude další kompost. Dříve, když kytky nebyly, tak jsem je rozdával a to zdarma jenže doba se změnila a lidé bohužel také. Já dnes všechno kupuji a sami víte, že tento kůň není z nejlevnějších jenže když něco nabídnete byť za celkem nízkou cenu, tak najednou to není ono. Už jsem se setkal s tím, že by to brali na splátky (už vidím jejich výši nebo pošlou jednu a dost) nebo za nižší cenu a ještě by chtěli abych jim nepočítal poštovné. Víte přátelé ono to takhle nejde. Dnes se omlouvám Paphiovi, když jsem mu kdysi vyčítal, že kytky prodává. Byl jsem tehdy příliš naivní a myslel si, že lidé jsou rozumní. Nejsou. Ano vyměnit to beru i když i tam už jsem na pozoru a raději už po zkušenosti prosazuji kup a já také koupím. Vyloženě výměnu dnes dělám jen s lidmi, kterým věřím, a které znám. Bohužel dnes lidé chtějí všechno pokud možno zdarma a pokud to člověk začne dělat stane se z toho pravidlo kdy jeden bude nakupovat a druzí budou čekat, až to bude zadarmo. V době, kdy tyto rostliny nebyly v kurzu, nebyl internet, tak při přesazování to, co jsem nepotřeboval tak prostě na kompostu končilo. Jak myslíte, že to dělají zahradnictví? Sortiment přechodně zlevní ale zdarma to nedávají. Víte i to poštovné něco stojí. Ano, pokud človíček přijde osobně, je to trochu jiná situace.


pát 15. bře 2013 20:46:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 02. črc 2013 10:33:24
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
Zdravííííím lidičky:) od soboty máme nové dendrobium kingiánum poradil by mi někdo s pěstováním? jaké potřebuje podmínky pro pěstování a co je pro něj nejlepší?


úte 02. črc 2013 10:55:28
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
A už jste si přečetla celé vlákno? Bude toho tady docela dost. Můžeme vidět fotku?


úte 02. črc 2013 16:34:10
Profil

Registrován: pát 25. říj 2013 13:08:01
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
Dobrý den, jsem tady nová a potřebovala bych poradit. Přikládám obrázky mých tří orchideí, dvě by měly být Dendrobium kingianum (ta menší je "dcera" té větší) a jedno Dendrobium nobile. Všechny tři jsem měla přes léto na balkoně, krásně obrostly, ale teď je mám doma a co s nimi? Ráda bych, aby vykvetly ... Mám je na východním okně v ložnici, přes den je tam kolem 19°C a v noci byla nejnižší teplota 17°C když byly v zimě mrazy. Zalévám je tak jednou za 14 dní a rosím listy. Jinak pěstuji celkem úspěšně phalenopsisy. Děkuji předem za radu.


Přílohy:
Dendrobium kingianum3+.jpg
Dendrobium kingianum3+.jpg [ 26.26 KiB | Zobrazeno 4054 krát ]
pon 04. lis 2013 11:39:40
Profil

Registrován: pát 25. říj 2013 13:08:01
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
Nenačetly se mi tam všechny fotky, tak tady ještě přidávám :)


Přílohy:
Dendrobium kingianum2+.jpg
Dendrobium kingianum2+.jpg [ 33.97 KiB | Zobrazeno 4053 krát ]
pon 04. lis 2013 11:44:33
Profil

Registrován: pát 25. říj 2013 13:08:01
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Dendrobium kingianum
a ještě další ...


Přílohy:
Dendrobium nobile+.jpg
Dendrobium nobile+.jpg [ 33.58 KiB | Zobrazeno 4053 krát ]
pon 04. lis 2013 11:45:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron