Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 19. bře 2024 13:47:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Masdevallia veitchiana 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. říj 2008 13:23:57
Příspěvky: 3
Příspěvek Masdevallia veitchiana
Ahoj, v pátek jsem na výstavě orchidejí v Letňanech koupil botanickou orchidej Masdevalii, nemáte někdo zkušenosti s pěstováním ? Podle chabých informací na netu jsem jí zasadil do hliněného květináčku do štěrku, kokosu a rašeliny. má být v chladnu, rozptýlené světlo a vlhko. Budu rád za jakoukoliv radu, předem díky.


stř 08. říj 2008 13:48:31
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Masdevallia weitchiana
Ahoj, já mám masdevalie v malých plastových květináčcích v korovém substrátu. Před každou zálivkou je nechám trochu proschnout, nenechávám je trvale přemokřené. V zimě jsou v nevytápěné místnosti, kde teplota nepřesáhne 18 st. a okno je na sever. Letním je hned po "zmrzlých" v květnu a nechávám je venku ve stínu opět až do prvních mrazíků. Jo a taky je 2x měsíčně pohnojím hnojivem Wuxal super 1ml/1l. Kvetou vcelku ochotně i vyloženě chladnomilné druhy. Druh veitchiana nemám, ale měl by růst v horách zhruba od 2000 m, takže bude mít snad podobné nároky.


stř 08. říj 2008 15:58:35
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:23:57
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Masdevallia weitchiana
Ahoj, díky za rady, myslíš teda že jí mám přesadit do průhledného květináčku jako faleňáky ? Že by taky asimilovala kořenama jako oni ? Mají tvoje orchideje zelené kořeny ? Na netu psali, že je to kytka ze skal, tak jsem si myslel že nevyžaduje světlo na kořeny. A ten hliněnej květináček kolem sebe odpařuje vlhkost. No už jí mám týden a ještě nechcípla, tak to snad bude dobrý :-) Rád s tebou vyměním odnožky až trochu povyroste, Veitchiana je prej nejhezčí z masdevalií :-) Zatím se měj.


čtv 09. říj 2008 1:15:40
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Masdevallia weitchiana
Ahoj, já masdevallie do neprůhledných květináčků nedávám, mám je v tmavých a jednu také v keramickém. Důležité je, aby byl květináč malý a tím pádem substrát dobře prosychal. Kořeny určitě mají schopnost asimilovat, ale zkušenost s pěstováním v průhledných květináčích u masdevalií nemám. Mám v nich teď už jen phalenopsisy, kterým to vyloženě dělá dobře, u ostatních orchidejí jsem od nich ustoupila, protože se díky světlu rychle zanášel substrát řasami. No a přírůstky samozřejmě ráda vyměním. Ať ti to dobře roste. :)


čtv 09. říj 2008 8:52:36
Profil
Příspěvek Re: Masdevallia weitchiana
Ahoj Ivo,

nemám toho tolik,ale možná bychom něco vyměnili,nebo ji od tebe koupím, ještě ji nemám tak bych se něco přiučila, pá Věra


čtv 09. říj 2008 12:52:42

Registrován: stř 08. říj 2008 13:23:57
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Masdevallia weitchiana
Ahoj, ten květináč je docela velkej, až bude trocha času tak udělám fotku a dám jí sem, bojím se jí ale teď přesadit, hned po nákupu jsem jí ostříhal přelomené kořeny a zasadil, tak jí teď možná nechám chvilku v klidu, nebudu jí teda tolik zalejvat. zatím krásně rozhodila listy a nové přírůstky, co byly po cestě žluté a vytáhlé tak krásně zezelenaly. Zatím ahoj, dám zas vědět jak se jí daří, už aby kvetla ;)


pát 10. říj 2008 8:59:33
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Masdevallia veitchiana
Rozkvetla má první masdeválka s opravdu impozantním květem velikým 9 x 3 cm. Její elektrizující barva až neskutečně září a v přírodě musí být nepřehlédnutelná. Tato rostlina je peruánským endemitem, kde roste na Macchu Picchu až do výšky 4000 m.


Přílohy:
Masdevallia veitchiana.JPG
Masdevallia veitchiana.JPG [ 38.15 KiB | Zobrazeno 7851 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
ned 17. črc 2011 20:07:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Masdevallia veitchiana
Radku, je bombastická. Líbí se mi víc, než coccinea....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


ned 17. črc 2011 20:12:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Masdevallia veitchiana
olaw píše:
Radku, je bombastická. Líbí se mi víc, než coccinea....

Souhlasím, je krásná ;) , ale mou vítězkou je ignea :mrgreen:

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


ned 17. črc 2011 20:35:14
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Masdevallia veitchiana
Radku, opravdový klenot. Mě zase uhranula M. princeps. Viděl jsem jeden opravdu povedený klon, který se na netu jen tak nevidí ;)
Hezký den
Pavel


ned 17. črc 2011 20:51:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: