Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 5:38:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další
 Anguloa 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
Apolenko jistě, zadky, pokud neměly dva výhony, nevětvily se, mohou tím druhým výhonem kdykoli obrazit. To se týká většiny sympodiálních orchidejí. Obvykle se tomu pomůže tak, že se řetězec pahlíz přeruší, pokud tedy je pahlíz dost. Nejlépe pokud jsou čtyři, tak v půlce. Dvě aby zůstaly předku, dva zadky. Velmi pravděpodobně mladší zadek obrazí. Tohle obrážení se dá podpořit také stimulátory. Já používám Atonik, ten Alton Silver by měl pomoci také. Pokud ty zadky nemají kořeny ůplně zničené, nebo odstraněné, tím líp.
Pokud raší vzdálenější zadek bez přerušení, znamená to obvykle, že má rostlina dostatek všeho, hlavně vody. Zvyšování zálivky by nebylo už perspektivní. Horší možnost je, že ten předek je poškozený. Nemusí to být vidět. To se stává při nějaých houbách, spíš bakteriozách působících v pletivech. Rostlina ihned reaguje obrážením, přesto, že hniloba předku může být patrná později.
Jistě to ale bude ta lepší varianta - rostlina je v optimální kondici.
Pokud jsou zadky ale moc seschlé, slabé, tak to nemusí zvládnout uživit rašící výhon. Trvá to pak dlouho, s nejistým výsledkem.


sob 02. čer 2012 16:43:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
Mila.J píše:
Dvě aby zůstaly předku, dva zadky.

Vidíš to jsem si myslela že musí být3-4 pahlízky nejlépe. Atonik mám, ale až tak jsem to nezkoušela.Vlastně jednou ano na katleji.Vyrostly dva malý výhony byly z toho i malý pahlízky.Nic moc ale kvetlo to z obou.Jestli si to dobře pamatuju 3x ročně se dá Atonik použít -možná to bylo moc.
Mila.J píše:
nebo zahnívající tkáň?

No je to pryč.Byl to jen jakoby rosol ,ale dole myslím ,že by to zahnívalo.Pomatlala jsem to Quadrisem a čekám dál co kytička vymyslí.


Přílohy:
Poznámka: Rosol už je pryč
Anguola.jpg
Anguola.jpg [ 198.86 KiB | Zobrazeno 4531 krát ]
sob 02. čer 2012 17:28:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Anguola
Mila.J píše:
Apolenko jistě, zadky, pokud neměly dva výhony, nevětvily se, mohou tím druhým výhonem kdykoli obrazit. To se týká většiny sympodiálních orchidejí. Obvykle se tomu pomůže tak, že se řetězec pahlíz přeruší, pokud tedy je pahlíz dost. Nejlépe pokud jsou čtyři, tak v půlce. Dvě aby zůstaly předku, dva zadky. Velmi pravděpodobně mladší zadek obrazí. Tohle obrážení se dá podpořit také stimulátory. Já používám Atonik, ten Alton Silver by měl pomoci také. Pokud ty zadky nemají kořeny ůplně zničené, nebo odstraněné, tím líp.
Pokud raší vzdálenější zadek bez přerušení, znamená to obvykle, že má rostlina dostatek všeho, hlavně vody. Zvyšování zálivky by nebylo už perspektivní. Horší možnost je, že ten předek je poškozený. Nemusí to být vidět. To se stává při nějaých houbách, spíš bakteriozách působících v pletivech. Rostlina ihned reaguje obrážením, přesto, že hniloba předku může být patrná později.
Jistě to ale bude ta lepší varianta - rostlina je v optimální kondici.
Pokud jsou zadky ale moc seschlé, slabé, tak to nemusí zvládnout uživit rašící výhon. Trvá to pak dlouho, s nejistým výsledkem.

Mílo, děkuju moc za objasnění, docela mě to šokovalo, protože jede z nejstarší a už úplně seschlé pahlízy, takže možná ten výhon nezvládne, jak píšeš. Uvidíme 8-) . Je možný, že když jsem jí teď na jaře přesazovala, tak jsem nevědomky a nechtíc odlomila právě ty dvě zadní pahlízy, protože právě mezi dvěma starými a dvěma mladými byla narvaná od pěstitele tyčka pro upevnění, kterou jsem se snažila vyndat, ale nešlo to, takže jí tam sice má dosud, ale při těch pokusech jí odstranit, jsem je možná oddělila :roll: . Nahlásim, jak tohle zmákne ;) .


sob 02. čer 2012 20:40:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
Haki- dělení dle odvahy. Někdo tyhle velkopahlízaté seká na jednu pahlízu. Přece jen je to na rozdíl od miniatur v tomto směru životaschopnější. Pokud někomu rostlina až tak dobře nejde , asi nebude dělit po malých kusech. S dobrými výsledky, silná rostlina by neměla mít problémy s dvěma pahlízama. Určitě jí víc neuškodí. Jen nechávat velké množství už pak víc efektivní není. Vzdálené pahlízy už moc novému výhonu nepomohou, časem odejdou.

Měl jsem pocit, že to bude ten rosol. To znám. Občas to mám také. Nevím co to je, ale vadí to. Roztržení povrchu trochu pomůže. Budou se z toho dlouho ronit kapky rosolu. Jako z kmene peckovin. Konec rostliny to znamenat rozhodně nemusí, ale ůplná legrace to není.

Apolenko- jo při odlomení pahlíz je tohle vysoce pravděpodobné. Budu zvědav, jestli To zadky zvládnou.


ned 03. čer 2012 17:01:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 26. pro 2011 18:43:47
Příspěvky: 80
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Anguola
Tak moje Anguloa clowesii z equagenery (podotýkám že přišla v otřesném stavu) se krásně probudila. zničený nový výhon jí nerozházel a vesele venku žene nový :) tak snad pěkně poroste :)


ned 03. čer 2012 22:16:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Anguola
Narcis píše:
Tak moje Anguloa clowesii z equagenery (podotýkám že přišla v otřesném stavu) se krásně probudila. zničený nový výhon jí nerozházel a vesele venku žene nový :) tak snad pěkně poroste :)

No, koukám, že to jsou kytičky s nezlomnou vůlí k životu ;) . Co se týká Ecuagenery, já na ně nedám dopustit, všechny kytičky došly sice trochu "pomuchlaný" dlouhou cestou, ale nikdy jsem nezažila u žádný orchišky takovou úžasnou vitalitu - posadila jsem je do květináčů a během 14ti dní už vyrážely nové kořeny a po měsíci i výhony.


pon 04. čer 2012 11:38:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
Mila.J
Mílo mám prosbu na tebe.Jde o toto.
Anguloa -květní stvoly jdou souběžně s růstovými-by měly jít správně . V Evropě má kvést v červenci.Zeptám se v kterém měsíci ti kvetla tvoje Anguloa virginalis máš ji na foru i svých stránkách-není tam datum květu.
No a ted koukni na tu moji.Listy má ,je furt stejná od července 2012 nic nenarostlo jen ten malý rosol-po odstranění už nic neteklo.Rosím substrát jen málo ,nedávno jsem ji lehce zalila, když trochu scvrkly pahlízky,který se pak vypnuly.Tuhle kytku tvoji(posílám foto ) máš z ledna.V této části růstu dál poroste nový výhon a i květní stvol?Jak ta kytka vypadá dnes.DĚKUJU-nějak se v tom nemůžu zorientovat.Také by mě zajímalo jak je to u apolenky.
Tady jsou ještě nějaký postřehy k pěstování ale mají tam dost nízké teploty hlavně v létě ,jen jeden pěstitel uvádí-pod 26°C
http://www.aos.org/Default.aspx?id=465


Přílohy:
Poznámka: JAK JI MÁ MÍLA V LEDNU 2012
Ang- Mila.J.jpg
Ang- Mila.J.jpg [ 48.3 KiB | Zobrazeno 4164 krát ]
Poznámka: MŮJ SOUČASNÝ STAV
anguloa ruckerii-kytka Haki.jpg
anguloa ruckerii-kytka Haki.jpg [ 198.19 KiB | Zobrazeno 4164 krát ]
úte 11. pro 2012 13:40:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
Mila.J píše:
Apolenko jistě, zadky, pokud neměly dva výhony, nevětvily se, mohou tím druhým výhonem kdykoli obrazit. To se týká většiny sympodiálních orchidejí. Obvykle se tomu pomůže tak, že se řetězec pahlíz přeruší, pokud tedy je pahlíz dost. Nejlépe pokud jsou čtyři, tak v půlce. Dvě aby zůstaly předku, dva zadky. Velmi pravděpodobně mladší zadek obrazí. Tohle obrážení se dá podpořit také stimulátory. Já používám Atonik, ten Alton Silver by měl pomoci také. Pokud ty zadky nemají kořeny ůplně zničené, nebo odstraněné, tím líp.

No tohle bych doporučil jen těm, co honí mamon a dělají kytky na kšeft. Nedělené rostliny více kvetou a i květy bývají větší. Osobně bych doporučoval přeříznout (nebo jen naříznout více než do poloviny) oddenek za 4-5 pahlízou a teprve když obrazí rostlinu příští rok dělit. Jinak je rostlina ze zadku s kvetením nejméně o rok pozadu, a taky to může trvat třeba 4 roky nežli je květuschopná. Bohužel tomu málokdo věří. Rostliny bývají často děleny z nedostatku místa. Je na každém, aby zvážil, zdali chce mít méně výstavních rostlin, nebo více kytek a ustavičně je trápit častým dělením. Hovořím hlavně o katlejích, taková Thunia nebo Calanthe dělení snáší o něco lépe.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 11. pro 2012 14:12:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
Haki, červenec je na kvetení pozdě. U mne zjara, tak květen. Samozřejmě každý rok trochu jinak. rukerii jsem ale nikdy neměl. Moc velký rozdíl v načasování kvetení v tom asi nebude. Je to tak, souběžně raší, rostou, květní výhony s růstovými. Trvá to dost dlouho. Na květnové kvetení se klidně začnou ukazovat už v ůnoru.
Se zálivkou to děláš dobře, na fotce vypadá velmi pěkně.
Mate mne, pokud to správně chápu. Tyhle předky jsou stejné od června, vůbec nerostli. U těchto rostlin se nedají očekávat dvě generace v roce. Ta jedna by být měla. Prodloužení růstová fáze na ůkor dormance taky není až tak vyjímečné. Aby skoro celý rok nedělala nic, to je mi záhada.
Má virginális teď je v dormanci. Rašení výhonů bude asi později. Je slabá. Nasadila dva předky, což samo znamená, že budou trochu slabší než jeden. Taky mi něco chytli listy. Brzo je proto shodila. Normálně drží podstatně dýl. Spíš tak druhým rokem shazuje.
Máš pěknou, jsem zvědav, kdy se uráčí růst, kvést.


úte 11. pro 2012 22:25:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
Mílo je to tak jak jsem ji dostala tak je stále tak.No.... Budu to sledovat - jsem na to zvědavá.Fajn-děkuju.


úte 11. pro 2012 23:07:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: