Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 12:29:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
 Anguloa 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
Pěkná knížečka.
Ani mi nepříjde, že by kořeny byly enormně tenké. Ve srovnání s velikostí hlíz asi ano. Substrát většinou používám na všechno stejný. Jen mněním poměry a hrubost. Vždy je to směs kůry- většinou borové, čipsů, trochu sfágna, někdy ale sfágnum vynechám. Dřevěné uhlí, polystyren, molitan, kameny.
Této Anguloi dávám jen hrubší substrát. Je to velká rostlina, květináč je tím pádem větší, substrátu je hodně. Jemný substrát drží víc vodu, hrozilo by při delším vysychání zahnití. Nemá zvlášť požadavky na substrát. Je ochotna kořenit do hrubšího i jemnějšího substrátu. Řídím se tedy jen optimalizací doby vysychání.
Háklivost na vodu nemohu posoudit. Nepředpokládám, že by tohle mým kytkám vadilo. Nejčastěji beru z klimatizace, nebo dešťovku. Nejsem v tom puntičkář. Nemyslím , že je až tak problém, jestli je dešťovka trochu špinavější, jestli má vodivost 8 nebo 20. 500 u studniční je už trochu jiná hodnota, toho se varuji.


čtv 12. led 2012 19:04:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
DĚKUJU za zkušenost už se na ni těším beru si Anguloa ruckeri .Nějak to ještě promyslím-jo fajn. Tu vodu ze studně já mám tak okolo 800µS a v ní ještě bůhví co.Tu máš teda lepšejší :mrgreen:


čtv 12. led 2012 22:18:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Anguola
HAKI, moc děkuju žes sem dala odkaz na to pěstování, už to jdu studovat :) , děkuju i Mílovi za rady a popsané zkušenosti, už je na teplejším světlém parapetu a zatím mi při rosení do očí neplivla, tak snad se jí nový místo líbí ;) .


čtv 12. led 2012 23:09:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
apolenka píše:
HAKI, moc děkuju žes sem dala odkaz na to pěstování, už to jdu studovat :) , děkuju i Mílovi za rady a popsané zkušenosti, už je na teplejším světlém parapetu a zatím mi při rosení do očí neplivla, tak snad se jí nový místo líbí ;) .

Patří spíš těm choulostivějším, co se týká močení listů. Občas asi nic jiného, než kompenzovat vzdušnou vlhkost rosením nezbývá. Raději ale obezřetně. Tohle nezkouším, moc to nepotřebuji.


pát 13. led 2012 21:26:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Anguola
Mila.J píše:
apolenka píše:
HAKI, moc děkuju žes sem dala odkaz na to pěstování, už to jdu studovat :) , děkuju i Mílovi za rady a popsané zkušenosti, už je na teplejším světlém parapetu a zatím mi při rosení do očí neplivla, tak snad se jí nový místo líbí ;) .

Patří spíš těm choulostivějším, co se týká močení listů. Občas asi nic jiného, než kompenzovat vzdušnou vlhkost rosením nezbývá. Raději ale obezřetně. Tohle nezkouším, moc to nepotřebuji.

Měla jsem na mysli rosení substrátu, Mílo ;) . Rosení listů se přes zimu vyhýbám jak čert kříži u všech - nepěstuju žádné takové co by to i přes zimní období důrazně vyžadovaly. V létě jim listy samozřejmě rosím (za předpokladu že rychle oschnou) :D .


sob 14. led 2012 1:20:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
Jo jo, to je výborné Lenko. Tak snad si Vás vezmou za příklad i ostatní. :P


sob 14. led 2012 19:09:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
Milo.J
Prosím tě Mílo koukni na to. Tento rok jsem si pořídila(na výstavě) od Ecuanegera Anguolu ruckery .Nakonec zasazena do směsi piniový kůry , Liapor8-16zrnitost, rašeliník,bukový listí sem tam. Něco sice vytlačila - pahlízky se svrašťují zřejmě normální stav ?Dneska jsem substrát malinko vyhrabala - něco kořenů obráží z těch starých-fuj to byla úleva. Ale stejně-co myslíš je to takto v pořádku. Chvilku jsem si myslela ,že mám tu kůru moc hrubou i když nezdá se mě to nějak suchý - v zimě hrubá kůra bude zase výhoda?


Přílohy:
Poznámka: zvláštní poklička
Anguola.jpg
Anguola.jpg [ 195.74 KiB | Zobrazeno 3852 krát ]
Anguola kořen.jpg
Anguola kořen.jpg [ 194.53 KiB | Zobrazeno 3852 krát ]
Celá rostlina.jpg
Celá rostlina.jpg [ 192.08 KiB | Zobrazeno 3852 krát ]
pát 01. čer 2012 10:16:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
Hanko, divné. Ten flíček u báze, co to vůbec je? Je to rašící výhon, nebo zahnívající tkáň? Takhle jsem rašící výhon nikdy neviděl.
Touto dobou bych čekal , že bude mít nový výhon listy asi v poloviční velikosti, pahlízu ještě tvořit nebude. To ale může být dál ve vývoji, ale i slabší. Ta poslední pahlíza asi není letošní co? To by byla extrémně rychlá.
S kořenama dobré. Jen jsem nevěnoval pozornost dorůstání kořenů na starých pahlízách. Vím ale, že kořeny starých pahlíz jsou částečně aktivní. Kořeny na nově vyvíjejícím se výhonu nasazují aktivní růst v různém stádiu, ale dá se čekat, že právě asi touto dobou, v popsané fázi.
Se substrátem bych souhlasil. Moc jemný může dělat v zimě problémy. Hrubší se dá teď častěji zalít.
V arboretu teď Anguloi kvetou. Dá se říct že mi voní všechny kytky. Tady jsem musel svůj názor zvažovat. :lol:


pát 01. čer 2012 17:30:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
To já vůbec netuším co se to s ní děje.Ten útvar je tuhej průhlednej –je tam cosi pod ním-zeleného.Já to zítra trochu odtrhnu nebo ten průhlednej útvar naříznu.Uvidíme třeba mě tam raší blbost :) . K tomu smrádku –co já bych za ten smrádek dala v této fázi.No ještě si počkám.Mílo-díky.


pát 01. čer 2012 19:34:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Anguola
Když jste u těch Anguol - Míla píše, že starý pahlízy mají částečně aktivní kořeny a já před několika dny objevila u nejstarší (a už dočista seschlé) pahlízy rostoucí nový výhon :shock: . Takže mi vpodstatě narůstá vepředu i vzadu, je tohle u nich normální????


pát 01. čer 2012 20:01:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: