Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 23. kvě 2024 19:37:10



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Gongora armeniaca 
Autor Zpráva

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2912
Příspěvek Gongora armeniaca
Další zástupce z Gongor.


Přílohy:
Gongora armeniaca.jpg
Gongora armeniaca.jpg [ 76.19 KiB | Zobrazeno 5114 krát ]
Gon. armeniaca.jpg
Gon. armeniaca.jpg [ 106.89 KiB | Zobrazeno 5111 krát ]
pon 03. led 2011 20:31:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Gongora armeniaca
ta je teda luxusni.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


úte 04. led 2011 0:18:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Gongora armeniaca
To já mám armeniacu dost jinačí. Na netu jsem viděl zase jinačí, tak čert ví. Dost podobnou téhle mám vedenou jako galeata v. citrina.


úte 04. led 2011 13:02:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 04. led 2011 8:33:54
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Gongora armeniaca
Dobrý den všem ,
jsem tu nová , co se týká pěstování tak jsem oproti vám všem začátečník ;) ale potřebuji poradit s gongorou . Nevím přesně jaký mám typ , vypadá to na tenhle 8-) . koupila jsem jí předloni na výstavě jako rozrostlý trs ( super cena ) někdo se jí asi chtěl zbavit a od té doby mi již 2 x krásně kvetla ( i když docela dost smrdí :P ) , loni v létě jsem jí vyletnila a tím jsem jí asi dala ..... od té doby mi odchází pomalu jedna pahlíza za druhou a ty nové co se objeví tak začnou ,, hnít " taky . Jedna po druhé a už jich moc nezbývá :roll: bojím se že o ní přijdu ... za každou radu budu moc vděčná . díky


úte 04. led 2011 15:52:52
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2912
Příspěvek Re: Gongora armeniaca
Tato gongora je teplomilná a má ráda dost světla. Pěstuji ji v košíku, který jedenkrát týdně namočím na 10 minut do vody. V zimě 1x za dva až tři týdny podle toho, jak vysychá. Visí mi cca 40cm od vrchního zasklení. V létě kryto zelenou tkaninou hustoty 70%.


úte 04. led 2011 20:01:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Gongora armeniaca
Cami píše:
Dobrý den všem ,
jsem tu nová , co se týká pěstování tak jsem oproti vám všem začátečník ;) ale potřebuji poradit s gongorou . Nevím přesně jaký mám typ , vypadá to na tenhle 8-) . koupila jsem jí předloni na výstavě jako rozrostlý trs ( super cena ) někdo se jí asi chtěl zbavit a od té doby mi již 2 x krásně kvetla ( i když docela dost smrdí :P ) , loni v létě jsem jí vyletnila a tím jsem jí asi dala ..... od té doby mi odchází pomalu jedna pahlíza za druhou a ty nové co se objeví tak začnou ,, hnít " taky . Jedna po druhé a už jich moc nezbývá :roll: bojím se že o ní přijdu ... za každou radu budu moc vděčná . díky


Cami, chtělo by to fotku, takhle se špatně radí.


úte 04. led 2011 20:12:12
Profil ICQ

Registrován: úte 04. led 2011 8:33:54
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Gongora armeniaca
Díky , zítra .... ,, to co zbývá - jestli ještě něco zbyde " zkusím vyfotit a poslat sem i když musím nejdřív přijít na to jak se to dělá , ale dneska jsem našla další napadenou hlízu , ach jo :? . A to mi jí loni 2 x schodil kocour z police a ještě jí okousal a bylo to v pohodě a pak kvetla , ale co je tohle to mi hlava nebere ,všechy knížky co mám orchidejích mám přečtený a nikde ani zmínka , věčná škoda . Přelití u mě nehrozí , jsem spíš lajdák co zapomíná ;). Mám i stanhopeu - namontovanou , sice nekvete ale roste jak blázen .


úte 04. led 2011 20:37:17
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Gongora armeniaca
Tak v tom případě to klidně může být přeschnutím kořenového systému, následným nepřijímáním vody a po zalití uhnívání kořenů a tím pádem i pahlíz. Zrovna Gongory by neměli zcela vyschnout. Také se mi to často stávalo. Ne u Gongor, ale u Stanhopejí. Dostávali těžce na zadek a vzpamatovávají se do teď....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 04. led 2011 20:43:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Gongora armeniaca
Tak, jak bylo řečeno. Mimo to jak Gongory tak Stanhopeje při nedostatku světla po zalití každý nový výhon shnije. Třeba hodně světla pak rostou hodně. Ne prudké, hodně se pálí. Vhodná intenzita světla je zásadní podmínkou.


úte 04. led 2011 20:59:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Gongora armeniaca
Tak to je přesně ona, kterou bychsem nutně potřebovala :mrgreen:


stř 05. led 2011 22:05:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron