Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 4:51:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Maxillaria schunkeana 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Přijde mi zatím poměrně kompaktní.


úte 07. pro 2010 17:53:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Až jsem tuto kytku dala do nejteplejší místnosti, tak se mi zdá, že vystrkuje kořínek. Tak možná přežije, ale ještě moc nejásám. :?
Ale na sluníčko asi dávat pozor, aby se nespálila...?


ned 02. led 2011 19:09:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
pavla píše:
Až jsem tuto kytku dala do nejteplejší místnosti, tak se mi zdá, že vystrkuje kořínek. Tak možná přežije, ale ještě moc nejásám. :?
Ale na sluníčko asi dávat pozor, aby se nespálila...?

no myslím, že zatím je sluníčko slabé a spálit by jí nemělo. Mám ji na východním okně a zrovna včera jsem zjistila, že má další poupě. Zalévám tak jednou týdně, v místnosti je 22-24 C, v noci tak o 3 stupně míň.


ned 02. led 2011 19:51:37
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Mně zatím přirůstá, už čtvrtou pahlízku. mám radost.


stř 05. led 2011 21:59:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Starám se o ni jak o malované vajíčko :lol:
Ale zatím se nic neděje, žádná nová pahlíza. Rosím ji, je v teple, kolem 20°C (spíš lehce pod), tak snad se ještě vzpamatuje.


čtv 06. led 2011 20:04:45
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Této kytičce se u mě evidentně nelíbí. Nasadila dvě nové pahlízky, jedna odešla za chvíli, druhá dorostla a dnes jsem zjistila, že je uhnilá. Přitom nemám pocit, že bych ji přelévala. Ještě je tam jedna nová pahlíza. Dnes jsem ji vytáhla z květináče, abych tu špatnou pahlízu odstřihla a pochopitelně se mi podařilo odstříhnout i jeden zdravý kořen. Nevím, co dělám špatně.
Jak zaléváte? Absolutně to nemůžu vychytat. Mám strach, že dost vyschne a pak voda udělá víc škody. Stačí, když si jí pár dnů nevšimnu a je úplně proschlá - vadí jí to?


úte 30. srp 2011 20:55:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Vím že to sem nepatří ale musím se zeptat. Neměl by někdo náhodou oddělek téhle krásky. Bohužel na výměnu nic nemám takže bych mohl jedině odkoupit. Kdyby náhodou pisněte prosím SZ

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


úte 30. srp 2011 21:04:32
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Pavlo, neberte to jako provokaci, ale zrovna mi tahle maxilárie vykvetla jedním kvítkem. Těžko vám poradit co s ní. Vaše podmínky jsou velmi odlišné od mých. Teď ji mám venku ve stínu a poměrně hodně ji zalévám. Je ale vyvázaná a za krátkou dobu vyschne. V zimě je v temperovaném skleníku.


Přílohy:
Maxillaria schunkeana.JPG
Maxillaria schunkeana.JPG [ 46.97 KiB | Zobrazeno 6193 krát ]
Maxillaria schunkeana-rostlina.JPG
Maxillaria schunkeana-rostlina.JPG [ 101.6 KiB | Zobrazeno 6192 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
pát 02. zář 2011 14:43:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
pavla píše:
Této kytičce se u mě evidentně nelíbí. Nasadila dvě nové pahlízky, jedna odešla za chvíli, druhá dorostla a dnes jsem zjistila, že je uhnilá. Přitom nemám pocit, že bych ji přelévala. Ještě je tam jedna nová pahlíza. Dnes jsem ji vytáhla z květináče, abych tu špatnou pahlízu odstřihla a pochopitelně se mi podařilo odstříhnout i jeden zdravý kořen. Nevím, co dělám špatně.
Jak zaléváte? Absolutně to nemůžu vychytat. Mám strach, že dost vyschne a pak voda udělá víc škody. Stačí, když si jí pár dnů nevšimnu a je úplně proschlá - vadí jí to?

Pavlo, byla jsem na tom úplně stejně. Mně pomáhá to, že když ji koupu, dám do nádoby vody tolik, aby nedosahovala příliš vysoko. Vrchní vrstva zůstane suchá. Po dvou uhnilých výhonech mi teď konečně dorůstá nový. Ještě že je taková snaživá.


pát 02. zář 2011 16:53:03
Profil

Registrován: pát 07. kvě 2010 13:05:31
Příspěvky: 182
Bydliště: praha-východ
Příspěvek Re: Maxillaria schunkeana
Radku čím to je, že jsou nové pahlízy menší a mají i menší listy oproti původním? Tato Maxillaria se mi postupně zmenšuje a nejen ona. Díky


pát 02. zář 2011 21:14:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron