Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 12:01:36



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 Trigonidium egertonianum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5270
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Trigonidium egertonianum
Koncem roku 09 jsem od p.Kláta dostala Trigonidium egertonianum je to kytička s podivně zvláštním květem -přesně pro mne. Ve skleníku roste dobře ,přes zimu vyzrály pahlízky ,listy už se neskládají do tzv. harmoniky(díky vyšší vlhkosti )Pohoda. I jsem vychytala zálivku- na nadměrnou zálivku je Trigonidium docela háklivý(hned to chytilo houbu-některý listy pak odpadly) -možná i díky složení substrátu v kterém ještě stále je. Dám k porovnání dvě fotky z roku 09 a současné foto. Kytička vyhání jeden květní stvol.Na fotce z r. 09 je vidět několik odkvetlých květních stvolu. Otázka zní proč mě to ta potvora udělala? Nebo květní výhony porostou postupně. Prostě jeden kvítek je málo . :)


Přílohy:
Poznámka: R.09
Trigonidium egertonianum.jpg
Trigonidium egertonianum.jpg [ 155.43 KiB | Zobrazeno 9020 krát ]
Poznámka: Současné foto
T1.jpg
T1.jpg [ 101.2 KiB | Zobrazeno 9020 krát ]
Poznámka: Květní stvol
T2.jpg
T2.jpg [ 53.42 KiB | Zobrazeno 9020 krát ]
stř 23. bře 2011 21:19:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Trigonidium egertonianum
Ve Fatě jsem na něj koukala, pěkná kytí


stř 23. bře 2011 22:11:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5270
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Trigonidium egertonianum
Zdenka píše:
Ve Fatě jsem na něj koukala, pěkná kytí

Taky jsem si ji všimla -tedy na jednom místě. Určitě se tam podívám víckrát ,a v klídku to člověk objeví věcí ;)


čtv 24. bře 2011 8:30:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5270
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Trigonidium egertonianum
Ten první kvítek vypadá takto -foto. Jsem zvědavá jak se bude kroutit do své podoby.Zatím je poupě docela velké. Jo a vykvétá postupně.Kytička tlačí několik květních výhonů. Už se těším až odkvete a já ji půlku dám na ten můj akát. :)


Přílohy:
Poupě.jpg
Poupě.jpg [ 171.17 KiB | Zobrazeno 8881 krát ]
stř 11. kvě 2011 19:13:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Trigonidium egertonianum
Vypadá moc pěkně. Ke květním stvolům gratuluji, ale asi bych to nedělila. Přivezla jsem si z Drážďan Trigonidium aurorae a docela těžce ten proces nese, přestože rostlina vypadala velice dobře shodila téměř všechny listy. Uvidím co se bude dít dál.


stř 11. kvě 2011 21:54:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5270
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Trigonidium egertonianum
Kyra píše:
Přivezla jsem si z Drážďan Trigonidium aurorae a docela těžce ten proces nese, přestože rostlina vypadala velice dobře shodila téměř všechny listy. Uvidím co se bude dít dál.


Zeptám se co předcházelo tomu opadu listů. Moje zkušenost z touto kytkou je ,že jsem ji přelévala.Chytilo to houbu pak samozřejmě některé listy opadaly. Nové pahlízky už vytvářejí listy dobré. Trigonidium se musí nechat před další zálivkou hodně vyschnout. Ale to tvoje je trochu víc do teplomilných podmínek - moje egertonianum je zřejmě víc tolerantní i k mým poklesům nočním 13°C v zimě. Jinak ho mám přímo pod makrolonem na sluníčku-zrovna v tom místě není stínovka+vyšší vlhkost.Zkusit se má vše takže tam půjde a hotovo -ale dík za upozornění . :lol: Ukázka malého kvítku foto


Přílohy:
1.jpg
1.jpg [ 175.5 KiB | Zobrazeno 8805 krát ]
2.jpg
2.jpg [ 181.59 KiB | Zobrazeno 8805 krát ]
pát 13. kvě 2011 16:30:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Trigonidium egertonianum
To moje je teplomilné a stínomilné. Stojí na západním okně, kam nejde přímé slunce. Je v květináči s hodně hrubou kůrou a zálévám jednou za 7 - 10 dní, po úplném vyschnutí. Kolem květináčů jsou misky s keramzitem a vodou. Mám vedle něj Bolleu, která potřebuje vysokou vlhkost a ta přirůstá dobře. Prostě najednou zežloutly listy a opadly, žádné výrazné poškození ani škůdci nejsou viditelní. Myslím si, že to je jen reakce na změnu prostředí a že se chytne.


pát 13. kvě 2011 20:33:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Trigonidium egertonianum
Je to krásná kytka, taky jsem ji v FM vždycky obdivovala. Vždycky mi připadala, jako když z vnitřku květu vykukuje nějaký hmyzák nebo šnek :D


sob 18. čer 2011 20:37:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: Trigonidium egertonianum
tak mohu říci že jsem se dnes stal hrdým majitelem tohoto kousku, který mne uchvátil....je to tedy malý prcek, ale má dva květy a další se bude klubat.. přikládám foto http://barbez2.rajce.net/trigonidium_egortinianum ješte musím dodat že květ v albu není můj...mám ho tam jen pro ilustraci...bohužel nezvládám ho vyfotit svým aparátem.

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


sob 09. črc 2011 21:42:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5270
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Trigonidium egertonianum
Barbez2- já děkuju za tuhle fotku. Ta tvoje kytička zřejmě vypovídá o prostředí kde byla pěstovaná? Podle Radzaka ten delší rhizom je nedostatek světla (na kůře díky zálivce je i menší.)Je sice stínomilnější ,ale protože jsem ji neměla kam dát ve skleníku u mě má místo těsně pod makrolonem,kde je světla habaděj.Na skleníku je stínovka. Je ta kytička ze skleníku? Další věc -v bytě (nevím jestli každému) vytváří list tzv.harmoniku .Teorii "nepravidelné zálivky" jsem nikdy nepochopila co je tím myšleno. Přesně vím ,že pobyt ve vyšší vlhkosti u Trigonidia harmoniky nedělá.Foto-takto rostl list v bytě.Už vím také-nakvétá docela ochotně.


Přílohy:
T1.jpg
T1.jpg [ 138.37 KiB | Zobrazeno 8660 krát ]
harmonika.jpg
harmonika.jpg [ 106.57 KiB | Zobrazeno 8660 krát ]
ned 10. črc 2011 8:36:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: