Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 6:45:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Masdevalia racemosa 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Masdevalia racemosa
Prosím o sebemenší zkušenost , či radu ...co s touhle rostlinkou. Byl to celkem neuvážený nákup, ale jsem odhodlaná se o ni co nejlépe postarat.
Moc jsem toho o ní nenašla,
pouze:
klima - studené
Cirkulace vzduchu - Střední
světlo - Střední
Vlhkost vzduchu - vysoká
přihnojujte - týdně

:geek:
má šplhavé tendence...tak nevím jestli ji raději nepřivázat na něco zamechovaného? Jestli nebude v květináči, obávám se, že jí neuhlídám vlhkost...
Díky za jakoukoliv připomínku , či nápad.
Šárka


ned 17. bře 2013 22:45:23
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Masdevalia racemosa
Šárko, ono s vyvázáním je to těžké, pokud ji budeš mít ve vitríně s masožrajdama, tak by jsi mohla dostatečnou RVV udržet, ale jinak je to v bytě více méně odsouzení k záhubě. I na tom mém balkoně mám kolikrát potíže Masdeválky udržet navázané a tak i tam volím raději květináč. S tímto druhem osobní zkušenost nemám, ale nebude to nic diametrálně odlišného od ostatních vysokohorských druhů. Největší potíž budou dělat letní vysoké teploty. Přeci jen je až z téměř čtyř kilometrů.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 17. bře 2013 22:59:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Masdevalia racemosa
Šárko,mám tady pořád nadbytečnou knihu "Masdevallias" od Marry E. Gerritsen + Ron Parsons.Když mi pošleš na email (pavel.marecek@atlas.cz) adresu-je Tvoje.A tam najdeš všechno,co potřebuješ.... :mrgreen:
Než to blbě prodat-raději to dobře dát,a jestli pracuješ s dětmi (mám ten dojem),tak to využiješ určitě... 8-)
P.S...hnojit masky je velké dobrodružství... :roll:

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 17. bře 2013 23:05:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. led 2011 20:36:13
Příspěvky: 235
Příspěvek Re: Masdevalia racemosa
Děkuji za podporu oběma :-)

teplot se moc nebojím, mám dobré okno na severní straně, nad 25°C to tam nepůjde... (do vitríny s masožrajdama ne---tam to moc nevětrá a je tam teplo)
Starost mi dělá spíše ta vlhkost...jak moc vlhko a jak to nepřehnat... aby neuhnila....
musím to ubytování ještě nějak promyslet...


pon 18. bře 2013 1:25:44
Profil

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Masdevalia racemosa
Šárko, ta racemosa je asi těžká a hodně divná kytka. Výzva pro pěstitele, sběratelský druh. A vzhledem k tomu šplhajícím habitu se obtížně udržujou vlhkostní podmínky substrátu (snad na nějaký zamechovaný kůře nebo větvi). Kdysi jsem sehnal oddělek od kamaráda z Německa, hodila dva tři listy, pořád menší a menší, nakonec v létě zašla. Ber ji jako pokus a výzvu. Třeba ti to vyjde.


pát 22. bře 2013 16:02:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: