Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 10:50:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Další
 Masdevallia - foto 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
MAR píše:
Zdravím, kolegovi kvete tahle kytka a nějak neví co to je a já se v nich taky nevyznám. Copa by to mohlo být?

Má ji krásně navázanou, já se bojím,že bych ji usušila,ale možná jednu zkusím,,,,,,,Věra


pon 11. črc 2016 11:09:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Tak jsem zkusila navázat masdevalku, tak uvidím jak se ji to bude líbit....jinak nevím co se stalo u některých mi padají lístky, občas se mi stane,že do nich kape voda ze zavěšených drakul může to být tím? Díky Věra

Zkusila jsem je dát jinam tak uvidím....


čtv 18. srp 2016 6:56:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Tomáš píše:
Virens: Tohle je u orchidejí velký problém,kytky se
sběrovými daty prakticky neexistují, takže člověk věčně
kupuje zajíce v pytli, je vlastně rád, že dostane správný druh...
Ten konfort u sukulentů a kaktusů, kde prakticky všechny taxony
člověk sežene se sběrovkou a ví přesně co kupuje, mi u orchidejí
hodně chybí.Teď jsem byl sklamaný s M.pachysepala,


Tomáš: Nepěstuji orchideje dlouho, spíše se stále považuji za kaktusáře :P . To, že se nedají orchideje koupit s lokalitou mne kdysi hodně překvapilo. Myslel jsem, že to funguje podobně jako u kaktusářů. Praví kaktusáři mají všechny své rostliny se jménem a lokalitou výskytu. Dokonce vznikly v Čechách sbírky, kde autor má pouze vlastní sběry, někdy neoznačené ani jménem, ale každá kytka má své GPS souřsdnice a majitel přesně ví na jakém kopci ji sbíral. Botanici se sice přou o název rostliny, ale jemu to je jedno. On ji má vedenou jako jedince z toho určitého kopce. To, že i na té lokalitě se najdou rostliny v určité variační šíři a nevypadají zcela uniformě je další věc. Každý kdo cestuje do přírody pak vydává seznamy svých polních čísel a v seznamu se dohledá kde byla semena sbírána a tyto údaje jsou většinou uvedené na jmenovce. Mezi skalními kaktusáři se říká, že bez takové jmenovky je rostlina celkem bezcená.
Pokud se věnuji botanickým druhům orchidejí tak bych samozřejmě měl rád tyto údaje na jmenovce také, ale u orchidejí je to bohužel nemožné. S tím bych se ještě smířil. Jak tu ale někde bylo řečeno, u orchideje je nejdůležitější krása květu. Pak bych ale považoval za samozřejmé abych kupoval určitý botanický druh, nebo křížence s fotem květu. Padla tu také námitka, že by to bylo náročné. Po pravdě bych za takovou rostlinu s garancí jak pokvete byl ochoten dát i výrazně vyšší cenu, protože když o tom tak přemýšlím tak téměř v polovině případů se mi stalo, že rostlina byla buďto jiný druh, nebo alespoň kvetla daleko méně atraktivním květem než prodejce předváděl na fotce. Pak po dvouletém až tříletém pěstování se zbavuji něčeho, co jsem vlastně ani nechtěl a byl jsem oklamán. Kdybych tedy nakoupil i za dvojnásobnou cenu skutečně to co jsem chtěl, tak by se mi to vyplatilo.
Myslím ale, že jak pěstitelským firmám, tak větším prodejcům se tento z mého pohledu mírně řečeno "nepořádek" vyplatí a na zákazníka kašlou.
Nedovedu si představit, že takhle by to fungovalo mezi prodejci kaktusů a sukulentů. Možná se najde mizivé procento kaktusářů, kteří vybudovali své malé sbírky nákupem rostlin z OBI, ale to budou vyjímečné případy.
Jinak se chci omluvit že jsem se do té diskuse přidal :cry:


čtv 18. srp 2016 17:43:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Ecuagenera má fotky na webu ,dokonce je měl i na výstavě. Fotky tam(na webu) má víc prodejců. Druhá věc je ,že to mají dost často špatně určené i když máte podle květu to co jste chtěl. Například Pleurothallis koupený jako Pleurothallis chaetoglossa je Pl.trichoostoma. Nyní mám Pleuro koupené jako Specklinia grobyi ,už při nákupu jsem viděl že je to něco jiného a proto jsem ho koupil ,asi nějaká varianta Pl.picta. Nějaké sběrovky se po lidech najít dají,ovšem většinou ne s přesným určením místa nálezu. Většinou ale mám akorát ,tak Stelis Ekvádor či Guatemala,nebo Stelis Venezuela. Když je dobře tak mám popis Pleurothallis tridentata(Rio Verde ,Ekvádor) nebo Pleuro ,Vulcan Pacaya. Takové jsem získal většinou od Z.Ježka a i z botanky,jinak pokud to není přímo od toho kdo to sebral,tak těžce. Ono ale většina orchidejí roste v jednom či dvou pásmech a k jejich pěstování jde skvěle využit nomogram,který tady na foru někde je uložený. Osobně si píšu za název kytky jméno od koho jsem ji získal abych v případě jeji ztráty mohl zkusit znovu požádat o oddělek. :-) Díky nedostatku místa jich moc už nekupuju a více měním. Zatím mám s kým i u nás a znám i pár venku. Horší je ,že díky podělanému CITES si nemůžu nechat poslat oddělky přímo z Brazilie,Kostariky,Peru atd.

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


čtv 18. srp 2016 19:02:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Nevíte čím by mohlo být způsovené,že mi těch masdeválek padaly listy, tím že voda do nich tekla zvrchu? Ale když prší, tak taky do nich takhle teče, asi tím to nebude, jsou venku pohyb vzduchu mají.......mám je dlouho a to se mi stalo poprvé.....


pon 22. srp 2016 7:34:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Tak jsem se odpovědi nedočkala, fakt nevím čím to,ale jen si říkám, když prší taky na ně teče voda, to tím asi nebude.... :( :( :( :(


pát 26. srp 2016 10:24:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Podle mne přišly o kořeny


pát 26. srp 2016 11:07:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Zdenka píše:
Podle mne přišly o kořeny

Zdenko kořeny mají v pořádku......kapala mi do nich trochu voda od drakul,ale to by snad nemělo vadit...


pát 26. srp 2016 12:55:38
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
No, tak proč jim ty listu upadly, fakt nevím


pát 26. srp 2016 13:18:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Shození listů nic nevypovídá. Takto končí Masdevalky běžně. Tedy na všechny jejich pěstitelské přehmaty. I zatékání vody.


pát 26. srp 2016 22:47:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron