Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 06. čer 2024 15:35:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 Acineta beyrodtiana 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Já jsem někde četla že snad kvete i 10dní .Květ je úplně celý jakoby voskový -tuhý na pohmat . Stanhopeje nemají celý květ voskový .Květem tedy Acineta není žádná princezna :) to zase jo .


ned 27. kvě 2012 17:18:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Taky to tak tipuju. Tak uvidím, jak dlouho fakticky vydrží.


pon 28. kvě 2012 15:27:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Tak dneska je to 8den.2 květy už nejsou tak mladý a vypnutý začíná stáří v podobě vrásek -no ....... :) ale ještě není úplnej konec.Možná těch 10dní to fakt bude .Myslím že začíná i méně vonět a je snesitelnější-nebo jsem si už zvykla.


Přílohy:
Acineta b.jpg
Acineta b.jpg [ 196.06 KiB | Zobrazeno 4468 krát ]
stř 30. kvě 2012 10:06:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Mílo-Takže je 10den od rozvití květů. Při stávajících podmínkách –teplotních a vlhkostních u mě kvetla 9dní ale s odřenýma ušima.To sesychání květu nejde přehlédnout leda by se na ni hledělo z dálky.V plné kondici kvetoucí kouvatelné 8dní.Už jsem květní výhon ufikla aby si už oddychla.Tak jo dík za rady a tak. ;)


pát 01. čer 2012 8:57:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Hanko, i tak dobrý. U celého tohoto subtribu neočekávám moc dlouhé kvetení. Přijde mi to jako bilance dostatečná. Ty Paphinia kvetli zhruba taky tak. Možná trošku kratšeji, to podle akceptace sesychání.


pát 01. čer 2012 16:57:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Mílo dlouho tady nebylo nic o Acinetách tak já začnu . Pozor je to trochu hororové.Můj pokles zimních teplot(k 13°C) fungoval úspěšně jeden rok.Ještě to odzkouším z menším košíkem a jiným substrátem ale v této chvíli je to takto.Koukni.
Acineta beyrodtiana mě v zz zflekatěla jak ďas.Začalo to listy.Pak to začalo u pahlízky. Listy jsem odstranila-všechny.Přemístila jsem obě Acinety raději domů do chladnější ložnice na jižní okno.Začala jsem ty fleky,který každý den přibývaly vypalovat rozžhaveným drátem +Quadris.No co řekla jsem -hůř už snad nebude když tak pahlízku odstraním. Současný stav je ten, že se vše u beyrodtiana zastavilo-vizuálně.Jak vypadá pahlízka vevnitř jasný že nevím asi blbě. Nebo to třeba může ještě propuknout (houba)–čert ví. A protože jsem nepočítala že vůbec pokvete položila jsem košík doma na stolek tedy na kraj stolku.Květní výhon jsem přimáčkla.No není to žádná paráda květy mohou být všelijaké vzhledem k pahlíze.Třeba začnu nanovo ,Acineta se chová jak před rokem tlačí ještě nový výhon.Možná to zvládne. Kupuju si ještě Acinetu cryptodonta – je žlutá a půjdu na to hned jinak-nevzdávám….A jak je to u tebe.


Přílohy:
Poznámka: Acineta beyrodtiana-flerky a nový výhon
Acineta b.-nový výhon.jpg
Acineta b.-nový výhon.jpg [ 193.28 KiB | Zobrazeno 4177 krát ]
Poznámka: Acineta beyrodtiana druhá strana
druhá strana.jpg
druhá strana.jpg [ 192.87 KiB | Zobrazeno 4177 krát ]
Poznámka: Acineta beyrodtiana-přimáčknutý květ.stvol
květní stvol 19.1.2013.jpg
květní stvol 19.1.2013.jpg [ 195.6 KiB | Zobrazeno 4177 krát ]
sob 19. led 2013 16:07:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Tak přesně tohle mi začaly dělat lycaste, dva roky v pohodě, bezproblémů kvetly a pak tohle :( Budu držet pěsti, aby to dobře dopadlo ;-)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


sob 19. led 2013 18:17:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Ono jak se říká že kytky jedou 1-2 roky podle dřívějšího pěstování v zahradnických zvyklostech(by se dalo říci) bude asi pravda.Pak už člověk pěstuje sám .Snad to půjde ,bez té víry by do toho člověk ani nešel-dík.


sob 19. led 2013 18:30:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
jo Hanko, tak to znám. Ještě jednu menší, densu, mám. Ale žádnej zázrak to není. Ostatní mi už pochcípaly.
Tohle se bohužel u nich stává. Jsi na tom líp, máš pro ně asi trochu lepší podmínky. Některej rok také šli lépe. Každej rok je jinej, u mne se asi pohybuju na samotné hraně akceptovaných podmínek. Proto se už do tohoto rodu pouštět nebudu. Pokud tedy něco ve skleníku nevylepším. Třeba ale najdeš nějaké tolerantnější druhy, které dlouhodobě půjdou.
Jo a s těmi prvními dvěma roky bych na to moc nedal.
Konkrétně Lycaste mám většinou dýl. Řada z nich mi šla hodně dobře, ale některé pak najednou odešly. Teď mám taky na některých poškozené pahlízy. Stane se.


sob 19. led 2013 19:07:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Hm.... rozumím jejda jejda no jo zkusit to musím Milo-tak dík.


sob 19. led 2013 19:50:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron