Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 22:34:41



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 129  Další
 Stanhopea 
Autor Zpráva

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1010
Příspěvek Re: Stanhopea
Košík pěknej, a ta dischidie vzadu ještě lepší :)
T.


pát 19. lis 2010 13:55:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Stanhopea
Stanhopee jsou hodně náchylné k botritidá na listech. Je ale velký rozdíl v druzích. Některé mám letos hodně napadené. Nemyslím, ale že příliš nadmírou zálivky. Hodně dostaly delším letněním. Ty podzimní časté deště za nižších teplot jim nesvědčí. Lépe nerosit vůbec, rozhodně ne za nižších teplot.
Namontované se mi líbí víc. Je to efektnější. Pokud jsou tedy řádně zapěstované. Problém je právě se začátkem. Než vroste do podložky a vytvoří pořádný trs trvá dlouho. Je po tu dobu hodně zranitená. Každé přeschnutí ji může ublížit. V košíku jsou ty rizika menší.
Ta stanhopea, co jsem tu dřív psal, co jsem zapoměl den v sudu, nemá žádné poškození. To opravdu koukám. Takhle jsem už zničil pár rostlin. Rozdíl v této citlivosti u jednotlivých druhů je patrně značný.


pát 19. lis 2010 20:09:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Stanhopea
Haki, díky za info. Když přidáš ještě něco o substrátu, budu moc ráda :D
Jak to děláš, aby nepropadával oky v pletivu, jakou směs máš ozkoušenou atp. Já jsem chtěla pak rostlinu dát do košíku - koupila jsem závěsný a přidala tam navíc drát, protože původní díry byly moc velké, ale zas jsem bojovala se substrátem, jak ho tam udržet :lol: Ale na záchranu už bylo stejně pozdě.

A přidávám se ke Katce, co se týká informací o skleníku.


pát 19. lis 2010 20:48:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Stanhopea
Mila.J píše:
Stanhopee jsou hodně náchylné k botritidá na listech.

Ahoj. No řešila jsem ty fleky z Ing. Markétu Starou,poslala jsem ji pár fotek .Tak je teď sem taky pošlu. Mě ty fleky vznikly přes zimu ve skleníku . Mám klidně 90% vlhkosti jasně že nerosím. Fleků bylo požehnaně a na všech. A různých kreseb . Tak nevím .
Pravda viděla jsem pěkně rozrostlé Stanhopeje u p.Kratochvíla ve skleníku má je na kůře nebo takových otýpkách z vinné révy. Má i automatické zavlažování , dá se říci chlazení.
Text od ing.M.Staré
Dobry den,
jak se na to divam, tak je to pusobeni zalivkovou vodou, a jak je tam vysoka vzdusna vlhkost a nizka teplota pres noc, tak se tam vytvari tyto skvrny. Neni to zadna choroba, ale fyziologicky jev.
Voda by nemela pres noc zustavat na listech a take maji rade proudeni vzduchu, ale ne pres zimu.
S pozdravem Marketa Stara
Oprava fotek


Přílohy:
2.jpg
2.jpg [ 90.46 KiB | Zobrazeno 4577 krát ]
5.jpg
5.jpg [ 112.8 KiB | Zobrazeno 4577 krát ]


Naposledy upravil HAKI dne stř 22. čer 2011 18:38:08, celkově upraveno 2

pát 19. lis 2010 22:33:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Stanhopea
tommy píše:
Košík pěknej, a ta dischidie vzadu ještě lepší :)
T.

Nejlíp roste dischidie imbricata.Vytváří teď takový zvláštní útvar -zřejmě na zachycování vody. Ve vyšší vlhkosti roste před očima. Když jsem ji měla doma byla to slabota.


pát 19. lis 2010 22:38:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Stanhopea
pavla píše:
Haki, díky za info. Když přidáš ještě něco o substrátu, budu moc ráda :D

A přidávám se ke Katce, co se týká informací o skleníku.

Ten substrát je piniová kůra(je dobré ji před použitím namočit i několik hodin) + rašeliník , později jsem přidala něco bukového listí. A to je vše.Rašeliník byl dlouhý tak to šlo dobře -prostě jsem jen prokládala.

Dobrá ten skleník -dám v nejbližší možné době. ;)


pát 19. lis 2010 22:42:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Stanhopea
Citace:
vysoka vzdusna vlhkost a nizka teplota pres noc, tak se tam vytvari tyto skvrny. Neni to zadna choroba, ale fyziologicky jev.

Je mi to líto a přiznám se toto neznám . Podle mne je to choroba. Fyziologicky prší v přírodě dá se říct furt. Pokud rostlina má teplo a a oschne během pár hodin tak se to na rostlině neobjeví. Tedy lepší pěstitelské podmínky. Jiná rada není.


sob 20. lis 2010 15:58:45
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Stanhopea
Je to opravdu podivné. Mám pouze dvě Stanhopey. Mám je hned vedle sebe ve stejném substrátu. Když zálévám jednu, zalévám i druhou. Jedna je přesně takto flekatá, ta druhá je úplně čistá. Nevím, jak si to vysvětlit. Nerosím, neleju nic na listy....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 20. lis 2010 16:40:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Stanhopea
virens píše:
Citace:
vysoka vzdusna vlhkost a nizka teplota pres noc, tak se tam vytvari tyto skvrny. Neni to zadna choroba, ale fyziologicky jev.

Je mi to líto a přiznám se toto neznám . Podle mne je to choroba. Fyziologicky prší v přírodě dá se říct furt. Pokud rostlina má teplo a a oschne během pár hodin tak se to na rostlině neobjeví. Tedy lepší pěstitelské podmínky. Jiná rada není.

Větrat, větrat a zase větrat. Cirkulace vzduchu se dost podceňuje. Větrám kdykoli je to možné (i v zimě alespoň na chvíli).

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 20. lis 2010 18:31:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Stanhopea
Já se přiznám,že se mi taky trochu dělají takové flíčky na Cymbidiích,ale je to jak říká radzak-větrat,ale když ráno odjedete do práce v 5.30 a vrátíte se kolem 16.30 tak je to těžké, trochuse mi tam rosí sklo a nijask tomu nezabráním...


sob 20. lis 2010 18:37:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1284 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 129  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron