Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 07. čer 2024 4:18:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 37  Další
 Masdevallia - foto 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Barbez2 - díky :) , já taky musela nejprve naučit mangela-angela že chodí spát do "chlaďáku" :D . V zimě je v ložnici hezkých 12-15 °C, někdy i míň, když je venku "velkej samec"...celý léto je totiž otevřený okno a CELOU ZIMU OBĚ VENTILAČKY :lol: . Můj muž je prostě anděl :D .


sob 27. srp 2011 12:01:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
apolenka píše:
Zdenka píše:
Krásná. A zdá se, že toleruje teplo?

Zdeni, já myslím, že spíš ne, ona je umístěna na severovýchodním okně v ložnici, přímo u dokořán otevřeného okna stejně jako ostatní Masdeválky a Drakulka, denně je ráno porosím a nechám v tom větříku. Takže mají takový chladnější okenní letnění. Hlavně jsou v hliněných květináčích (krom Masd. veitchiany od Míry, tu přesadím až příští rok) a to se jim evidentně líbí moc. Zřejmě je ty hliněný květináče i ochlazujou. Jo a já jsem zastáncem "denního velmi velmi velmi mírného hnojení", to dostávají stejně jako ostatní orchišky a taky to vypadá, že se jim to líbí ;) .

Apolenko, přidám se k tobě,v hliněvných květináčích mám i některá Dendrobia. čera jsem byla na kursu keramiky a dělala takový pěkný květináč s dírama,tak se těší´m na finále až bude hotový...Věra


sob 27. srp 2011 12:26:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Chladnomilné rostliny trápí především vysoké letní teploty nad 25 °C. Zimní teploty v bytě kolem 20 °C jim nevadí.


sob 27. srp 2011 12:32:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Tak tak. Těch , co by jim to mělo vadit jistě moc nebude. Spíš hledět na vhodnou vlhkost, nepřesušovat.


sob 27. srp 2011 16:33:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Díky všem za info.


sob 27. srp 2011 17:08:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Věra píše:
apolenka píše:
Zdenka píše:
Krásná. A zdá se, že toleruje teplo?

Zdeni, já myslím, že spíš ne, ona je umístěna na severovýchodním okně v ložnici, přímo u dokořán otevřeného okna stejně jako ostatní Masdeválky a Drakulka, denně je ráno porosím a nechám v tom větříku. Takže mají takový chladnější okenní letnění. Hlavně jsou v hliněných květináčích (krom Masd. veitchiany od Míry, tu přesadím až příští rok) a to se jim evidentně líbí moc. Zřejmě je ty hliněný květináče i ochlazujou. Jo a já jsem zastáncem "denního velmi velmi velmi mírného hnojení", to dostávají stejně jako ostatní orchišky a taky to vypadá, že se jim to líbí ;) .

Apolenko, přidám se k tobě,v hliněvných květináčích mám i některá Dendrobia. čera jsem byla na kursu keramiky a dělala takový pěkný květináč s dírama,tak se těší´m na finále až bude hotový...Věra

Nooo, tak až budeš vypalovat díratý květináče na prodej, jsem první ve frontě :D . Já vážně zjistila, že v těch hliněných je orchiškám mnohem líp, takže botaniku mám z 90% jen v nich. Zvlášť je ale oceňuju právě v případě Masdeválií :) .


sob 27. srp 2011 17:33:29
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
To nemusí být ani díraté. Podstatné je, že hliněné květináče odpařují vodu celým svým povrchem a tím ochlazují kořenový systém. A to právě dělá dobře chladnomilným rostlinám. Druhou kladnou vlastností je, že na rozdíl od plastových propouští vzduch a lépe vysychají. Problémy s keramickými květináči nastávají až při přesazování...

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 27. srp 2011 17:45:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
radzak píše:
To nemusí být ani díraté. Podstatné je, že hliněné květináče odpařují vodu celým svým povrchem a tím ochlazují kořenový systém. A to právě dělá dobře chladnomilným rostlinám. Druhou kladnou vlastností je, že na rozdíl od plastových propouští vzduch a lépe vysychají. Problémy s keramickými květináči nastávají až při přesazování...

Ano prosím, to je taky má noční můra že se mi "zažerou" do stěn :roll: . Nějaká rada od zkušenějšího orchideáře by pro tento případ byla? Nebo prostě budu muset rozmlátit květináč, což by mě zas tolik netrápilo - kytičky jsou mi dražší než nákup nových květináčů. Spíš bych potřebovala eliminovat jejich stres při přesazování na minimum 8-) .


sob 27. srp 2011 17:55:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Apolenko, šla jsem si je udělat na kurs počítám 16.9. by měl být vypálený a nabarvený, jen připomínám,že glazura to není. Název jsem zapoměla,ale je to hezká práce. Pokud paní bude mít náladu a nechá mě u ní jsem ochotná něco vyrobit,čekala jsem na ten květináč rok tak jsem se nakonec rozhodla,že se o to pokusím,hledám návody na netu, je to pěkná práce. Jinak pletu z pedigu....Věra


sob 27. srp 2011 19:04:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. úno 2009 20:41:52
Příspěvky: 655
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou,Vysočina
Příspěvek Re: Masdevallia - foto
Prosím,nevíte co je to za masdeválii?Na živé exotice mě byla prodána jako m.simax,nyní má být přisušena a kolem vánoc by měla kvést žlutohnědými květy.Prohledala jsem internet,ale nemohu ji najít :oops:


Přílohy:
SDC12183.JPG
SDC12183.JPG [ 200.47 KiB | Zobrazeno 3139 krát ]
pon 10. říj 2011 13:25:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 362 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 37  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron