Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 16:46:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
 Maxillaria schunkeana 
Autor Zpráva

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Maxillaria schunkeana
Protože nerada trápím kytky, chci se zeptat zkušených.
Už dlouho toužím po jedné temné krásce Maxillarii schunkeana
http://www.flickr.com/photos/ericinsf/349937875/
a teď jsem zjistila, že je možné ji koupit v Drážďanech.

Proto se ptám, jestli s touto krasavicí máte někdo zkušenost a zda se dá pěstovat na chladném okně v paneláku. S úspěchem nyní pěstuju Maxillarii porphyrostele, během několika dnů mi poprvé rozkvete. Ale ta chce přece jen tepleji, než Maxillaria schunkeana.
Poprvé jsem ji na vlastní oči viděla kvést v liberecké botanické zahradě

http://img5.rajce.idnes.cz/d0509/2/2894 ... CN6280.JPG
a ta barva maličkých květů mi učarovala (ta fotka není nic moc, je to focené přes sklo a proti světlu).

Děkuju za názory :)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


čtv 04. úno 2010 17:04:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Citace:
Proto se ptám, jestli s touto krasavicí máte někdo zkušenost a zda se dá pěstovat na chladném okně v paneláku. S úspěchem nyní pěstuju Maxillarii porphyrostele, během několika dnů mi poprvé rozkvete. Ale ta chce přece jen tepleji, než Maxillaria schunkeana.
Poprvé jsem ji na vlastní oči viděla kvést v liberecké botanické zahradě
Děkuju za názory :)

Překlat z Google:Rostlin mohou být pěstovány v jemné kůry médium, plné rašeliníkem, nebo montované na treefern nebo korek. Grow in cool to warm conditions with medium amounts of light. Rostou v pohodě teplého počasí se středně množství světla. Water regularly and keep mix moist but not wet. Voda pravidelně a průběžně mix vlhký, ale ne mokrý.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 04. dub 2010 20:12:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Koupila jsem ji ve Fata Morganě u pana Dvořáka, hezká zdatná rostlinka, tak jsem zvědavá, podmínky má tak jak je popsáno, dle pana Dvořáka spíše teplejší prostředí.


pon 05. dub 2010 12:45:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Teplejší prostředí? Co si pod tím představit? Mám ji spíš temperovanou. Momentálně rostou pahlízy, květy budou kdy? Hned, jak narostou pahlízy nebo tam bude nějaká přestávka.
Zkušenosti nemám, řídím se spíš citem, tak doufám, že ji předčasně nezahubím.


pon 21. čer 2010 20:19:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Pan Dvořák mi ji prezentoval jako teplomilnou, do polostínu, nevyžadující výrazné období klidu, podle orchidspecies.com roste v 600-700m v Brazílii na Atlantickém pobřeží v pralese jako teplo až chladnomilný epifyt, kvete jednotlivými květy ze základny zralých pahlíz obvykle v létě. Tolik rámcový překlad. Sama jsem zvědavá, jak se bude chovat, ztím narůstají dvě nové pahlízky.


úte 22. čer 2010 21:41:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Katko, máš tu orchidej venku? Netroufla jsem si, je na schodišti, je tam světlo a celodenně tam naplno větrám, aby orchideje měly pocit, že jsou venku :-)


pát 25. čer 2010 19:12:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Vzhledek k výše popsanému ji ven nestrkám, Vysočina je s počasím zrádná. Větrám oknem a ventilátorem.


pon 28. čer 2010 15:02:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Díky, Katko.
Tuto orchidejku jsem koupila v substrátu. Obvykle si orchidej hned přesadím, abych viděla, co je v květináči. Toto jsem teď neudělala a asi to byla chyba. Dnes jsem ji vytáhla z květináče, protože tam byl zelený povlak na stěnách a živých kořenů poskrovnu. Ale když má 3 nové pahlízky, tak snad i nové kořínky udělá. Mrzelo by mě, kdybych o ni hned přišla. Jaký máš substrá? Já četla o hrubším, ale nasazená byla v takovém docela hutném...


stř 07. črc 2010 19:39:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
drobnější kůra, trochu perlitu, troška nastříhaného rašeliníku - ani ne moc jemný, ani vysloveně hrubý. taky jsem ji vyhodila z květníku hned, ale má pěkné kořeny.


pon 19. črc 2010 21:24:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Jak Ti roste? Ta moje má všechny nové výhonky nějaké flekaté, takže asi moc chladno a vlhko, tak jsem ji přemístila, doufám, že vydrží. To ty špatné kořeny...


čtv 02. zář 2010 20:29:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron