Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:58:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další
 Lycaste 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Lycaste
hanka2 píše:
Nikdy není pozdě.. :P Je fakt moc krásná,nádherná kombinace barev...Gratuluju! :P


Děkuju, jsem zvědavej jak pokvete letos, jestli nějaký ty kvítky přibydou, líbí se mi dy obalené trsy lycast :arrow: http://www4.ocn.ne.jp/~sui/gazou/5-thumb/lycballiae.jpg

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


sob 12. čer 2010 20:19:21
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Lycaste
Na jaře jsem zakoupila dle štítku Ida reichenbachii var. hibrido japon od Ecuagenery.
Začal jí růst nový výhon - ten má teď asi 15 cm. Co mě ale překvapilo, že z prostředka tohohle výhonu se tlačí květ - zatím se nedostal úplně ven, barva je do růžova. Jsem z toho jelen - protože jsem si myslela, že Lycasty kvetou z báze starší pahlízy, když raší nová. Tak to alespoň spořádaně dělá mé Lycaste suaveolens. Zkusím sem hodit v pondělí foto - zítra jedu na školení, tak asi nestihnu.
Máte někdo tento druh?
Díky za odp.
;)


sob 12. čer 2010 23:02:28
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Lycaste
Teta píše:
Na jaře jsem zakoupila dle štítku Ida reichenbachii var. hibrido japon od Ecuagenery.
Začal jí růst nový výhon - ten má teď asi 15 cm. Co mě ale překvapilo, že z prostředka tohohle výhonu se tlačí květ - zatím se nedostal úplně ven, barva je do růžova. Jsem z toho jelen - protože jsem si myslela, že Lycasty kvetou z báze starší pahlízy, když raší nová. Tak to alespoň spořádaně dělá mé Lycaste suaveolens. Zkusím sem hodit v pondělí foto - zítra jedu na školení, tak asi nestihnu.
Máte někdo tento druh?
Díky za odp.
;)


Tak jsem to ještě zfotila:
Obrázek


sob 12. čer 2010 23:12:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Lycaste
No to jsou věci. Reichenbachii mám také od Ecuagenery druhým rokem, dodali poměrně malou, takže ještě nekvetla. Růžový květ ale být nemá. Copak nám to vůbec prodávají.


ned 13. čer 2010 21:15:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Lycaste
No právě, taky si říkám. A hlavně jsem rozhozená z toho, že ten květ vyrůstá z prostředka. Snad se dostane nad listy a rozvije. Zatím stále není vidět o moc více.


ned 13. čer 2010 22:00:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Lycaste
hmmm, tak to jsem zvědavá, jak si to pak určíte, až to úplně rozkvete.
Dotaz: Ida je synonymum pro lycastu? Na orchidspecies je to zmatečné - v synonymech u lycasty Idu nemají, ale Ida reichenbachii udávají jako synonymum Sudamerlycaste reichenbachii :shock: ale fotka je všude úplně stejná. to jsem z toho jelen :?
A ta barva - třeba to vysvětluje termín "hibrido Japon" - ti přece jsou na hybridizaci lycast zatížení.


ned 13. čer 2010 22:07:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Lycaste
Katka píše:
hmmm, tak to jsem zvědavá, jak si to pak určíte, až to úplně rozkvete.
Dotaz: Ida je synonymum pro lycastu? Na orchidspecies je to zmatečné - v synonymech u lycasty Idu nemají, ale Ida reichenbachii udávají jako synonymum Sudamerlycaste reichenbachii :shock: ale fotka je všude úplně stejná. to jsem z toho jelen :?
A ta barva - třeba to vysvětluje termín "hibrido Japon" - ti přece jsou na hybridizaci lycast zatížení.


Ida by měla být Lycaste.
A je možné, jak říkáš, že ta barva bude vysvětlením toho "hibrido Japon".
Ale proč roste květ z prostředka? S čím se to asi zkřížilo? Jsem jelen....


ned 13. čer 2010 22:42:01
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1006
Příspěvek Re: Lycaste
Teta píše:
Ale proč roste květ z prostředka? S čím se to asi zkřížilo? Jsem jelen....
To může být jen náhodná nepravidelnost. Jednou mi obyčejné Oncidium Sweet Sugar taky vykvetlo z vrcholu pahlízy a ne ukázněně za listenem od báze a momentálně mi takhle kvete jedno cymbidium.
T.


ned 13. čer 2010 22:47:23
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Lycaste
Aha, tak to by mohlo být - asi ten šok ze změny prostředí by to mohl způsobit.


ned 13. čer 2010 22:48:57
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Lycaste
taky se mi moc líbí. Na jaře jsem sehnala flašku Lycaste skinerii. tak až vyrostou, můžeme vyměnit, pokud ta vaše bude k dělení. :lol:


úte 15. čer 2010 9:09:23
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron