Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 16. čer 2024 12:19:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Stanhopea costaricensis 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Stanhopea costaricensis
Takže poslední viditelné květenství ;) Stanhopea costaricensis .Než jsem se včera otočila v zz už začala kvetoucí předváděčku .


Přílohy:
Poznámka: Já vím ten háček a květ není celý -sakrbléééé
S2.jpg
S2.jpg [ 192.95 KiB | Zobrazeno 6686 krát ]
S.1.jpg
S.1.jpg [ 193.8 KiB | Zobrazeno 6686 krát ]
stř 11. črc 2012 8:19:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Stanhopea costaricensis
Ta je krásná, tu bych doma ještě zvládl. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Místo ubývá a tyhle obři ho berou nejvíc.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 11. črc 2012 18:51:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Stanhopea costaricensis
Haki, máš to vymakaný. Já mám Stanhopeje mnohem mohutnější, ale s věčně flekatými listy a nikdy nekvetou. :(


stř 11. črc 2012 18:57:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Stanhopea costaricensis
Taky mám jednu tvrdohlavou –foto už tu bylo ,ale je to potvora tak za trest je tu znovu.Ta ale nikdy flekatá nebyla-zvláštní.
Fleky jsem měla taky i na této-costaricensis.Vzniklo to v zimě při mém poklesu teplot k těm 13°C.Hnojením to není –to dělám stále stejně.Mám podezření na tu přemíru vlhka v zimě .Jinak vždy nechám vyschnou až pak zaleju. Možná když jsou venku je to dost mokrý?Mám je v piniový kůře + rašeliník , třeba to je taky jiné. Kytku nemáčím pověsím ji na hák a prolejvám-někdy si říkám, že i po zalití to moc mokrý není- ale mám zase vyšší vlhkost. Nedávno jsem se musela pousmívat –docela protřelý pěstitel mě tvrdil že Stanhopeje nepůjdou v piniový kůře a aby kvetly musí jít nutně ven a nebo je mám přesadit .Tak každý na to má jiný názor.
Mílo ale nikdy neříkej nikdy .Ježiši umíš si představit ,že by ti zakvetly všechny najednou?Já jo. :mrgreen:


Přílohy:
Stanhopea jenischiana.jpg
Stanhopea jenischiana.jpg [ 194.63 KiB | Zobrazeno 6627 krát ]
stř 11. črc 2012 19:54:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Stanhopea costaricensis
Tak tohohle nekvěta mám taky. Na poslední pahlíze teď na jaře narostl list dlouhý 52cm a široký 20cm. Květy nikde a už se tlačí nový výhon. Na http://www.orchidspecies.com/stanhopeajenischiana.htm píšou, že nutně potřebuje suchou zimu, jinak nepokvete.
Hezký den
Pavel


stř 11. črc 2012 20:11:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stanhopea costaricensis
HAKI píše:
Taky mám jednu tvrdohlavou –foto už tu bylo ,ale je to potvora tak za trest je tu znovu.Ta ale nikdy flekatá nebyla-zvláštní.
Fleky jsem měla taky i na této-costaricensis.Vzniklo to v zimě při mém poklesu teplot k těm 13°C.Hnojením to není –to dělám stále stejně.Mám podezření na tu přemíru vlhka v zimě .Jinak vždy nechám vyschnou až pak zaleju. Možná když jsou venku je to dost mokrý?Mám je v piniový kůře + rašeliník , třeba to je taky jiné. Kytku nemáčím pověsím ji na hák a prolejvám-někdy si říkám, že i po zalití to moc mokrý není- ale mám zase vyšší vlhkost. Nedávno jsem se musela pousmívat –docela protřelý pěstitel mě tvrdil že Stanhopeje nepůjdou v piniový kůře a aby kvetly musí jít nutně ven a nebo je mám přesadit .Tak každý na to má jiný názor.
Mílo ale nikdy neříkej nikdy .Ježiši umíš si představit ,že by ti zakvetly všechny najednou?Já jo. :mrgreen:

Hanko, narostlá je pěkně a tobě zakvete určitě ......Věra


stř 11. črc 2012 20:15:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Stanhopea costaricensis
Věra píše:
Hanko, narostlá je pěkně a tobě zakvete určitě ......Věra

NO to se ještě uvidí co ji donutí ke květu :) Ale mám ji od r.2009 už by mohla něco vytlačit.
pavelheger píše:
Tak tohohle nekvěta mám taky.

Třeba máme stejnou -čert ví .....mě tedy název většinou nedopadne stejně jak na cedulce :mrgreen: Já ji mám od Andreas Stockelbusch -Tropische Orchideen zajímavý to bude v okamžiku, že ta tvoje je ze stejného zdroje.


stř 11. črc 2012 20:36:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Stanhopea costaricensis
Není, je z Ecuagenery ;)
Hezký den
Pavel


stř 11. črc 2012 20:55:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Stanhopea costaricensis
Hanko, kdyby mi vykvetli všechny, to by byl nářez. Obšas mám problémy s kvetením u statných velkých trsů. Pokud silně kvetou, zvlᚡvyšší květenství, je květů kolem tolik, že se nedá chodit, lámou se, zkrátka zavazí.
Moc na nějaké sušení Stanhopejí nevěřím. Řekl bych, že jde hlavně o mnošství vody, vlhkosti k teplotě. Samozřejmě dost světla. V suchu nerostou, nekvetou, v nižší teplotě s dostatkem vody jsou flekaté. Vyvážit tohle , je ten kámen ůrazu. Pokud má kdo přirozeně tohle optimum, paráda. V nevhodných podmínkách je to moc práce. :cry:
V arboretu jsme o tom také mluvily, hledali způsob, jak je uzalívat. V suchu jim také nekvetli.


pát 13. črc 2012 18:42:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Stanhopea costaricensis
Mílo, i Čestmír Číhalík zmiňuje ve svém článku o Stanhopeích z Roezliany č. 31 u S. jenischiana nutnost střídání suché a vlhké periody.
Hezký den
Pavel


pát 13. črc 2012 19:17:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron