Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 7:04:29



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další
 Anguloa 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Anguola
Haki, já jsem z tý mý taky beruška :? , tak nějak jí nechávám žít po jejím. Teď na zimu jí frčí další nový výhon zepředu, co se bude dít s tím mrňavým vzadu, to vážně netuším, zatím se ale drží :mrgreen: . Zalévám jí pořád stejně, je na místě s teplotou cca 16°C. Tahle kytička je jednou z těch, u které (i přes usilovnou snahu Míly do mě nalít nějaké informace) nadále naprosto tápu a jestli se rozhodne někdy kvést, nebude to rozhodně mou zásluhou, ale její pevnou vůlí :mrgreen: .Obrázek


úte 11. pro 2012 23:53:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
Apolenko, pokud tahle kytka někdy pokvete, tak to bude jistě Tvou zásluhou.
Z fotky, nejsem si jistý, ten výhon roste z té menší pahlízy? To by moc sil rostlina neměla, potenciální kvetení za dýl.
Hlavní růstová fáze v tuto dobu není žádná výhra. Je málo světla. Dá se to kompenzovat nižší teplotou, zpomalením, to už děláš. Trochu se růstová fáze natáhnout dá. Možná i třičtvrtě roku. To ale spíš plácám. Je to ale dost dlouho, než se rozhodne pro ukončení, i nedorostlé pahlízy. V tomto se dokáže dost přizpůsobit.
Nechce žádný ůpal,to rozhodně ne, ale stávající světelné podmínky stačit nemusí.


stř 12. pro 2012 19:50:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
Je teda fakt že já ji mám v zz při poklesu 13-14°C .Jsem tedy moc zvědavá co s ní udělá jaro.A nebo si pořídit ještě jednu a testovat :) co to provede.


stř 12. pro 2012 20:22:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
HAKI píše:
Je teda fakt že já ji mám v zz při poklesu 13-14°C .Jsem tedy moc zvědavá co s ní udělá jaro.A nebo si pořídit ještě jednu a testovat :) co to provede.

Jako spodní, noční teplota jistě vpohodě. Jako denní, růstová by asi nestačila. Na intenzivní růst se hodí klidně i nad 20°C.


stř 12. pro 2012 21:03:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
Mílo v pohodě den mám teplotu nastavenou na 20°C když zasvítí slunko je tam i víc. ;)


stř 12. pro 2012 21:06:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Anguola
Mila.J píše:
Apolenko, pokud tahle kytka někdy pokvete, tak to bude jistě Tvou zásluhou.
Z fotky, nejsem si jistý, ten výhon roste z té menší pahlízy? To by moc sil rostlina neměla, potenciální kvetení za dýl.
Hlavní růstová fáze v tuto dobu není žádná výhra. Je málo světla. Dá se to kompenzovat nižší teplotou, zpomalením, to už děláš. Trochu se růstová fáze natáhnout dá. Možná i třičtvrtě roku. To ale spíš plácám. Je to ale dost dlouho, než se rozhodne pro ukončení, i nedorostlé pahlízy. V tomto se dokáže dost přizpůsobit.
Nechce žádný ůpal,to rozhodně ne, ale stávající světelné podmínky stačit nemusí.

Ano, ten výhon roste z tý poslední a nejmenší pahlízy. Ta shodila listy teprve před měsícem. A zrovna tak se chová i Peristeria elata, taky žene výhon teď na zimu, ale ta ho už má o dost větší. Mám pocit, že tyhle dvě budou mé "zakleté princezny" :roll: .


stř 12. pro 2012 23:00:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
Tak to vám mohu oběma jen držet palce. Snažit se teď o růst aktivním přisvětlováním se vám asi chtít nebude. Nic jiného mne nenapadá. ;)

Jo Apolenko, na Peristerii elatu jsem zvlášť zvědaví. Zatím jsem na ni nenašel odvahu. Dost kvůli velikosti.


čtv 13. pro 2012 19:41:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
Tak od ledna mě něco u jedné pahlízky raší .Už bylo na čase dobrý - něco děje.Ale ten jakoby rosol se mě dělá znovu.Je to divný a hlavně nevím co s tím.Jak se víc zalívá teče to taky víc-nějak tak to vypadá.Je tam malá prasklina na pahlízce .


Přílohy:
Poznámka: Anguola ruckery
anguola.jpg
anguola.jpg [ 176.89 KiB | Zobrazeno 4148 krát ]
čtv 07. úno 2013 16:21:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Anguola
S tím rosolem fakt nevím. Jsou kytky, třeba některá Bulba, kde je to celkem běžné, bez problémů. U těchto, Lycaste, jsem vždycky tohle měl s nějakým poškozením, nebo čím. Kytky to třeba zvládli. Moc s nadšením tohle nevidím.


čtv 07. úno 2013 22:07:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Anguola
NO JO sakrbléé taky mě to už nervuje -tak uvidíme.


čtv 07. úno 2013 22:33:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 103 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: