Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 06. čer 2024 18:06:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Acineta beyrodtiana 
Autor Zpráva

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
HAKI píše:
Co chytla pahlíza ty fleky schytaly to i listy Acineta už je nemá -nějak se na to pak nemůžu koukat jsou ustřižený.Takže vypadá kytička trochu ehm...srandovně nebo blbě. ;)Roste tam nový pidi-výhon tak doufám že nějak rychle nezakoření -protože pak Acinetu přesadím do menšího koše.Budu doufat že to něco lepšího udělá.Jen jsem neměla to srdce ji květní výhon odstranit a přesadit hned no jo .....

Líbí se mi vás vyber druhu , jako tato Acineta , Stanhopee a pod. Sám jsem na podobne take zatíženy. Jestli se potvrdí, ze zmenšenim košů se pestovani zlepší, tak to dělám take blbe a budu muset něco změnit. Zatím jsem dával přednost větším kosum a rostliny rostly dobře, ale je fakt, ze v nich jsou jen rok a to je moc krátká doba na nejaké závěry. Přiznám se, ze jsem zvědaví, jak se to osvědčí. Ja zatím zůstanu u těch prostornejsich ;)
Jinak květy Acinety jsou moc pekne.


sob 30. bře 2013 16:14:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
U Stanhopejí velký koše nechám budu je mít tak čtvrté léto-ty první .Myslím že dobrý rostou i kvetou.Protože mám v zz zimní pokles tak 13-14°C nesmím moc zalívat v zimě-prostě přiměřeně malinko.Odhadnout aby se pahlízky nescvrkly. To mě ze začátku pěstování nešlo ;) Druhou zimu to funguje a nemám žádný fleky na listech.Ale Acineta to je něco jiného -sama jsem na to zvědavá jak porostou dál.


sob 30. bře 2013 20:41:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 09. čer 2012 21:10:25
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Krásná kytka i fotka.


sob 30. bře 2013 22:33:12
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
HAKI píše:
U Stanhopejí velký koše nechám budu je mít tak čtvrté léto-ty první .Myslím že dobrý rostou i kvetou.Protože mám v zz zimní pokles tak 13-14°C nesmím moc zalívat v zimě-prostě přiměřeně malinko.Odhadnout aby se pahlízky nescvrkly. To mě ze začátku pěstování nešlo ;) Druhou zimu to funguje a nemám žádný fleky na listech.Ale Acineta to je něco jiného -sama jsem na to zvědavá jak porostou dál.

Tak držím palce. Já měl přes zimu ( první sezóna) od 15- 20 st. C a Fleky take v poho. Jestli však něco po kvete je ve hvězdách, protože většina rostlin je mladých a pry to chce aspoň rok, aby nasadily na květ. I v Drazdaech jsem raději dal přednost kvalitním rostl. bez poutat , nez temi s poukazy co nevypadaly tak zdrave. Sbírka se rozrůstá a Acinetu mám take v merku, tak díky za rady, určitě se budou hodit :lol:


sob 30. bře 2013 22:35:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
garnet píše:
Sbírka se rozrůstá a Acinetu mám take v merku, tak díky za rady, určitě se budou hodit :lol:

Je to krásná kytka -když poroste bude to kusanec.Snad snad .......se zadaří. ;)


ned 31. bře 2013 10:18:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Abyste neřekli ,že o tom jen kecám-tak jsem postupně jemně ;) natlačila všechny Acinety do menších košíku.Moc to nešlo protože měly hodně kořenů.Nevěděla jsem jestli nějaké odstranit-tak jsem to nechala skoro stejně.Vlevo je Embreea rodigasianaa uplně vpravo nová Acineta cryptodonta ta už pár flíčků na pahlízách měla. Něco už vyhání nový výhony tak jsem na to sama zvědavá.


Přílohy:
košíky.jpg
košíky.jpg [ 199.9 KiB | Zobrazeno 4050 krát ]
pon 15. dub 2013 9:41:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Acineta beyrodtiana
Narcis- Dám to vše do jednoho vlákna :) Koukni jak je to u mě.Přes zimu jsou doma se mnou v ložnici na jižní straně.Jak se oteplý jdou do zz.Acineta beyrodtiana jde snad ....a ještě jednou snad nejlépe.


Přílohy:
Acineta beyrodtiana.jpg
Acineta beyrodtiana.jpg [ 198.27 KiB | Zobrazeno 3897 krát ]
Acineta cryptodonta.jpg
Acineta cryptodonta.jpg [ 195.46 KiB | Zobrazeno 3897 krát ]
ned 04. srp 2013 14:43:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 97 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: