Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 0:03:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Další
 Stanhopea tigrina 
Autor Zpráva

Registrován: sob 09. čer 2012 21:10:25
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
ZÁRUBA: Já bych řekla, že to s nimi opravdu umíte a díky Vašim radám jsem letos do květu přivedla svou tigrinu, kterou mám už 5 let a ještě mi nekvetla. Letos vyhodila 5 stvolů a postupně rozkvétá a provoní celý pokoj. Fotky přiložím později.


pát 23. čer 2017 7:37:50
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
hozovka píše:
ZÁRUBA: Já bych řekla, že to s nimi opravdu umíte a díky Vašim radám jsem letos do květu přivedla svou tigrinu, kterou mám už 5 let a ještě mi nekvetla. Letos vyhodila 5 stvolů a postupně rozkvétá a provoní celý pokoj. Fotky přiložím později.

To jste mě velmi potěšila :) Myslel jsem si, že se najde někdo, komu třeba to co píši může pomoci alespoň v zamyšlení. To kvetení je ale Vaše zásluha a dovednost! V Mexiku jsem strávil více jak rok čistého času pouze za rostlinami od rána až do večera, tak jsem nějaké postřehy vstřebal a samozřejmě si je nechci vzít do hrobu, ale mám radost z toho, že něco mohu předat dále :) Navíc stejně jako Vy jsem se s nimi několik roků trápil. Měl jsem krásné a silné kytky, ale květy žádné.
Mě zítra pokvetou asi dvě naráz. Ta nejtmavější asi současně s tou středně fialovou, tak nebudu stíhat focení :) .
Chtěl bych ale své postřehy z pěstování ještě upřesnit. Ono to sušení není potřebné až tak dlouhé jak jsem se domníval. Naopak, dobré je, když rostlina na podzim nepřeschne a pahlízy se nenechají moc zcvrknout. I v zimě je dobrá občasná zálivka až asi do konce roku. Pak to chce ale vodu omezit a nechat pahlízy více zcvrknout v období od půli ledna do období kdy se klubou poupata. V té době namáčím pouze občas a velmi rychle, aby se nepromočil celý košík ale pouze povrchová vrstva a pahlízy v tomto stavu udržuji stále scvrklejší. Po násadě květů někdy koncem dubna začnu dávky vody pomalu a postupně zvyšovat. Na konci léta ale rostliny potřebují vody hodně a v ranném podzimu také.


pát 23. čer 2017 8:03:25
Profil

Registrován: sob 09. čer 2012 21:10:25
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
Vaše příspěvky čtu vždy pečlivě a k Vašim radám přidám své zkušenosti. Tigrinu jsem loni přesadila do mechu pokryvnatce s trochou kůry. A zalévala v zimě sporadicky co 14 dní a od ledna co 3 týdny. Výsledek se dostavil a stojí za to. Teď zalévám 2x týdně, ale pahlízy jsou zatím zcvrklé. Tak jsem zvědavá, kdy se napijí pořádně. Je pravda, že jen prolévám, namáčet se zatím nedají. ;)


pát 23. čer 2017 11:24:12
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
Příloha:
P1240165.JPG
P1240165.JPG [ 148.44 KiB | Zobrazeno 3147 krát ]
hozovka píše:
Vaše příspěvky čtu vždy pečlivě a k Vašim radám přidám své zkušenosti. Tigrinu jsem loni přesadila do mechu pokryvnatce s trochou kůry. A zalévala v zimě sporadicky co 14 dní a od ledna co 3 týdny. Výsledek se dostavil a stojí za to. Teď zalévám 2x týdně, ale pahlízy jsou zatím zcvrklé. Tak jsem zvědavá, kdy se napijí pořádně. Je pravda, že jen prolévám, namáčet se zatím nedají. ;)

Já mám zatím pahlízy středně scvrklé také. To je v této fázi normální. Energie jde do květů. Už mi ale rostou staré kořeny. Po odkvětu začnou valit nové výhony a s nimi další kořeny. Pahlízy napité k prasknutí mají ke konci léta. V té době v domovině vrcholí období dešťů a srážkové úhrny jsou největší. Stačí jen kopírovat podmínky v přírodě, ale pozorně. Často se o to snažíme, ale nepozorně :) .
Ta zálivka v košících je v době růstu stvolů problém, protože po suchém mechu stéká voda a baly se dostatečně nepromočí. Dělám to tak, že jich vedle sebe venku pověsím vždy několik a ze všech stran pokropím. Pak nechám asi pět minut a dělám něco jiného a pak znovu pokropím. Mezi těmi kropeními se mech navlhčí a pak lépe saje a vydatná zálivka déle vydrží. Už se těším jak pokvete Vám, třeba něco vyměníme ;)


pát 23. čer 2017 15:16:51
Profil

Registrován: sob 09. čer 2012 21:10:25
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
Tak konečně se mi podařilo nafotit a vložit fotky. Kořeny ještě evidentně spí. Bydlím v bytě a tak tigrinu sprchuji ve vaně s asistencí dcery. Ta bohužel nevydrží dlouho držet koš, je to velká a těžká rostlina. Tak mezi zálivkami hodně rosím substrát. Po odkvětu půjde holka ven a na chatě ji budu zalévat vydatně.


Přílohy:
DSC00926.JPG
DSC00926.JPG [ 160.73 KiB | Zobrazeno 3133 krát ]
DSC00928.JPG
DSC00928.JPG [ 184.93 KiB | Zobrazeno 3133 krát ]
pát 23. čer 2017 20:04:28
Profil

Registrován: sob 09. čer 2012 21:10:25
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
Řekla bych, že Vaše tmavá forma je velmi podobná té mé. Mně se moc líbí i ta světlá.


pát 23. čer 2017 20:16:47
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
hozovka píše:
Řekla bych, že Vaše tmavá forma je velmi podobná té mé. Mně se moc líbí i ta světlá.

Přesně tak. Myslím, že je podobná k nerozeznání. Barva. žlutý střed, světlý lem okolo plátků i tmavá na horním plátku která je taková nehomogenní. Tu považuji za velmi atraktivní. Květy jsou navíc velké a plátky se nestaví úplně nahoru. Máte štěstí je fakt krásná. Snad nám příští rok pokvetou ještě bohatěji. Myslím, že při optimální kultuře utáhnou květů ještě více.
Dceru ale musíte poslat na nějaký sport, aby posílila ruce. Nebo koupit či udělat nějakou trojnožku kam se zavěsí. Vody spotřebují hodně.


pát 23. čer 2017 21:57:07
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
hozovka píše:
Řekla bych, že Vaše tmavá forma je velmi podobná té mé. Mně se moc líbí i ta světlá.

Mohu se Vás zeptat kde jste rostlinu získala?


sob 24. čer 2017 7:21:06
Profil

Registrován: sob 09. čer 2012 21:10:25
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
Koupila jsem ji u Lukscheitera jako malou rostlinku.


sob 24. čer 2017 12:26:53
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Stanhopea tigrina
hozovka píše:
Koupila jsem ji u Lukscheitera jako malou rostlinku.

Tak to byla dobrá koupě :) Někdy se zadaří.


sob 24. čer 2017 18:23:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 28  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: